Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izee

    senior tag

    válasz Zola007 #120176 üzenetére

    Nem minden ízében luxus, de azért igaz is.

    Balázs világa csatornájának egyik mottója a nincs rossz gép, csak magas elvárások.

    Belemerülve pedig:

    Sokáig csak követni kellett a minimum gépigényt ugye, aztán valahol a core 2 környékétől kezdve nem éreztük azt a lendületet, amit azelőtt. De a gépfejlesztések legalább ilyen költségesek maradtak... Csak az eredmények szerényebbek.

    Jött az online multiplayer térhódítása. Véleményem szerint kizárt dolog lett tartani a kötelező gépigény folyamatos emelésének ütemét. Egész egyszerűen azért mert azelőtt minden "Veér István" rohant költeni, de a közönségarány nagyban megváltozott és pl. gyenge laptopokkal is bőven volt fizetőképes kereslet szoftverekre.
    A Wow 2004. november 23.-án jött ki és nem ez volt a műfajteremtő.

    Tetejébe elindult a mindennek is beköltöztetése a böngészőbe. Böngésző nem lehetett, hogy ne fusson öreg gépeken. Ma már azért megnőtt itt is a minimum. Próbálkozz top AGP fronton... És tökmindegy az oprendszer, a tabletnek is vinnie kellett. Nem lehetett növelni a gépigényt.

    De ma már megint lehet. A nagyközönségnek egy szélesebb köre kellően erős hardverre tett szert.

    Csak azt akarom hangsúlyozni, hogy volt mondjuk 2006-2007-től 8-10 nyugodtabb, kényelmesebb év, de a gát (= "de hát a laptopomon", "de hát a tabletemen", stb.) telítődött és az eszközpark marketing újra akadálytalanul folyhat.

    Visszatérnék a multiplayerre. '96-ban volt az első QuakeCon, de a jól értesültség nem volt még jellemző. Internet is gyerekcipőben. Ma már egyszerűen nem elég a jól megszokott 30-50 fps, mert versenyhátrány és nem utolsó sorban kényelmetlen, mert a 24 képkocka optimális de nem ideális. A standard nem teljesen ok nélkül a 120 fps lett és a tetejébe lehetőleg stabil 120. Azaz hardveresen minimum 120 és szoftveresen meg maximum 120. Ez a szám akár emelhető.

    Kikapcsolódásra, feltöltődésre továbbra is optimális a 30-50ˇfps. Versengésnél nincs mese, emelni kell a standardon. Ping tekintetében az ADSL nyújtotta Frankfurt irányba ~40ms legyen a legalja, ha egy mód van rá.

    Emberek addig-addig mennek, hogy észre sem veszik, de a mindenféle Major LAN-okon gyengébbek a felszerelések, mint otthoni kuckójukban. Nem azt mondom, hogy nem számít semmit sem, csak ezek a Veér "középszerű" Istvánok, ha nem csak pózolni akarnak, akkor abszolút másfelé kell nézelődniük.

    A 4k az nehezebben alátámasztható igény, így az szememben luxus. 720p, 900p, full HD, és 1440/1600p a határaim. Játékban tipikusan az alja felé tendálna, hogy ne költsek 200ezret kártyára. Minden másra, de elsősorban office és újságra, de akár fényképekre, full HD és fölötte. Ha minden kell, az kegyetlen drága is tud lenni. Szóval 2 célgép külön célokra kijöhet egy mindenes gép árából.

    Táp természetesen 500W elegendő 1 VGA-hoz. Bitcoin bányászat az pazarló, de nem tudom hibáztatni a pénzkeresőket a bolygó rongálásáért. Lehet, hogy szabályozni kéne, illetve lehet, hogy kizsákmányoló adókon kéne változtatni. Szupermarket "adó" ®. Akciós WC papírra tódulunk.

    Ez a szűklátókörűség, hogy mi a szemétre való meg mi nem. Kb ugyanaz a mentalitás, hogy szabad-e késve érkezni egy otthoni filmre és még beszélni is alatta. Nem, mert most a rendező az isten, család meg kuka. Na persze.

    A pózolás rétegigény. Amíg csak a PH fórumot önti el, kezelhető. Amint kiszabadul és bogarat ültet a maradék emberek fejébe, újabb kötelező költekezés :F

    A Budapesti topik szokott viccesen indulni: "Kávé, GDP". Ez mindenre gyógyír...na persze.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Zola007 #120176 üzenetére

    Na most szólj hozzá, a Föld már sokkal nagyobb katasztrófákat is túlélt, mint az emberiség léte. Volt, hogy a teljes élővilág 90%-a kipusztult. A bolygó viszont köszöni szépen, jól van a mai napig. A Föld nem egyenlő az emberiséggel, és nem egyenlő az aktuális élővilággal. Ha megint lesz egy tömeges kipusztulás, akkor újra benépesül majd, csak valami másfajta élővilággal. Hogy ezt a kipusztulást mi fogja okozni, az a jövő titka, de nem hiszem, hogy az emberiség képes lenne előidézni. Maximum akkor ha az összes nukleáris fegyvert elszabadítanák. Persze a rovarok döntő többsége azt is túlélné. Ha meg az emberiség annyira alkalmazkodóképes mint mondja magáról, akkor 1-2 °C átlaghőmérséklet emelkedést ki kell tudnia bírni.

