Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • staurolit

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretni kérni a következő helyzetben:
    Dell Latitude E5520 BIOS frissítést követően (A02, support.dell.com-ról letöltve és telepítve - 64 bites Windows 7alatt, semmilyen hibaüzenetet nem kaptam menet közben) a gép nem hajlandó elindítani a telepített Windowst, illetve kizárólag CD-ről hajlandó bootolni. Egészen pontosan megjelenik az első boot képernyő, mint rendesen, majd míg korábban ezt a Windows betöltése követte, most elsötétül és kezdi újra először, végtelen számban, folyamatosan. Mivel particionált a winchesterem, azt mondtam, OK, újra telepítem a Windowst, nem gond. Egészen addig nincs is gond, amíg az első indításkor nem kellene ismét winchesterről bootolnia.

    Van ötletetek a megoldásra? (Nincs külső floppym, nem tudok arról BIOS-t frissíteni, USB-ről nem fogadta el. És ha jól tudom, korábbi BIOS verzió visszaállítását a DELL nem engedélyezi.)

    Előre is köszönöm!

  • staurolit

    csendes tag

    válasz mghltm #20956 üzenetére

    Köszi a javaslatot!

    Bevallom, közben próbálgattam még ezt-azt (képtelen vagyok csak úgy feladni), és újraindítottam a Windows telepítést, ahol a számítógé javítás opción belül kattintgatva sikerült parancssort kapnom. Itt már hajlandó volt pendrive-ról telepíteni a BIOSt. Először lefuttattam az A0-ás verziót, majd azután az A01-et, és ismét az A02-t. Mivel pontosan ugyanazt a hibát tapasztaltam, (most már tudva, hogyan) szépen visszaraktam az A01-es verziót, amivel a gép szépen bootol. És biztosan nem fogok BIOSt frissíteni a következő verzió megjelenéséig. Azért írtam csak le ezt ilyen részletesen, hátha belefut ebbe a problémába más is.

Új hozzászólás Aktív témák