Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hardstyler01

    tag

    Gondoltam Megosztom itt a tegnapi Digi szerelővel karöltve átélt tapasztalatokat hátha valaki járt már így!

    Nem akarom túl koránról kezdeni a történetet a lényeg a lényeg hogy eleinte Diginet 100-asom volt (FTTH) üvegkábel be a szobába Huawei GPON adapterbe minden happy, vígna netezünk!
    Amint lejárt a kétéves hűségidő betelefonáltam hogy megint szeretnék hűséget kötni, tovább érdeklődnék hogy láttam hogy a DigiNet 1000 olcsóbban is fut mint az én 100-as megrendelésem.
    Közölték is velem hogy már nálam is Diginet 1000 van! Ezen felbuzdulva elrobogtam venni Audioquest Cat7 es kábelt hogy adjuk meg a módját, szeretem volna akkor már egy bitang router ami végül egy ASUS RT-AC87U (Merlin) bitang routert lett, amit közvetlenül összekötöttem a Cat7 es kábelel az asztali gépemmel (Win10) (cuccok fülnél a részletes Konfig) A speedtest sehogy nem ment 300Mbit fölé!
    Először a routerre gyanakodtam de kollégához átvíve FTTB Digi 1000 el nála vígan kimértük a 918/204 Megabitet! Router Pipa. Nem ott van a gond!
    Hazaérve kipróbáltam a Dell E7470 es laptopomba (DDR4, i5, Win7) bedugva hátha a gépem gyenge!
    Ott is 300/200 at mértem speedtesten! Kipróbáltam közvetlenül a GPON adapterre betárcsázva a routert kihagyva, de ugyan ezeket az értékeket mértem!
    Ezeket Továbbítottam a Digi ügyfélszolgálatara, ki is érkeztek a kollégák ellenőrizni mit csinálok rosszul :P
    A Digis Kolléga kábeles mérése laptoppal (i7, Win8.1) szintén 300/200 as értékeket mért!!!
    A meglepetést a Végére hagytam hogy amint átváltott a laptopján Ubuntura egyből kimérte a 900/200!
    Ezen felbuzdulva újratelepítettem az asztali gépet és ott is meglett a 920/215 :)) :W

    Logika ok mi lehet szerintetek (azon kívül hogy Windows egy kalap ***) ? :)

    "A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

Új hozzászólás Aktív témák