Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    válasz spyduck #50917 üzenetére

    Win10 még nem opció a programok miatt, amit használok (meg egy újratelepítés nálam minimum 3-4 óra, messze nem 35 perc). 8.1 Pro van fent, eredeti. Vírusirtó/tűzfal: Eset Smart Security (ezzel sem volt még gondom az elmúlt 5 évben). Online streamek kimerülnek a YT használatában. Most a torrentet kilőttem, de így is folyamatosan 60 +-5 fok között van a cpu hőmérséklet (alapjárat, miközben ezen sorokat írom 55 körül, de ha elkezdek böngészni, akkor 60-65), a venti pedig most éppen 2900RPM-en megy. Végülis most nem süvít, de már bőven elnyomja a HDD hangját.
    BIOS naprakész, tegnap küldtem fel az A18-at.
    Ha nincs további tipp, akkor a napokban megpróbálok egy tiszta telepítést, most úgyis van egy másik SSD-m próbának (egyúttal lehet akkor 10-et, de félek a kompatibilitás miatt).
    Én gyanítom, hogy itt egyébként az NVS az ami szarul működik és feleslegesen fűt. Pl ha leveszem a dokkolóról, akkor sem kapcsol ki, pedig ilyenkor tényleg vissza kellene váltania IGP-re. Ha külső monitor nélkül kapcsolom ki/indítom újra a gépet, akkor működik az Optimus rendesen.
    Tovább gondolva lehet, hogy az a gond, hogy valamiért akkor is folyamatosan 100%-on pörgeti a dgpu-t, mikor a terhelés egyébként nem indokolná.

    .

Új hozzászólás Aktív témák