Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #460 üzenetére

    A hatékony közösség képes magát megvédeni.

    Elég sokan mondjuk hogy lassan az számít deviánsnak a fiatalok körében aki nem próbálta a mariskát. :DD

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • cucka

    addikt

    válasz lajafix #479 üzenetére

    Nem értem, miért jösz állandóan azzal, hogy mi nem vagyunk annyira gazdag ország. Persze, hogy nem. Na és?
    Valamilyen beszűkült kishitűséget érzek a szavaidban. Hiába van előttünk a fejlettebb és gazdagabb országok példája, nálunk úgysem működik soha semmi, kár erőlködni, törekedni, lemásolni a máshol már bevált sémákat, mert mi csórók vagyunk. Az van, hogy ha így néznénk a világot, akkor csórók is maradnánk és az összes ország elhúzna mellettünk szép lassan.

    Érted, az amúgy dúsgazdag Svájcban/Hollandiában kiszámolták, hogy olcsóbb tűt adni a heroinfogyasztónak, mint később hepatitis-el vagy aids-el kórházban kezelni. Mi miért nem tesszük meg? Túl szegények és kishitűek vagyunk ahhoz, hogy pénzt spóroljunk? Vagy ahhoz, hogy előrébb mozdítsuk a társadalmunkat? Vagy mégis miért nem működne nálunk egy csomó dolog, amit más államokban kitaláltak és sikeresnek bizonyult? És itt nem arra gondolok, hogy egyik napról a másikra kábítószer szaküzletek nyíljanak, csak hogy szépen lassan lépjünk már el a merev elutasítástól, mert más, nálunk fejlettebb társadalmakban már bevált ez a lépés. Érted, közeledni más, nálunk fejlettebb és gazdagabb társadalmakhoz, és nem csak pénzben, hanem mentalitásban is. Ez a cél. Magyarországnak igenis a holland, német, skandináv társadalom kell legyen a követendő minta, és nem csak a drogok megítélését tekintve.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz lajafix #487 üzenetére

    a drog szabályozást másolnád le, fel sem merül benned hogy ezek a minták milyen társadalmi közegben lettek bevezetve...
    De. Például különös hangsúlyt kéne fektetni mondjuk az alkoholizmus elleni harcra is. Érted, nem csak arról van szó, hogy egyik napról a másikra engedélyezzük mondjuk a fűfogyasztást. Ennél több kell.
    A legalizáció pedig az irány, nem pedig cél. Tele vagyunk külföldi példákkal, amelyek alátámasztják, hogy a drogok merev elutasítása és büntetése nem igazán éri el a céljait, a megengedőbb szabályozástól pedig nem lesz számottevően több fogyasztó. Na, ez kéne a minta legyen. Hogy a megengedőbb szabályozás összességében nézve hatékonyabb. Ebbe az irányba kéne terelni a társadalmat. A cél a bűnözés visszaszorítása és a drogfüggők számának csökkentése, nem pedig önmagában a legalizáció. Az általad képviselt, mereven elutasító felfogással nem lehet elérni ezt a célt, nem afelé mutat. Erre jók a nemzetközi tapasztalatok, hogy ezt felismerjük, nem pedig azért, hogy egy az egyben átvegyük azokat, a magyar társadalom sajátosságait figyelmen kívül hagyva.

    LOL én a beszűkültséget ott érzem, hogy a drogszabályozás egyes részei nagyon tetszenek nektek, érdekes más mintát nem akartok átvenni a gazdag országoktól?
    Dehogynem, rengeteget, csak ezek nem tartoznak a topik témájához. Például a skandinávok hozzáállását a korrupcióhoz. Az is egy követendő példa. (Hallottam beszélgetést, ahol a finn fiatal egyszerűen nem értette a kenőpénz fogalmát.)

    a tűosztást már az én tudtommal is minimum 2003 óta csináljuk(automaták felszerelése).
    Igen, de ha jól emlékszem, akkor is tele volt az újság a tiedhez hasonló véleményekkel.

    Az alkoholisták kezelésére is egy rahedli pénzt nyomunk el, sok eredmény nélkül.
    Igen, mert inkább arra kéne pénzt fordítani, hogy az alkoholizmus terjedését csökkentsük. És ez megint olyan dolog, ami évtizedes folyamat, tehát nem egy törvénymódosítás kérdése.

    Persze a magyar EÜ majd rendesen csinálná drog osztást mi? Hol élsz a holdon?
    Fejlettebb országokban megoldották valahogy, szerintem mi is meg tudjuk oldani. Igen, ez sem működne egy csapásra, ha ma kihirdetnék a törvényt. Hosszú folyamat. Ettől még nem kell lemondani a hosszú távú célokról. Igenis az lenne a cél, hogy a magyar egészségügy olyan szinten álljon, hogy meg tudja ezt oldani rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #484 üzenetére

    Megkeresem a rip-et a nategeos műsorról, mert abban felsorolták és térképen is jelölték. Sőt ha kell akkor fel is töltöm valahova majd a filmet és linkelem, mert sok érdekes és okos dolgot lehet megtudni belőle.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #480 üzenetére

    És mit kezdesz azzal, hogy szülő vagy mondd el nekem? :)
    Semmit. Mit gondolsz, a gyerekek (NEM a saját gyereked, de akár ő is) majd elmondják neked, hogy "persze, itt lehet füvet kapni, ő és ő oszt". Ugyan már.
    Hidd el, hozzá lehet jutni. Könnyen.

    Attól, hogy felnőtt vagy, kérlek ne gondold magadat autentikusabbnak nálam e téren. Én benne vagyok ebben a korban, suliba járok, nem érdeklődök, hanem tapasztalok.

    Tudod az iskola nem csak tanárok és gyerekek halmaza, hanem a legfontosabb társadalmi intézmény.

    Az egyik legfontosabb, szerintem. De ez mit változtat azon a tényen, amit mondtam?

    UI: amennyiben továbbra sem vagy képes nyugodt hangnemben beszélni velem, akkor majd én is követem a stílusodat - lehet majd ráfogni a bunkó fiatalságra.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #482 üzenetére

    Te egyvalamit hagysz figyelmen kívül, a 60 éves alkoholista Pista bácsi számára a fű egy ismeretlen, félelmetes valami. Egész életében azt tanulta hogy az egy halálos méreg. És idősebb korban már ritkán változtatnak a szokásokon.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #479 üzenetére

    GAZDAG országok, érted GAZDAG országok, ahol van társadalmi szintű megtérülés.

    Miért egy szegény országban nem törheti fel a kocsidat, vagy nem rabolhat ki a heroinfüggő? Egy szegény országban nem halhat meg túladagolásban? Egy szegény országban nem sokba kerül ha lesittelik? 9000 ft egy elítélt napi kvótája. Pont azt nem engedhetjük meg magunknak hogy a jelenlegi szabályozás maradjon.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #496 üzenetére

    A fiataloknak meg van tapasztalatuk így is a fűvel. :DD

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #500 üzenetére

    :C

    Nálunk is követték, érdekes, mégis a szünet a wc-ben cigiszünet volt és hiába néztek át minket a szalagavatón, hogy nehogy bevigyünk piát, már a szalagtűzésnél dülöngéltünk a sorban.

    Azt hiszed, hogy azért mert idősebb vagy okosabb is mint egy fiatal? 5 lépéssel járnak előtted, csak képtelen vagy belátni, mert nem látsz tovább sajnos azt kell mondjam az egodnál. :R

    Azt pedig kikérem magamnak, hogy lehülyézed a szüleimet vagy akárkinek a szüleit, akár a jelenlevők közül is!!!

    Öcsém, ha fele annyira lennél inteligens mint az én szüleim (ezt bátran le merem írni, mert tuti a közelükbe sem érsz IQ szinten) akkor nem írnál ekkora baromságokat!

    Mister ego!

    [ Szerkesztve ]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #500 üzenetére

    Elég jó iskola, ha gondolod privátban elmondom melyik.

    hidd el nálam a kor elhozott néhány olyan tapasztalatot, ami előtt állsz.
    Néhány olyat meg nem, amit én már átéltem.

