Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz sTERNI #52 üzenetére

    Na majd ha elkészül az LHC, meglátjuk, milyen energiákon jön elő az ötödik dimenzió. A NASA pedig nem mond újat azzal, hogy kis energián is előjön az 5ik dimenzió, elvégre az LHC-t is azzal a reménnyel építik, hogy az általa produkált ütközési energia elég lesz.
    Egyébként ez a megfigyelés az olyan elméleteket cáfolja, ami szerint a kvantumvákuum, illetve a sötét anyag hatással lehet az elektromágnesességre, ezáltal akár a fény sebességét is lassítja.
    De amiről én beszéltem az lényegesen fundamentálisabb. Keresgélek, hátha találok róla egy kimerítő leírást, mert pontosan már én sem emlékszem mindenre. De ebben az elméletben a fény sebességének csökkenése az univerzum energiájának csökkenésére van valahogy visszavezetve. Remélem találok valami infót...

    Ja és a sötét anyagról pont hogy tudunk kézzel fogható adatot produkálni. Ott vannak ezek a felvételek, amiről a cikket linkelted. Ennél közvetlenebbül sok mindennel nem szembesülhetsz, az egész fizika csak a jelenségek okának magyarázatáról szól. A monitorodról sem tudod, hogy ott van e, csak azt tudod, hogy úgy verődnek le róla a fotonok, mint ha ott lenne, illetve ha hozzányúlsz, akkor pont egy olyan erőtér állítja meg a kezedet, amit pont egy iylen monitor anyagi rendszere generálhatna... :)

    Ja és jó linkek :R végre egy nívós topic

    [Szerkesztve]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • lapa

    veterán

    válasz sTERNI #57 üzenetére

    hát térben gondoltam. és mennyire lehet pontos egy ilyen? mondjuk gondolom be kell konfigolni először a lencséhez vagy mittomén a torzítás miatt...

    upd: ez az a kurva drága műhold a 4 atomnyi pontos golyókkal?

    [Szerkesztve]

  • lapa

    veterán

    válasz sTERNI #66 üzenetére

    nem több millió, hiszen ha te nem látsz több milliót, akkor a fényképező optikája sem. arra meg csak lehet írni programot, hogy a legfényesebbtől kezdve nézegesse a távolságokat, azok ugye emberi léptékben nemigen változnak (vagy legalábbis egy adott időpontban ismertek). az 1000 legfényesebb csillag távolságainak közelítő ismeretében meghatározható mi a pálya.

    majd megnézem mit hoz ki a gagyi fényképezőm éjszaka egy időzítővel. ha képes megfogni a pöttyöket még talán progit is írok hozzá.

    a helybeliek meg már rég elmenekültek a háború miatt, én vagyok az egyetlen aki a fényképezőgéppel szórakozik a frontvonalban...

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz sTERNI #68 üzenetére

    Nem csoda, ha nem tudod elképzelni. Mert nem érzékelted sose. Pl egy kétdimenziós emberke csak síkban képes mozogni, és ha egy kört rajzolsz köré, bezártad. Nem tud kijönni, mert nem ismeri a 3. dimenziót. Pedig milyen egyszerű 3D-ben átlépni egy 2D-s kört, nem? Úgyhogy elég izgalmasnak hangzik a több dimenzió létezése. Bár így kiterítve valószínűleg csak 3 van.

    Engem az is foglalkoztat, hogy milyen alakú az univerzum. A sugara 13,5 fényév hosszú, mert az ősrobbanás óta a fény tudott elmenni legmesszebb. De nehéz elképzelni, hogy egy gömb lenne. Valahogy furcsább annál- Szerintem olyan nincs, hogy elérsz a gömbfelszínre, és onnan pl látod a semmit, ami már nem az univerzumhoz tartozik. Kiváncsi vagyok nagyon...

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák