Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • RedWing

    aktív tag

    Nekem az "tetszik", hogy olyanok kritizálják a drogokat (itt elsősorban a könnyű drogokra gondolok)/"drogosokat", akik még sosem próbáltak ki semmit, nem ismerik a hatásukat. :U

    Én személy szerint egyetértenék a kemény drogok hazai "legalizálásával" (mármint az első poszt alapján). Egy próbát megérne. Rosszabb nem lenne tőle a helyzet, az tuti!
    Csökkenne viszont a dílerek száma.

    A könnyű drogok legalizálásával viszont nem értenék egyet. A mai magyar társadalom sajnos éretlen hozzá (mint sok más dologhoz is)... :(

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • RedWing

    aktív tag

    válasz Leeza #51 üzenetére

    Bocs, rosszul fogalmaztam. Az első hsz-ben leírt "legalizálásra" gondoltam. Orvosilag bizonyított függőség esetén.

    Azért a kemény drogokon sokkal több hasznuk van, mint mondjuk a cannabis származékokon. (párom ügyvéd, foglalkozott már ilyen ügyekkel)
    A partydrogokat pedig én nem sorolom a könnyű drogok közé... :U

    Tény, hogy a fent említett intézkedésekkel együtt, a könnyű drogok (elsősorban a cannabis és hasisszármazékok) legalizálása hosszútávon megoldaná a dílerkérdést.
    Csak nálunk nem működne a Hollandiához hasonló kulturált formája...

    Igen, van tapasztalatom (itthon és külföldön egyaránt). Tudom miről beszélek.

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • RedWing

    aktív tag

    válasz Palkó #68 üzenetére

    Nevelés kérdése, hogy a gyereked hogy fog viszonyulni a témához!
    Minál hevesebben tiltod, annál nagyobb valószínűséggel fog kipróbálni valamit!
    Megakadájozni úgysem tudod...
    Le kell ültetni és megbeszélni vele a témát, méghozzá értelmesen!!!
    Nem úgy, hogy apád vagyok, utasítalak, hanem ténylegesen társalogni róla!
    Ha van személyes tapasztalatod, azt oszd meg vele.

    Van egy ismerősöm, aki példás családapa, 2 gyerekkel, gyönyörű feleséggel, sikeres a munkában, sosem iszik alkoholt, viszont minden évben 1 hetet eltölt Hollandiában a haverokkal. Ettöl ő már rossz ember? Nem hinném.

    A beetetés meg szépen hangzik, de aki ezt művel, azt tuti nem lesz hosszútávon a piacon! Túl kockázatos! Az iskolá belül is simán beszerezhetőbármi manapság... nem kell ahhoz díler a kapu előtt, csak pár barát meg ismerős...

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • RedWing

    aktív tag

    válasz apóka #353 üzenetére

    "Tudom, hogy a drog függőséget okoz-(hat akár 1-2 alkalom után is)"

    Ez nem igaz!
    Fiatalabb koromban én is kipróbáltam különböző drogokat (könnyűt és keményet egyaránt), mégsem lettem függő egyiktől sem, pedig némelyiket évekig fogyasztottam. Sőt, az életemre sem gyakorolt semmilyen maradandó, negatív hatást.

    Az a legnagyobb baj a liberálisokkal, hogy olyan dolgokat elleneznek, amiről semmilyen személyes tapasztalatuk sincs! Honnan tudod, hogy a marihuána káros, ha azt sem tudod, hogy milyen hatása van? A gyógyszerek nagy része súlyosabb függőséget és kárt okozhat, mégis legálisan beszerezhető.

    Nyelviskolával voltam kint Amszterdamban, ahol az angoltanárom megkóstolta a sütit (40+, liberális gondolkodású). Azóta, baráti társasággal rendszeresen kijárnak (évente 1x) egy hetes "cukrászdalátogatásra".

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

Aktív témák