    Szóval a te világodban a szülők nem foglalkoznak/hagyják a droggal, a tanárok elnézik, a rendőrség ki se megy
    A szülők és tanárok nem tudnak róla - mégis honnan tudnának - a rendőrség meg nem jön ki, ha nem hívják. És ki hívná őket?

    elég szar világod van hallod.
    Köszi, majd észben tartom.

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #505 üzenetére

    Vagyok olyan jó viszonban velük, hogy megbeszéltünk mindent. És bizony sok olyan szituáció volt amiről nem tudtak és nem azért mondták, hogy nem tudtak róla, mert átvertek volna. Soha semmit nem titkoltam előlük, mert nem volt rá szükség, viszont gyerekként nem mindig meri elsőre elmondani ezeket az ember.

    Az meg tényleg álomvilág amibe ringatod magad, de képtelen leszel beismerni akárkinek is az igazát majd mikor szembesülsz azzal, hogy a gyermeked is élt már ilyen dolgokkal.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #506 üzenetére

    És hidd el, azóta is van, csak most már nem tud róla az a szülő, akinek a gyermek elinditotta az egészet.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #504 üzenetére

    egy szegény ország államának ezek nem költségek, sőt megtakarítások...

    Ezt nem hiszem el, neked megtakarítás az ha feltörik a kocsid? Vagy ha kirabolnak? Jézusom. Érted te egyáltalán mit írsz? Szerintem ne égesd tovább a börtönpártiakat.

    Mennyi olyan elkövető van a magyar börtönökben, akik az illegal drogra valóért követtek el bűncselekményt?

    Egy átlagos heroinos napi adagja 3-4 gramm. Egy gramm 12.000 ft. Tehát naponta 36-48.000 ft-ot költenek átlagban heroinra. El tudod te képzelni azt hogy ennyi pénzt legálisan elő tudnak teremteni? Azt pontosan nem tudom hányan ülnek sitten heroin beszerzési bűnözés miatt, de elég sokan hidd el. Én két heroinost ismerek aki ült, az egyik kocsit lopott és úgy bukott le hogy kifogyott a benzin a lopott kocsiból. A másik egy lakásbetörésen bukott meg.

    "Ma Magyarországon a kormány kevesebb mint 1 milliárd forintot különített el prevencióra, terápiára és kutatásra összesen, az igazságszolgáltatás költségei – bár ezekről pontos kimutatás 1999-ben készült utoljára – sokszorosát teszik ki ennek."

    [link]

    Olyan vagy mind pistike a puncival, bármiről van szó, ide lyukadsz ki. Ha már itt tartunk, családot bjrtál alapítani?

    Először is ne személyeskedj, már mások is szóltak hogy pofátlanul tenyérbemászó a stílusod. Nem bármiről volt szó a kettőnk vitájában, hanem konkrétan a heroinfenntartó programokról. Bár nagyon nincs közöd hozzá, nekem nem lehet gyerekem mert megsérült egy balesetben a gerincvelőm.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #504 üzenetére

    Csak találtam valamit:

    A kábítószerrel kezeltekre költött összeg jelentős része a fűszívók kényszerkezelésére folyik el, és a kábítószerekkel kapcsolatos bűnüldözés négyszer akkora forrásból gazdálkodik.

    (...és gondolom ebben nincs benne az a pénz amibe a börtöntartás kerül)

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #509 üzenetére

    Azért multaságos, hogy meg sem kérdezed miből lett rövidítve a név, amikor még lehetett nevet változtatni. :R

    Mese: Matrix a kedvenc filmjeim egyike. 11 éve az email címem i_am_the_one. Ez is csak azért mert amikor regisztrálnom kellett a polgári nevem már foglalt volt és agyaltam mi legyen, mikor is az asztal feletti polcra tekintve megláttam a Matrix videokazettát, melyen egy hologrammos matrica van I Am The One felirattal. Ezzel a névvel is regisztráltam be ide anno, csak mivel túl hosszú volt és mindenki csak I_Am-nek rövidítette így amikor még lehetett átírtam. A történet ennyi, Így született meg a nickem, amit csak itt használok. ;)

