Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz abridabri #429 üzenetére

    Hát, ez is egy vélemény. Bár néha kissé ellentétes, amiket mond, mert egyszer zavarja az, hogy ennyi minden újdonság került bele, utána pedig azt találja zavarónak, hogy ezen újdonságok többsége miatt monotonná válna a játék, mikor a 2016-os játék még monotonabbá tudott válni. Szerintem egyszerűen csak többet vagy egészen mást várt, ráadásul ennyi játékévvel a háta mögött kb úgy adja elő a véleményét, mint aki meg lenne sértődve. Ez talán abból tükröződik leginkább, hogy még arra se veszi a fáradtságot, hogy elmondja, miként lehetett volna másként, jobban. A multiplayert is felhozza, mint negatívum, ebben lehet igaza van, mert sose multiztam vele, se a 2016-ossal, se régebbivel. És hát, a Doom 2016 lehet hogy fasza deathmatchekre volt jó, de hányan játszottak vele? Mármint úgy őszintén, globálisan? Szerintem alig pár ezren, s valahol meg is értem, hogy ezúttal nem fókuszáltak erre. A 90-es évek fiataljai pedig kötve hiszem (én is az voltam) hogy csak úgy összeültek elegen LAN-ozni, egy ilyen jellegű szervezés akkoriban macerásabb volt, ami viszont fokozhatta a játékélményt is. Még internete is baromi kevés embernek volt, főleg Magyarországon. Egyébként is, már jó 1 éve tudni lehetett, hogy ugyan lesz benne többjátékos mód, de azt is elmondták, hogy nem ez a fókusz. Még ha jött is videó erről, ki emlékszik ezekre? Ez a srác meg direkt megveszi úgy a fullos csomagot, hogy utána sem néz rendesen, hogy ezért milyen kontentet kap. Könyörgöm, ez a cím meglépte azt, amit az elmúlt években már annyira megutáltunk a játékokban, vagyishogy nem árul/árult zsákbamacskát. Már a 2016-os se, és most ez se.
    Mit ígértek? Fasza grafika. Megkaptuk.
    Mit ígértek? Kva jó gunfight. Megkaptuk.
    Mit ígértek? Kihívás. Megkaptuk.
    Mit ígértek? Jól fog kinézni és faszán fog futni. Pipa...

    Ellentétesnek hat az is, hogy számon kéri a glory killek "eljelentéktelenédését", ami persze változatosabb lett, de nem érti meg, hogy ami 4 éve újdonság volt, az most már kevésbé hat annak. Régen is faszák voltak ezek, most is azok, csak most már szintet lépett WTF szempontból a játék, emelték a kihívást és a komplexitást a harcok terén, és már a legelejétől kezdve megy a durvulás játékban, ami egyre inkább csak fokozódik és nagyobb őrületbe csap át.
    És szerintem erről szól egy vérbeli Doom játék: fasza zenék, baromi jó design, kellemesen elborult környezet, intenzív, fokozó harcok és atom grafika. Hogy mi vagyunk Doom Slayer, aki mindenkinek odabasz. Ráadásul a játék rákényszerít arra, hogy ne az elmúlt 15 év langyi stílusában mi legyünk a terminátorok, akik végigrombolják egy deka érzelem nélkül a pályákat (ezt csak azok hiányolják, akik már a régi részeket is IDDQD-val meg IDKFA-val tolták le - egyébként az most is van, tehát ha kilockolja az ember, akkor mehet az is, ha kaarja), hanem igenis küzdeni kell. Tanulni, fejlődni, ahogy egy igazi harcoshoz illik. AKi ha nem figyel oda, akkor átszúrja a bika. És ki a hibás? Mi vagy a játék? Csak mi, mert nem feleltünk meg ehhez a titulushoz.
    Sokszorosan többet adtak el az új részből, mint a régiből adott idő alatt a megjelenéstől számítva, így nem csodálom, hogy megjelentek azok tábora, akik egy ellentétes bázist alkotnak - ezek a bázisok 2016-os Doomban is megvoltak, csaképp akkor Doom 3-hoz mérték a játékot, mert az inkább akció-horror volt.

    Végezetül pedig úgy szabja a saját ízlésére és igényeire mindenki a játékot, ahogy akarja. Ha akarod, végigrombolsz mindenen és VRPisti módban átéled, vagy lootolgathatod a mindenféle secretet menet közben. Vagy eltüntetheted a HUD-ot. Átszínezheted! A fegyvermodelleket is kedvedre cserélheted. Beépített teljesítménymérő. Végigjátszhatod ugye végtelen lőszerrel is. Stb. Persze néhány elem már a 2016-osban is benne volt, de ez melllékes.

    Itt van végre egy minden ízében tökéletes akciójáték, és azért nem érdemes ennyire ilyen jellegű hisztit levágni (még csak nem is kell értelmezni amit mond, a hanglejtéséből lerí, hogy csalódott, és talán maga se tudja éppen, hogy az, hogy a játék nem olyan, mint amilyennek elképzelte, az nem a játék hibája. A srác pedig, - ritkán mondok ilyet - de a cipész maradjon meg a cipésznél, tehát pakolgassa össze a gépeket, habár a pcx-es videókból is azt szűrtem le, hogy ebben is inkább a szótlan fiatalka társa a jó, én azonnal felvenném munkatársnak...), mert ezt most tényleg odarakták.

    És tudjátok mit, az, amit ezek a srácok idén tavasszal leraktak elénk, az nem csak egy kurva jó játék. Ez művészet.

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák