Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PLaci58

    őstag

    válasz Peti78 #108716 üzenetére

    :K
    Én se vettem volna meg az asszony kocsiját. Csak hajtják, nem törődnek vele.
    A szomszéd úgy vette meg, hogy kiganézni sem volt időm. Ismerték az autót, tudták mit vesznek.
    Amit vettünk helyette (kereskedőtől), 14 éves, 145 ekm az óra és a papírok szerint. Bevittem márkakereskedésbe, hogy nézzünk utána, de csak a garanciális javításokról tudtak adatot lekérni.
    Átnézték, olaj és szűrőcserék, 25k. kiderült, hogy kipufogót kéne cserélni. Hátsó dob 180k, középső dob-cső 120k- Na ezért nem cserélte le az előző (német) tulaj. Kipufogó javítás (cső csere) 20k. Alufelni és új nyári gumik majd 100k. Vezérlés csere 125k (márkaszerviz). Az addig tiszta hűtővíz helyett barna trutyi, mondták ki kéne cserélni, én meg, hogy hozzá na nyúljanak többet! Fagyálló, sebváltó olaj 7,5k, magam cseréltem. Első fék, vizsgára cserélve (tárcsák, betétek) 45k az anyag, magam cseréltem. Az addig kicsit visító görgő autópályán, vasárnap leolvadt, töltés megszűnt, új, feltöltött akku 32k (hogy haza tudjunk jönni), hosszbordás és görgők 20k, itthon cserélne. A feszítő görgő maga 70k lett volna a márkaszervizben+munkadíj, utángyártott 10k.!
    Eddig összesen 380k-t költöttem rá és semmi rendkívüli kiadás nem volt benne.
    Németből behozott autó, az autó tipp-toppra kitakarítva, motortér mint az új. Azért az ülés hátsó újságtartójában volt egy papírpelenka is(új) :DD Persze a csecsemőket Cabrióval hordják. Na ne má!
    Összességében nem bánom, mert ezeket bármelyik korosabb autónál meg kell csinálni. Jelenleg van egy öreg, de hibátlan és szép cicám. A kilométer lehet nem valós, bár a hozzá kapott német szervizszámlákban levő dolgokat tényleg javították. A kipufogón jól látszott a gány hegesztés. Német márkaszerviz sem a minőségről híres. Ha átverés, akkor nagyon jól kidolgozott és dokumentált. Ennyit nem hiszem, hogy feccolnak bele, bár magyar autóknál is volt, hogy utánanéztem a "szervizelt" állapotnak és nem létező szervizek voltak beírva, pecsételve.
    Ami megállapítható az a pillanatnyi állapot. Azt veszi meg az ember.

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Új hozzászólás Aktív témák