Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kront

    tag

    Sziasztok,
    Gondoltam leírom a saját esetemet, hátha segít valakin.
    DIGI átállás, sodrottról optikaira. Szerelőnek előre szólók, hogy modem üzemmódot kérek, nem routert. Gyönyörű FiberHome-ot kapok. (pedig azért a jattért már Cisco-t is adhatott volna). Telepít, elmegy, 15 perc múlva menni fog. 15 óra múlva sem. LOS-on kívül minden világít, aminek kell, PPoE nem épül fel. Routerrel sem. Bármilyen gépre kötve 651-es hiba. Ügyfélszolgálat: Náluk minden jó a teszten, "minek különcködök routerrel" (picit szebben fogalmaztak), biztos azzal van a baj. Kikönyörgöm, hogy vegyék fel a hibajegyet, elmondom, hogy 2 laptoppal is megnéztem és nem megy, az 5 000 forintos büntit előre átutalom, ha miattam lenne a hiba, csak jöjjenek ki. Felveszik. Másnap délben jön az sms, hogy elhárították, hibajegy lezárva. Távolról. Jön a mail is: nem volt jogos a bejelentés. He? Persze semmi nem történt, ugyan úgy nem ment.
    Szenvedtem vele vagy 4 órát, mindenféle neten talált (értelmesnek tűnő) vajákolást kipróbáltam, amit a 651-es hibára javasolnak. Végül kínomban az ötlet, próbáljuk ki router módban, hátha úgy hajlandó. Azonnal felcsatlakozott és ment. Mi lenne, ha visszaállítanám modemre? És onnantól az is azonnal működött. Szóval, ez a szolgáltatói házi rettenet vagy végrehajt egy belső resetet üzemmód váltásakor (amit egy ki-bekapcs nem tesz meg) vagy bridge üzemmód előtt kell neki routerként egy felcsatlakozás. Vagy bármi más, de most megy.

Új hozzászólás Aktív témák