    Nálad a fix az azt jelenti, hogy mindenben fix, hogy Te vagy az okosabb? :D

    Megkérdezhetem, hogy mit szándékozol tenni majd a gyermekeidnél, hogy ne élhessenek ilyesmivel? 18 évesen nem engeded el őket bulizni, vagy majd mész kontrollálni, az addigra már valószínűleg olyan szinten profi szereket élvezőket, akik még egy olimpiai dopping és drogteszt ellenőrzésen sem buknának meg? :D

    Álomvilágban élsz csak ezt tudom mondani. Én látom közelről mi és hogyan működik, hiszen én bent állok a pultban a bulikon. Tenni ellene pedig csak úgy lehet ha nem tiltod, hanem ésszerűségre neveled a gyermeked. De akkor is ki fogja próbálni, csak az a kérdés kivel mikor és milyen keretek között. Itt a felelősség kérdése.

    Tapasztalatlanul nem tudsz ellene tenni, hidd el, ha nem tudod mit kell figyelni, akkor filmekből és olvasmányokból a büdös életben nem tanulod meg és úgy vernek át a "fogyasztók" (akik lehetnek majd a saját gyermekeid is) ahogy akarnak.

    [ Szerkesztve ]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #509 üzenetére

    Tudod kire emlékeztetsz? Az amerikai szépség című filmben volt a fűdíler és annak a tengerészgyalogos apjára. Nézd meg a filmet, ha még nem láttad, hátha magadra ismersz.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #513 üzenetére

    Akkor az összes szülő hülye, csak te tudod a tutit?

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #513 üzenetére

    Leszálnál már az egorol? Nem tudsz olvasni? Vagy szövegértelmezési problémáid vannak? Csak itt ez a nickem nagyokos.

    Látom ha már ésszel nem megy, akkor megy ész nélkül. Na én kiszállok a Veled való beszélgetésből, mert egy 5 évessel komolyabban lehet mint Veled.

    A kínálat szűkítése pedig ahogy elnézem számodra az, hogy majd jól bezárod a szobába és jó kis nulla életű kocka gyereket nevelsz erőszakkal, akinek fogalma sem lesz a világról, ahogyan neked sincs.

    Ennyi.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #483 üzenetére

    Így van sok helyt jártam és sok helyt szívtam és igen sok mindent magamba pakoltam. Ez nem büszkeség ez tény, mert velem együtt még sok más is. És, hogy mennyire elbutítottak ezek a szarok elárulom kitűnővel érettségiztem 2 szakmám van ( hegesztő, programozó) és a Kandón tanulok villamosmérnöknek.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #506 üzenetére

    Na akkor még egyszer fuss neki a hozzászólásomnak, és ezúttal ne csak read onlyban. Kiemelem a lényegi részeket.

    A szülők és tanárok nem tudnak róla - mégis honnan tudnának - a rendőrség meg nem jön ki, ha nem hívják. És ki hívná őket [a rendőröket]?

    Ha jól veszem ki a szavaidból, abban az iskolában a szülők tudtak róla. Érted a különbséget?

    #509:
    Ne szórakoztass má', mind a cigi mind a szesz rendszeres fogyasztása kiderül a nem vak szülőknek, én is voltam gyerek.

    Nem derül ki, ha csak nem kutatják át a cuccait a gyereknek. Ami szerintem nem a "nem vak", hanem a "paranoiás" kategória.

    I_Am egójáról meg jó lenne ha nem beszélnél, tekintve a tiedet. A nick és a mögötte álló user mögött összefüggést keresni meg végképp butaság. Mit gondolsz, én a való életben egy pszichopata gyilkos vagyok, vagy mi?

    #513:
    Ne szórakoztassál má' ezzel. arról van szó, hogy ezeket a szereket, legyenek illegál vagy nem azért használják, mert HATNAK.

    Nyilván inkább azért, mert szép a színe, nem?

    Te egyszerűen olyan szinten vagy demagóg, hogy az hihetetlen. Szabad megkérdeznem, hány éves vagy?

    SZERK:
    #519:
    50K napi igénnyel hamar megbukik egy heroinista, ennyit lehetetlen hosszútávon 'kitermelni'.

    Ha Te mondod, biztosan úgy is van.

    Baleset nofene? Csak nem az addikt lét következménye? (ha szabad még pofátlan lennem)

    Hihetetlen, hogy milyen bunkó vagy...

    [ Szerkesztve ]

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #519 üzenetére

    Baleset nofene? Csak nem az addikt lét következménye?

    Ritka egy bunkó vagy, remélem tudod. Egy skizofrén meglőtt az üzletemben, mert szóltam neki hogy a fekáliás wc papírt és az üres gyógyszeres üvegeit ne az üzletem elé dobálja az emeletről.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #519 üzenetére

    50K napi igénnyel hamar megbukik egy heroinista, ennyit lehetetlen hosszútávon 'kitermelni'.

    Ráadásul ahhoz hogy összejöjjön az 50K, százat kell lopjon, mert a kajfer csak féláron veszi át az árut. Tudom, mert ismerek egy ilyen heroinost. Tudod ha még nem tűnt fel, ez a beszerzési bűnözés.

    Csak annyira, amennyire felelőtlenül van itt a téma előadva.

    Te beszélsz felelősségről, aki szerint egy heroinfüggő, tehát egy ember halála megtakarítás? Utoljára a nácik beszéltek így. Megver a Jóisten, figyeld meg.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #523 üzenetére

    Erre bármit is írnék, minden bizonnyal jobban tudnád, mint én, hogy mi is a nagybetűs IGAZSÁG, ezért inkább nem írok rá semmit.

    De látom a hozzászólásom lényegi részére nem nagyon tudsz válaszolni.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #528 üzenetére

    Kérdezd már meg zedet, az ő szüleinek is feltűnt.

    Egy fű abszolút nem úgy hat, mint az alkohol. Szó szerint észre sem lehet venni ha az ember figyel magára. Persze ha nagyon sokat fogyasztasz akkor már többnyire észrevehető, de olyankor ne találkozzon a kölyök a szüleivel. Amúgy is a fűnek van egy két három órás hatása, aki ezt az időt nem tudja a szüleitől elkülönülve eltölteni, az megérdemli hogy lebukjon.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #528 üzenetére

    Hogyne tudnának róla azok a szülők, akik odafigyelnek a gyerekükre. Ahogy a tanár is látja a gyereken ha nem tiszta.

    Gondolod te. A fűnek rám tudod milyen hatása van? Belassulok, mint az állat. Haverom röhögőgörcsöt kap. Igen, rajta észre lehet venni. Rajtam nem nagyon, maximum csak 1 perccel később válaszolok egy kérdésre, de ha rámnézel, nem látsz semmit.

    Mert merek kérdezni?

    Nem, nem azért. Hanem azért, mert valakit olyan baleset ért, amit talán el sem tudsz képzelni, átérezni meg nem tudod a helyzetét, és egy ilyen hozzászólással vérig sértheted. Én nem tudom, zed magára vette-e, de én biztos, hogy ezután elküldtelek volna melegebb éghajlatra.

    Persze ha hazajön beállva, vagy jobban fogy a zsebpénze, másnap kába,

    Persze, ezekben az esetekben természetesen feltűnik nekik. De ha nem berúgva megy haza, akkor nem hiszem. Amúgy sok szülő annyi pénzt ad a gyerekének 1 hónapra, ami nekem 2-3 hónapra elég lenne, sok másik meg ad pénzt, ha kéri a gyerek, és nem figyeli különösebben, hogy milyen gyorsan fogy.

    Azt állítod, hogy nem lehet észrevenni a drgo használatot egy fiatalon. Dehogynem lehet épp azért mert hat.

    Fent már kifejtettem. Van, akire láthatóan hat, van, akire kevésbé. És mivel nyugtatóként alkalmazzák, ezért szerintem ez a többség.

    Persze addiktként úgy tudsz hosszútávon bűnözni a heroinért, hogy nem bux le.

    Szerintem elég sokáig el tudsz így lenni - egy-két hónapig biztos. De ebben megmondom őszintén, nincs tapasztalatom.

    te?

    16.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #532 üzenetére

    te meg ingyen heroinról álmodsz.

