Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fuhur

    kezdő

    válasz Sztenn #71212 üzenetére

    Nem kell megsértődni. Vándor001 tényszerűen leírt sok mindent. Nagyon sokan gondolják, hogy a Tescoban látott árat megszorozva kettővel már bőségesen nagy keretet biztosítanak az új hobbira. Nem turkálunk más zsebébe, inkább csak a figyelmet kívántuk felhívni a várható gondokra, hogy ne legyen belőle később "pofára esés" .

    És, hogy érdemben is hozzászóljak:
    Saját építés esetén van még egy nem elhanyagolandó dolog, mégpedig a rendszer beállítása. Ez jelenti a távirányítót, a motor-szabályzókat és a leginkább problémásat a fedélzeti repülésszabályzó beállítását! Ez utóbbi viszont a multikopter alapvető repülési ismeretei nélkül gyakorlatilag lehetetlen. Rá lehet hibázni valami majdnem elfogadható beállításra, de az fényévekre lesz egy jó minőségű gyári cucctól.
    A DJI eszközöknél -gyáriban én ezeket ismerem leginkább- a cucc repülése "természetes", azzal nem kell foglalkozni. Ettől még pillanatok alatt összetörhető, de itt most normális üzemeltetést és minimálisan meglévő vezetési tudást is feltételezek. Pl. az irányok reflexszerűek legyenek akár tőled távolodik, akár épp szembe repülve közeledik a kopter. Vagy éppen ne idézz elő olyan repülési helyzetet amiből már nincs visszaút. Megint példaképp a DJI-t említve normál módban olyan szoftveres korlátozások vannak beépítve amitől az imént említett vészhelyzet nemigen idézhető elő. Persze ezt a védelmet részben ki lehet kapcsolni (sport mód) de akkor az ember már remélhetőleg érti, hogy mit csinál. A saját építésűnél a beépített vezérlőtől függ, hogy van-e egyáltalán és ha igen akkor milyen mértékű szoftveres védelem.
    Szóval én kész, beállított (gyári) cuccot javasolnék elsőre. Aztán meglátod, hogy marad, vagy nem is tetszik és eladod vagy éppen ráéreztél és beleugrasz egy saját készítésébe.

  • Peaceliker

    őstag

    válasz Sztenn #71212 üzenetére

    Igen, építeni szerintem inkább FPV gépet éri meg, azt is leginkább azért mert jó építeni. :)
    De a kameraplatform vonalon szerintem jobb irány venni kész, bejáratott gépeket.
    Mivel olyan ritkábban is építenek, szerintem tapasztalat is kevesebb, legalábbis ebben a csoportban tuti, nem tudok sok olyan építésről, főleg nem komolyabbakat.
    És akkor tényleg az van, hogy lehet csak elégette az ember a pénz...habár mind azt tesszük ugye, csak nem mindegy mennyit. :D

    A te keretedből már faja gépet tudsz majd venni, ha nem is cipel el 2 kamerát, szerintem akkor sem lesz csalódás a minőség. :)

    "Oh my Goa'uld!"

Új hozzászólás Aktív témák