Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz bullseye #800 üzenetére

    Ha nem eszel szénhidrátot, nem termelődik saját inzulinod, így nem csökken a vércukrod, ellenben ha minden mást eszel és emiatt elhízol, tovább romlik a helyzet. Nő az inzulinrezisztencia. Igazából a húsnak főleg az agyonsózott tartósított formában történő fogyasztása a káros, szerintem. De azt nem szokták javasolni normális dietetikusok, hogy fehérjével, vagy zsírral pótold a meg nem evett szénhidrátot. Ő ellenben ezt hiszi. Az viszont igaz, hogy a fehér kenyér zsömle, nagyon gyors inzulinválaszt vált ki, ez saját tapasztalat is, hirtelen emel vércukrot nagyon. A saját félbarna kenyerem, fele liszt teljes őrlésű, sokkal előnyösebb ebből a szempontból. Igazából a két órás mérés csalós, közben is kellene mérni néha, mondjuk félóránként, minden táplálékfajtánál, hiszen ha mondjuk két óra múlva nyolc a cukrod, de közben sem volt magasabb, az előnyösebb, mintha hat, de közben volt tíz is...
    Az elhízás mértéke is egyénfüggő, átléptem a 95 kilót, magasabb az éhgyomri cukrom reggel, fogynom kell. 90 kilónál még rendben szokott lenni. 75 kilónál szenzációs lenne, de a múltkor 80 kiló körül már nagyon nem ment tovább a fogyás és szép lassan vissza is jöttek a kilók. /természetesen évekről van szó/...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák