Hirdetés

Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Akkor énis beirok ide, bár hálistennek már 2 hónapja nem aktuális a dolog - félek csak ideiglenesen van nyugi.

    Történt, hogy másfél éve ideköltöztem Szegedröl a Bp XI kerületi lakásba. Bérlem. Ez egy 4 szintes téglaépitésü társasház, jó régi, a Bocskai úton. Én az elsön lakom, alattam a földszint, végig idös nénikkel. Mellettem balra egy pincérsrác, általában éjjel melózik. Jobbra mellettem üres a lakás, havonta 1x jön a tulaj, egy fiatal csajszi, szétnézni. Felettem nem tudtam - még akkor - kik vannak.
    Kb január eleje volt, mikor egyik nap hazaérve, majd bevetve magam ide a gépem elé melózni, úgy éreztem, rámszakad a plafon. Egész pontosan a mellettem lévö fal. A számitógép asztal ugyanis a jobbszomszéddal határos (késöbb kiderült 10es) falhoz van húzva, oldalvást, azaz a könyököm a falhoz ér. A fülem 20 centire van a faltól.
    Néhány igen erős dübögés után csend lett, kb fél percre. Aztán tovább. A fal szinte érezhetöen mozgott mellettem. Feltettem a fülhallgatóm, benyomtam egy kis zenét, de nem ért semmit, mert nem hang volt, hanem rezgés. A mellkasomban, és az agyamban éreztem minden dübbenést.
    Ez ment nap mint nap. Kb 19-20 között kezdödött, és általában 1, másfél órát tartott. Rendszertelen, változó erösségü és sürüségü dübbenések, mintha valaki egy méter x méteres fakockát gurigatna felettem. Sőt, még abban sem voltam biztos, hogy felettem, de a felettem lévö szinten az biztos.
    Felmentem, hallgatóztam. Bekopogtam a fölöttem lévökhöz, nem voltak otthon. (vagy nem nyitottak ajtót). Türtem megint 2-3 napig, aztán megint felmentem, megint füleltem, nyomoztam. Egyik hétvégén reggel 9kor erre ébredtem. Aztán 12kor ebéd közben is ezt hallgattam, majd délután 4-kor is.
    Barátnöm nem értette miért zavar, hisz nem hangos, ő észre sem venné, ha nem mondanám. NAja, csak ö panelban nött fel, én meg családi házban, azt is meghallom, ha fingik a légy. És valóban nem hangos, de kb olyan, mintha egy 30 centis mélynyomó néha unalmában bemozdulna, úgy 3-5 másodpercenként. Mély, intenziv, agyat szaggató dübbenés.
    Ugrálókötelezik valaki? Dehát az ütemesebb lenne, legalább néhány percig! Tornázik, ugrál? Labdát pattogtat? Ezaz! Felettünk 2 kisgyerek lakik a szüleivel. MEgint felmentem, nincsenek otthon. Mondja a szomszéd, akivel összefutok, hogy vidékiek, hétvégenként hazamennek. Akkor nem ők. Hirtelen indittatásból bekopogtam a jobbra mellettem lévö lakás (kiscsaj) feletti lakásba. Tipikus alkoholista, teherautósoför pofa nyit ajtót. Mondom neki mivan, és hogy ö érzékeli-e ezt a dübögést? Netán ö csinálja valamivel?
    - áááh, ö semmit nem hall, nem csinál semmit, tévét néz.
    Nincs mit tenni, visszasomfordáltam a lakásba, és leültem a gép mellé. 5 perc múlva folytatódott. Újabb 2 hetet türtem, ha nem is minden nap, de hetente 3-4x biztosan ''élveztem'' egy-egy órát az elöadást. Néha elmentem sétálni, node -15 fokban ez sem volt egyszerü.
    Aztán megint felmentem. Senki nem volt otthon, kivéve a soför faszi. A lakásából diszkó zene hallatszott ki, bár nem hangosan. Mikor ajtót nyitott, már elvörösödött, és emelt hangon követelte, menjek be, és mutassam meg, mivel zajong? Én kicsit megdöbbentem az ellenséges fellépésén, bár nem volt fenyegetö. Mondtam, hogy nem megyek be, csak kérem, ha ö csinál valamit hagyja abba. De menjek csak be. Beljebb léptem, a konyhában a felesége állt, bent a szobában egy emeletes ágy döntött létrájának harmadik fokán egy 11 év forma kislány. Elkezdtem magyarázni, hogy milyen a hanghatás, és hogy mennyire zavar, mert itt dolgozok a fal mellett, és bizony nagyon lehozza a rezgést. Valószinü ugrálókötél, vagy labda, vagy ilyesmi, és ha ök csinálják, hagyják abba, szépen kérem.
    - Neem, ök nem csinálnak semmit, itt beszélgetnek, a lány benn a szobában...
    Ebben a pillanatban a lány benn a szobában a megfagyott mozdulatból (kopogásomkor merevedhetett le) felengedve, folytatta az elkezdett müveletet, és leugrott a harmadik létrafokról, iszonyatos dübbenéssel földet érve, hogy megmozdult alattunk a födém.
    Ránéztem a faszira, és közöltem : ez az, pontosan megismertem.
    Aztán jött a magyarázkodás : jaa, hát a kislány akrobatikus erobikus gumimacis baxomistenre jár, és hát 18-19 fele ér haza, és apucinak mindig bemutatja mit tanult - nomeg gyakorol is. Zenére. Körbe pörög a szobában, méteres ugrásokkal, szökell, pattog, stb.
    Nem-e lehetne beszüntetni ezt, esetleg az udvaron csinálni? Vagy ha már máshogy nem, hát délután 4-ig, amikor nem vagyok otthon? - Áhhh! mit képzelek én? Csak nem fogja miattam a lányát lekötözni? Majd ha lesz ilyen idös gyerekem, megtudom! Ne is haragudjak, de énmiattam nem változtat a családja szokásain, nem fog nekik tiltani semmit, nem köti le a gyereket, ha ugrálni támad kedvem a fejem felett, hogy rámszakad a plafon, hát ugráljon.
    Mégeccer nyomatékosan kértem, hogy szüntessék be, vagy oldják meg a dolgot, amig még szépen kérem. Felhivta a figyelmem, hogy van szönyeg, és örészéröl megtett mindent, én hangszigeteljem a plafonomat, a falamat, vagy - idézem - menjek sétálni amig a kislány dübög, netán vegyek fülhallgatót.

