Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz Palkó #65 üzenetére

    Gondold végig. A dealer csak kielégít egy létező keresletet. A piac örök törvénye: Amire van kereslet arra lesz kínálat is. Így működik a piacgazdaság, ebből a szempontból lényegtelen az hogy az az adott cikk legális-e, vagy illegális. A drogtilalom az oka a dealerek létezésének. Ha legális, szabályozott formában kereskednénk a ma még illegális drogokkal, a dealerek eltűnnének.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • brownus

    veterán

    válasz Palkó #65 üzenetére

    leülhetsz okoska...

    bááár, mondasz valamit!!a mocskos rohadék dílereknek én is, a jóknak nem:D

    [ Szerkesztve ]

  • brownus

    veterán

    válasz Palkó #68 üzenetére

    egy olyan hsz-re amit írtál mindegy mit ír az ember....

    ha jól neveled a gyereked nem kell félteni. a többi meg az iskola és az állam dolga (lenne)

    és igen, vannak jó dilerek akiknek még az eszükbe sem jut iskolák környékén árulni, nemhogy kiskorúaknak eladni bármit is...

    [ Szerkesztve ]

  • zed01

    őstag

    válasz Palkó #68 üzenetére

    Azt azért tedd hozzá az amúgy kerek kis közgazdasági szösszenethez, hogy a díler úgy kezdi a kereslet kialakítását, hogy "beetetést" végez, gyakorlatilag ő generálja a piacot..

    Mese, mese. A mai világban mindenért fizetni kell, a beetetés urban legend. Már miért etessen be bárkit a dealer, ha van így is éppen elég kereslet? A dealer sem lopja az anyagot, hogy azt kétes kimenetelű beetetésre pazarolja el. De ha még így is van, nem az lenne a legjobb megoldás ha legális, szabályozott piaca legyen a drogoknak? Ha valamit betiltunk, az nem azt jelenti hogy ezzel megszüntetjük az adott dolog problémáit, hanem azt jelenti hogy annak a dolognak az előállítását és forgalmazását bűnözők kezébe adjuk.

    Szerinted mit értünk el a drogtilalommal? Sorold. Mert én hosszasan tudnám sorolni a negatív következményeit, elég ha visszaolvasod a topicot.

    Tudod, látni kéne az emberi tragédiákat is a dolog mögött

    Nem tudsz elvonatkoztatni a tilalmi propagandától (gondolom ez is olyan mint egy hipnózis). Tudod te azt hogy például a fű addiktív potenciálja meg sem közelíti az alkoholét, vagy a dohányét? Ez olyan mintha én az alkoholista hajléktalanok alapján ítélném meg az összes alkoholfogyasztó populációt.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • RedWing

    aktív tag

    válasz Palkó #68 üzenetére

    Nevelés kérdése, hogy a gyereked hogy fog viszonyulni a témához!
    Minál hevesebben tiltod, annál nagyobb valószínűséggel fog kipróbálni valamit!
    Megakadájozni úgysem tudod...
    Le kell ültetni és megbeszélni vele a témát, méghozzá értelmesen!!!
    Nem úgy, hogy apád vagyok, utasítalak, hanem ténylegesen társalogni róla!
    Ha van személyes tapasztalatod, azt oszd meg vele.

    Van egy ismerősöm, aki példás családapa, 2 gyerekkel, gyönyörű feleséggel, sikeres a munkában, sosem iszik alkoholt, viszont minden évben 1 hetet eltölt Hollandiában a haverokkal. Ettöl ő már rossz ember? Nem hinném.

    A beetetés meg szépen hangzik, de aki ezt művel, azt tuti nem lesz hosszútávon a piacon! Túl kockázatos! Az iskolá belül is simán beszerezhetőbármi manapság... nem kell ahhoz díler a kapu előtt, csak pár barát meg ismerős...

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • moha21

    addikt

    válasz Palkó #230 üzenetére

    Most is azt teszi:) Amúgy nekem is volt több ilyen kalandom 50-100 szem rivotril/xanax(benzodiazepinek), mellette fű néha gyors..nem egyszer ébredtem szétment fejjel valamelyik sügősségin.(volt ahonnan meg is szöktem összevarrt fejjel fogalmam sincs, hogy:D).

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Aktív témák