Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz KaitouP #13425 üzenetére

    Alig volt időm, ezért éjjelenként ~12 órát raktam bele eddig, (tehát orric játékidejének harmadát), de még mindig ismerkedem a játékkal, az atmoszférával: minden biz-baszt elolvasok, járkálok, bóklászok, random eventekbe keveredek, craftolok, próbálom szokni a harcrendszert, perkeket nézegetni/chr tervezni stb, megismerni/beszívni a világot, tehát rpg-ként állok hozzá; eddig csináltam kb 4 főküldit, 3-4 melléket.

    Ebből azt szűröm le, hogy orric lényegében letolt, urambocsá lespeedrunozott egy olyan stílusú cuccot, amibe tartozókat nem így szokás "kivégezni".
    Nálam falloutok/morrowind/oblivion -hogy csak a legismertebbeket említsem- is többszáz órával futottak(sőt), de még a gta-kat is elhúztam, ameddig lehet; mert így teljesebb a játékélmény, így nyújt többet, legalábbis ezekben a kategoriákban.

    Mindezt azért írtam, hogy lásd, csak azért mert a te igazad erősíti, még egyáltalán nem "objektív" vélemény kategória a jellemzése.
    Már csak azért sem, mert az ő személyes élményén alapul (ugye ez eleve kizárja az objektívitást ), de szubjektívnek is messze eltér a standarttól és egyáltalán nem a játékélmény megélésének/elmélyedésének javára.

    Tehát ebből arra következtetek, oriic kötelező körként lefutotta, majd minderről a rapid, kissé hevenyészett élményhalmazról megosztotta a véleményét; köszönjük neki, de azért ne ez legyen az "objektív" mérce ez esetben.

    Mint ahogy CoD-ban sem a nyúlfaknyi single-kampány alapján ítéled meg az egészet, nem igaz? ;)

    oriic: hát bizony igen kemény distopiára sikeredett az egész, de hát ez egy ilyen igen igen jemény világ :DDD

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz KaitouP #13425 üzenetére

    Mitől lenne objektív? Attól, mert történetesen egyezik a Te szintén szubjektív véleményeddel? :W

    Számomra a játék néhány ponton csalódás, sokkal több ponton nem az! 25órám van benne eddig, a fő sztori végének még a közelében sem járok (valószínűleg). Sok mellékküldetést csináltam és fedezem fel a várost, illetve rengeteg időm elmegy az olvasással, mivel eszméletlen sok és kiváló írás van a játékban.

    Sajnos pont ehhez kötődik az egyik legnagyobb problémám, nevezetesen, hogy nem skálázható az UI! Ami nem lenne baj -de baj-, ha nem volna itt-ott olyan apró a font size, hogy a szemem kifolyik pár óra után. Ha a subtitle feliratoknál meg tudták oldani, hogy állítható legyen a betűméret, nem tudom, ezt a többi text esetén miért nem lehetett megoldani? A statoknál is néhol kb. 4-6pt a betűméret, miközben a fél képernyő üres, tehát bőven elférne nagyobb is. Ez egyértelmű tervezési hiba, megjegyzem, a játékok 80%-a mai napig ezzel a hiányossággal küzd.

    Ezt leszámítva a játékot zseniálisnak tartom, a hibákat remélhetőleg javítják, a rettenetes forgalom AI javítását szintén elvárom, de ezek számomra nem igazán lényegesek, ezért nem élem meg olyan szintű negatívumként, mint mások. Bőven ellensúlyozza a tartalom, a lore, a látvány és a lehetőségek száma. Nálam a bugok és hiányosságok miatt 9/10, ha ezeket javítják, akkor 10/10 lesz. A véleményem természetesen szintén szubjektív!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák