Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisbalazs83

    aktív tag

    DigiNET1000, az első Kaposváron.
    Közvetlenül egy fehér 2.5Gbps-es ONT gigabites portjára kötöttek, amin rajtam kívül más nincs. Telefon nincs.
    Laptop i7 3630QM, 8GB RAM, Kingston 120GB SSD HyperX 3K, WD7500BPKT
    Több ip-vel és időszakban is mértem. Nagyjából azonos eredmények születtek.
    Friss win8.1-el nem igen tudtam 700Mbps-nél többet mérni Digi mérő, speedtest, friss win7 is olyan 700Mbps körül mozgott Digi mérő.
    Érdekes hogy Win8 alatt a 4-ből 2 mag pörgött amik viszont közel 100%-on mentek. Így lehet ennyi a vége, akkor viszont nem igen lesz laptop ami ki tudja hajtani az 1000-res netet.
    Az i3-as laptop pedig max 270Mbps-et tudott kifacsarni magából: speedtest
    Mértem úgy is egyet, csak érdekességképpen, hogy egyszerre indítottam egy speedtest mérést és egy Digi mérőt. Bár nem tudom mennyire írt valós eredményt a hálózati kapcsolatokra a Network Meter: digi mérő+speedtest

    Torrent-nél a legtöbb 80MB/s volt 2 letöltést futtatva. Érdekes, hogy ilyen sebességnél az SSD-re se bírt 2-3 letöltést, amivel ki lehetett volna hajtani a netet. Így, az egyik az SSD-re, a másik a 7200RPM HDD-re ment. Több verziót is kipróbáltam, még az új tudta a legtöbbet: torrent. HDD-nek olyan 30MB körül volt vége, az után már fogy a cache az utorrent-ben. Majd még próbálgatom.

    Valamiért a processzor terhelés elosztása a magok között nem egyenletes win7 win8 alatt se, így lehet az lesz a határ. Az egyik ismerősömnek van egy erősebb asztali gépe, majd még azzal tesztelünk egyet, de szerintem az 500-as net elég lesz, de lehet még a 200-as is ha HDD-re akarok tölteni. Akkor nem kell új routert se vennem, mert a D-Link DIR-825 routerem 270Mbps-et átvisz.
    FTP-t majd még mérek.

    65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

Új hozzászólás Aktív témák