    A fent említett grafikonnak azért van pár problémája
    1. nem abszolut értékekt mutat.
    2. torzítva van mind a két tengely.

    Persze értem én, hogy látványosabbá kell tenni a változást, de az ilyesmi tipikusan a valós értékek eltúlzására szolgál. (Lásd pl a hw tesztekben is milyen ellentmondásos a nem nulláról induló grafikon. Így 1-2 fps különbség is hatalmasnak tűnhet, miközben arányaiban elenyésző.) A Föld jelenlegi középhőmérséklete 14,9 °C. A grafikon kísérő szövegéből látható, hogy a nulla a vízszintes tengelyen 14,18 °C-ot jelent. Szóval 0,7 °C-ról van szó.

    De úgy általában van egy alapvető probléma az éghajlatmodellekkel: mind figyelmen kívül hagyja a légköri párát (azaz a felhőtakarót). Egyelőre még nem kezdett el érdemben olvadni a déli jégsapka. De ha annak a felülete jelentősen csökken, akkor a párolgás meg jócskán emelkedni fog, ahogy a megemelkedő hőmérséklet is ezt eredményezi. Nagyobb párolgás több felhőt eredményez. A felhők meg nagyon szépen visszaverik az IR sugárzást. Nos, ez az apróság minden modellből kimaradt eddig. A légkör vízpára tartalma meg többszörösen felülmúlja a szén-dioxidét. Mégsem foglalkoznak a hatásával...

    A mérésekkel is van probléma: azok szinte kizárólag lakott területeken történnek. Szép és jó, de ez a szárazföldnek sem teszi ki >1%-át... És akkor a felszín 3/4-e vízborította. Hopp, az óceánok felett nincsenek meteorológiai állomások. Pech... Műholdakkal elméletileg mérik a vízfelület hőmérsékletét. Fele olyan tempóban sem növekszik, mint a szárazföldé. De a teljes felmelegedési adatsorokba ezt sem kalkulálják bele. Csak az urbánus területeken mért értékeket. Roppant reális.

    De az alapvető probléma az, hogy az emberek oly szinten elkényelmesedtek, hogy nem akarnak alkalmazkodni semmihez sem. Elhiszik, hogy van kialakult és fix status quo, és azt minden áron fenn kell tartani. Ez a legnagyobb tévedés, mert mint tudjuk egyetlen dolog biztos, az pedig a változás.

    Nem arról van szó, hogy vitatnám a felmelegedést, mert az van. De nem az emberek idézték elő, ahogy a részük benne is csak kicsi. Némileg gyorsítjuk az ütemét, de ennyi, nem több. Ráadásul a megfigyelések időtartama is eléggé szűkös. Ebből a ~130 évből meg nem hinném, hogy messzemenő következtetéseket lehetne levonni. Majd 1-2 ezer év múlva térjünk vissza rá.

    A túlfogyasztás meg jó is lehet. Elfogynak az erőforrások, így a ma ismert éeltforma nem lesz tovább fenntartható. Vagy változtat az emberiség, vagy kipusztul a saját hülysége miatt. A Föld majd visszaforgatja idővel a ganét, amit magunk után hagyunk. A következő civilizáció meg talán majd a mi maradványainkkal hajtja a járműveit. Win-Win.

  • bobace

    őstag

    válasz Zola007 #120176 üzenetére

    Én speciel az autók démonizálását nem értem, csak a legjobban lehúzható célközönséggel rendelkezik.. A szilárd tüzelőanyagos fűtés, gyárak, erőművek, hajók (régi cikkből: 16 óriás tankhajó annyit képes szennyezni, mint a világ 900 milliós autóparkja) a fő felelősek és ott alig történik valami, eltelt több évtized, mire most a hajókat is előveszik végre...
    Mit érünk a kialkudott 35%-os CO2 csökkentéssel? Mennyit fog az számítani a világtermelésben? 2%-ot? Az is jó, persze.. De édes kevés.
    Érdekes, hogy egész nap nincs olyan szmog a városban, mint mikor megérkezel a keleti városrészre késő délután, és nem kapsz levegőt.. Egy utcányi területet 2 ház el tud "gázosítani". Hány auttó kell ehhez?
    Na de ez csak az autós részhez. Amúgy egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák