Hirdetés

Aktív témák

  • pijoca

    csendes tag

    sziasztok

    karácsonyi bővítés keretében a régi nforce3as msi k8n neo2 platinum alaplapot és 9800pro videókártyát nagyobbra cseréltem. egy nforce4es msi k8n neo4 sli alaplapra esett a választás, mivel elégedett voltam az előzővel. a videókártya pedig egy 7800gtx 256megás lett (szintén msi).

    új windowst raktam, felraktam a 6.70es nforce drivert, 81.98as forceware-t a videokártyához, amikoris észrevettem, hogy az egérkurzor darabosan/lagolva mozog. ha bármilyen lemezművelet van (letöltök, másolok, stb) akkor még látványosabban hagy ki az egér (razer diamondback).

    próbáltam az usbhack segítségével az egérhertz változtatást, 125, 250, 500, 1000, de nem lett jobb.

    próbáltam másik usb slotba tenni (külön pci-os usb-bővítőkártyával is), másik egeret bedugni usb-be, másik egeret ps2-n (mivel a razer nem megy ps2n), a billentyűzetet is próbáltam usb-n is, ps2-n is, de nem segített.

    bios-ban letiltottam minden integrált cuccot, nem segített. engedélyeztem/letiltottam az usb keyboardot és egeret, nem segített. frissítettem a gyári 3.60as bios-t 3.80asra, de ez sem használt.

    próbáltam nforce driverből a 666ost is, de nem volt jó. raktam új windows-t, de nem lett jobb.

    leszedtem az nforce drivert és a forceware-t is, amikor meglepő módon jónak tűnt az egérkurzor, legalábbis másolás közben a desktopon rángatva nem tapasztaltam semmi rendelleneset.

    felraktam az nforce 6.70es driverből azt, ami kell, hogy működjön az integrált hálókártya, ekkor még nem volt semmi probléma.

    ezután elkezdtem próbálgatni a forceware-ket, a 77.50től felfele (elvileg ez az első olyan, ami támogatja a 7800gtx-et), kipróbáltam kb 15 félét, volt köztük sima nvidiás, és optimalizált ngo driver is. 2 olyat találtam, aminél elviselhető a probléma (de van!), a 77.76osra alapuló és a 78.05ösre alapuló ngo driver.

    egyszerűen nem tudom mi lehet a probléma, és mivel nincs másik pci-e kártyám, se másik alaplapom, így nem tudom kipróbálni a cserélgetést.

    a teljes konfig:

    msi k8n neo4 sli platinum
    amd athlon64 3000+
    egy msi nx7800gtx 256m vga
    sb audigy 2
    4x 512mega 400as ddr ram
    két pata (maxtor és samsung) és egy sata seagate hdd
    asus dvdíró
    razer diamondback egér
    és logitech internet navigator bill

    valami ötlet?

  • Grafiqs

    őstag

    válasz pijoca #1 üzenetére

    A postod teljes és jól összerakott. :)
    Másold ki és szerintem ebben a topikban: [link] tudnak neked segíteni a probléma megoldásában.

    És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Aktív témák