Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • kricsi81

    senior tag

    válasz skoos #30368 üzenetére

    Énis ilyet akartam venni, 70-300 VR helyett. Tegnapelőtt meg is vettem volna, de az eladónak nem volt jó az időpont, ami utólag talán még szerencse is... közben találkoztam egy fotóssal, aki azt mondta nem szabad ilyet venni D300-hoz (nekem ez van), mert 135mm fölött ezzel a vázzal érthetetlenül meglágyul az obi képe. Aztán egy boltban kipróbáltam, 70-300vr után jónak tűnt 200mm-en is, viszont van néhány apróság amik eléggé zavaróak tudnak lenni:
    -állványgyűrűt nem lehet levenni, úgyhogy ha nem állványon van akkor mindig forgatni kell hogy ne zavarjon a zoomolásban, mivel elég kicsi a gyűrű (és éppen ezért hordozásra nem használható),
    -mivel régi obi, az élességállítás nem túl "modern", elég nagyokat "ránt" az obi a fókusz elindulásakor, ami hosszabb záridő esetén bemozduláshoz is vezethet (mivel vr nincs benne), de az af sebesség nem rossz
    -az A-M kapcsoló is régi, és nagyon könnyen M-ban marad pedig azt hiszed átkapcsoltad A-ba, nézz képeket az obiról és megérted mit mondok
    -a zoom gyűrű (legalábbis azon a példányon amit én próbáltam) eléggé nehen mozog

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, ami nem képminőségi probléma. Ha nem kell feltétlen a f2.8, akkor én inkább a 70-300VR-t ajánlom, van benne VR, csöndesebb mivel AF-S, és mivel 300mm-ig megy, 200-ig nagyon penge, és könnyebb is kicsit.

    Én pedig azt hiszem gyűjtögetek még egy kicsit egy használt Nikkor 70-200/2.8 VR-re, az új verzió remélhetőleg csak nyomni fogja lefelé a VR I-es használt árát.

    u.i.: erre a témára van megfelelőbb topik is, engem nem zavar hogy itt beszélgetünk az obikról, de sokakat biztosan igen :)

    [ Szerkesztve ]

    kovacsrichard.hu

Aktív témák