    Az ingyen heroin a legolcsóbb dolog a világon. A mákból a Kabai féle eljárással fillérekből ki lehet hozni. De én még abban is benne lennék, ha a heroinfüggők kifizessék a szigorúan a fenntartási költségeket. Kb pár ezer forintról lenne szó havonta személyenként. Mégis más, mint százezret rabolni naponta.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Psychonaut

    addikt

    válasz lajafix #535 üzenetére

    szóval rajtad is észre lehet venni.

    Észre lehet venni, ha hozzám szól. Addig nem, hidd el.

    mond meg nekem mennyi kell kezdőként a beálláshoz? 1 feles+ 1 sör elég ha jól emléxem...

    Ez egyénenként változó, és ezt te is nagyon jól tudod. Volt már olyan eset, hogy suli után bedobtunk 4 HP felest, után mentem fodrászhoz apámmal, aki nem vett észre semmit. Mielőtt megkérdeznéd, rágóztam, ezért a leheletemen sem érződött.

    Ez a vakhit.

    Én tapasztalatnak hívom, de lehet, hogy ahol te élsz, ez valami tájnyelvi forma.

    Milyen tapasztalatokban is van hozzám képest előnyöd?

    Például úgy beszélek itt a fűről, hogy többször kerültem vele kapcsolatba, ezenkívül iskolába járok abban a korban, amiben épp most beszéltünk a drog jelenlétéről az iskolákban.

    Komolyabban: vigyázz magadra, az idő gyorsan repül.

    Köszönöm a tanácsot (semmi irónia, komolyan), igyekszem vigyázni magamra. Bár lehet nem hiszed el, tudom magam kontrollálni, és ésszel csinálok minden ilyesmit.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #536 üzenetére

    De jobb lenne, csak vannak olyan betegségek, mint például a rák, amit nem lehet meggyógyítani. A heroinfüggőség is sok esetben ilyen.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #539 üzenetére

    De azt linkeltem, és az alkoholfüggőség is ilyen. Sok esetben nem lehet meggyógyítani, az alkoholista a haláláig iszik.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #541 üzenetére

    De az alkesz nem költ 50.000 ft-ot naponta alkoholra. Ha ennyit nem értesz meg, akkor semmit. És ha jól emlékszem én a heroin esetében felajánlottam hogy a függők kifizessék a költségeket. Úgyhogy nem ingyen lenne az sem.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #523 üzenetére

    A smiley-k jelentésének nálad már nem merek hinni. Úgy érzem csak azok mögé bújva próbálod csakazértis leírni, hogy neked van igazad.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #545 üzenetére

    Szóval az állam a miatt adja inkább a heroint, mert az alkesznek kisebb bűncselekményeket elég elkövetnie az adagjához?

    Mióta bűncselekmény a lejmolás?

    A költségeket? Szerintem a pár ezer forint csak a szer direkt költsége lehet, de kis szériában is még egy nulla mögé minimum. Van még a szervezet költsége is. Tudod a boltodnak is van fix költsége ha nincs vevő akkor is.

    Ja legyünk nagyvonalúak, akkor nem néhány ezer, hanem néhány tízezer ft havonta. Ennél még a rendszeres szociális segély is több, mert annak a minimum összege havonta 27.000 ft. Tudom, mert a Misu barátomnak intéztem.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #552 üzenetére

    Szerintem te félreértetted amit ezzel a hozzászólással közölni akartam. A tartalma annyi, hogy ÉN is alkoholista vagyok most is csupán absztinens és az is maradok egész életemre. Szoktam temetőbe járni ugyanis hozzám közel állók(rokon) is halt bele ebbe a betegségbe. Igen jól ismertem őket Ők neveltek fel. :(
    Pontosan ezért szeretném, ha az alkoholt jobban tiltanák. Illetve nem tiltanák, mert azt tudjuk megint mit szül, de sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni rá és nem kiszolgálni itatni a fiatalokat. Én kb 3 éve nem szívtam füvet egyik pillanatról a másikra abbahagytam. Akármikor beszerezhetném, de nem teszem. Most államilag finanszírozott kábítószereken élek( benzodiazepinek és társai), hogy ezek milyen függőséget tudnak okozni arról könnyen találsz olvasmányokat az internet-en.

    Üdv:moha

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #552 üzenetére

    Egy kicsit is megalázó rám nézve ez a hozzászólás, tudod aki megjárja poklok poklát ( szerintem zed is ne haragudj zed akinek nem inge tudod), de szóval szarul esik...

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • zed01

    őstag

    válasz lajafix #560 üzenetére

    Tudod laja, egy embert aki elindult egy leszokás felé vezető úton, azt bátorítani kellene. Nem földbe dögölni még a maradék önbizalmát is.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #563 üzenetére

    Hmmm még jó, hogy ennyire értesz hozzá. Az nem benzoakármi, hanem benziodiazepin (google a barátod), nem nem vitamin, de te gondolom otthon vagy a különböző szerek hatásmechanizmusában úgyhogy le a kalappal előtted.

    Zed: sikerülni fog csak azért is! ;) /és egyébként meg pont nem fog földbe döngölni egy **** akinek nem inge tudod.:) és csak azért is, hogy megmutassam az ilyen embereknek/

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz lajafix #563 üzenetére

    Egyébként ha észrevetted volna én nem támogatok is senkit semmivel csak saját tapasztalatokat osztok meg, mert mivel én hülye voltam és a saját káromon tanultam próbálom ezt megosztani mással, ha ezzel kivetni valód van akkor nőálad nagyon nagy problémák vannak.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #560 üzenetére

    Mi az, hogy nem jellemző, hogy néhány leszokik?

    Ki vagy Te, hogy ezt így tudod? Kezd már maráhra nyílni a bicska a zsebemben a stílusod láttán, szóval most mondom vagy normális hangnemben és korrekten beszélgetsz, vagy ne írj ide, mert csak hülyeségeket írogatsz az álomvilágodba zárva!

    Nem viccelek, ha kell törlöm az egész topicot!

    [ Szerkesztve ]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz lajafix #573 üzenetére

    Nem ma kezdtem figyelgetni a stílusod, már a poltopciban is ilyen volt. Világ életedben, amióta fórumozol csak Te lehetsz mindenben az okos.

    Megsúgom, kitörölheted a hátsód a statisztikáiddal, mert közöd nincs a dolgokhoz amikről itt most okoskodsz. Tudom, látom, tapasztalom nap, mint nap a dolgokat, amikről Te csak olvasol és filmeket nézel hollywood-i ferdítésben. Valamint az általad nagyrabecsült hazug politikusokat és médiákat követed és bólogatsz nekik.

    Az a baj, hogy őszintén megmondom Neked. Nem tudsz Te semmit ezekről, csak túl hangosan próbálod meg elhitetni, hogy mégis.

    A liberalizáció kozckázatos persze, de lépni kell, mert a jelenlegi szabályozás nem jó. Hidd el azok akik betartatják is mondják, hogy nem jó, tudom, mert találkozom és beszélgetek Velük, nem csak a médiák hazugságait hallgatom, ami semmi másról nem szól mint a pénzről és a hírkeltésről. Az sem érdekes számukra ha ferdítenek.

    Nem indokolok, nincs rá szükség. Értelmes ember idejön akinek van is köze hozzá és látja, hogy Don Quijote módra vívod a szélmalomharcod a nem létező igazságodért. Nem fárasztom magam, hogy a szemmellenződ elé indoklást írjak mert nem vagy hajlandó megérteni. Ezért felesleges.

    A moderátor elsődleges feladata a fórumon való kúltúrált beszélgetés betartatása, de van saját véleménye is ezt ne feledd. Megteheted ahol akarod és jónak látod, de ahogy az adatlapod és az itteni megnyilvánulásaid nézem a fórumozókkal szemben, nem is fogok rá reagálni. Nem érdekel az egoista viselkedésed sem és az sem ha hisztizni fogsz.

    Én nem statisztikát írtam, hanem az életről írtam Neked. Ezt Te figyelmen kívül hagytad és állandóan csak úgy terelted mindenkivel szemben a beszélgetést, hogy csak a saját mondataid szajkózhasd. Jó lesz ha befejezed, mert nem először voltál már figyelmeztetve és banolva sem személyeskedésért.

    Kemény szavak egy elvakult emberrel szemben. Mert elvakult vagy.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Aktív témák