Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CS_D

    senior tag

    válasz zetecR #103 üzenetére

    Nekem Digi 80/25-ös netem van.

    Közel sem tud úgy tölteni, mint az asztali gép. Asztalin 9-10 Mbájt/s simán megvan a letöltésnél, míg a routeren semmiképp sem.

    3-4 MBájt/s az a maximum, amit el bír viselni anélkül, hogy extrém magas lenne a CPU load, és még a webfelület is be tud tölteni.

    Mondjuk ezek az értékek javíthatóak, ha aránylag kevés peerhez csatlakozik a kliens, akkor jóval nagyobb sebességet bírna elviselni, de ez szerencse dolga, hogy azok a peerek mennyire gyorsak. Úgyhogy nem kizárt a 7 MBájt/s sem, de ahhoz nagy szerencsefaktor kell.

    Nekem két-háromszor már újraindult a router torrent közben, mert nem bírta a terhelést.
    Amióta kicsit visszafogtam a sávszélességét, azóta megszűnt. Szóval vagy a sávszélességet kell bekorlátozni, vagy a csatlakozandó peereket kell csökkenteni. Mindkettőnek megvan a maga előnye illetve hátránya.

    A feltöltés meg olyan, hogy elég kevés olyan hely van, ahova ki lehet használni a nagy feltöltési sebességet. Kisebb torrent oldalaknál lehet maximummal feltölteni, de ezt a routeren még nem próbáltam. A maximum, amit a routeren láttam a max 2 Mbájt/s volt, a net elvileg tudna 3-at, de ezt nem írom a router számlájára, hogy nem érte el.

Új hozzászólás Aktív témák