Hirdetés

Aktív témák

  • NetFuggO

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Nagyon hasznos információkat szeretnék megosztani veletk. Mint voltam olyan bátor letöltöttem a vadi uj DivX 5.1 Gain, hogy lássuk mi is igaz a hírből, miszerint sokkal gyorsabb meg 10-30%kal kevesebb erőforrás kell neki a ejátszáshoz. Az eredmények:
    - Lejátszás: Eddig nem volt bajom semmivel Celeron 700-as gépen minden ment flottul, na eddig. Valahogy inkább többet zabál a prociból, a teljes képre váltásnál kb 10 mp szaggatás az eredmény. :C
    - Encode 1 nekifutás: Hát mpg betölt (melleslegről szármozó videjó) codec beállít 1000Kbit, had szóljon... NYEKKK ... á én voltam hülye, hangot nem állítottam be... :C
    - Encode 2 nekifutás: ugyanz mpg, most belövöm, 44KHz, stereo 128Kbit hang, megnézem az eredeti jobb, szel ezzel nem lehet baj... Encode gomb... NYEKKK :C
    - Encode 3 nekifutás: ugyanaz mpg, má' megint, no spounddal ... NYEKKK. :C
    /mint kederült, 1 olyan progi sincs talán a Dr. DivX 1.0.3-at, maivel lehetne tömöríteni... no comment/
    Szal aki szívni akar javaslom töltse le... bár lehet én voltam balszerencsés... de eddig mindent működésre bírtam, valahogy ebbe beletörött a bicskám.
    Most olvastam végig pár angol nyelvű forumot, hát valahogy eddig 1 jó szó nem volt az új codecről... VirtualDub honlapján is csak szidják... nos hozzászólás, vélemény ???
    Ha akad valaki akinek elindult a codec és tudott is tömöríteni vele írja már le, hogyan csinálta, kezd érdekelni...

    UI.: Akit érdekel, annak majd bevágom, hogyan is javult a codec tömörítési technikája és mennyivel lett gyorsabb a codec 5.0-tól az utolsó működő 5.0.5-s verzióig...

    NetFuggO

    Két dolgot nem szabad csinálni: a tegnap estén gondolkodni, és még egszer annyit inni...

  • twollah

    nagyúr

    válasz NetFuggO #1 üzenetére

    En nem vettem eszre, hogy tobb CPU powert igenyelne a program.
    Lehet, hogy azert mert egy 1133as Thunderbirdom van?

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz NetFuggO #1 üzenetére

    2500+ bartonom van es telleg lassabb (~10%-kal lassabb), viszont nekem meg nem allt le hibaval, pedig sokat hasznalom, tobb programmal is (virtualdub, virtualdubmod, nandub, dvdx)


    masik, hogy miert hivjak az eddigi 2pass-t npass-nak? lehet csinalni 5 menetes tomoritest is? merthogy van egy olyan opcio, hogy ''upgrade log file'', tehat mindig csiszolja a videot?

    harmadik: mire jo az mvinfo.bin file?

Aktív témák