    Ezzel eljöttem. Fáradt voltam, és nem vagyok veszekedös tipus. Amúgy is tudja melyik a kocsim, és nem szeretnék 3 méteres karcolást az oldalára.
    Kérdeztem barátnömet, hogy csend volt-e amig fenn voltam? Azt mondta igen. Kb 10 perc elteltével tovább folytatódott a dübögés, de aztán abbamaradt. Még jó 1-2 hétig ment, törtem a fejem különbözö megoldásokon, irtam fórumokba, kérdeztem ügyvédet, havert, stb. Aztán február környékén ritkult a dolog. Majd teljesen elmaradt. Áprilisban megint volt egy rohama, szinte egész hónapban, heti 2-3 alkalommal csinálta, megállás nélkül.
    Aztán mikor öcsém segitségével beszereztem az ellenfegyvert, még mielött beélesithettem volna, abbamaradt.
    Azóta - lekopogom - egy dübbenést nem hallottam, nemtudom minek köszönhetö. Nyáriszünet? Tábor? Abbahagyta? Milett?

    De igazából attól félek, rövidesen újra kezdödik, és pokollá teszi az életem. Komolyan, már anyagi hátrányom is van a dologból, hisz amig dübög, nem tudom a maszek melót nyomni, és igy értékes órák vesznek el a délutánokból, kések a melókkal. Ugyanakkor állitom, éveket vesz el az életemböl, mikor örlöm magam - pedig nem vagyok egy ideges tipus, sőt.

    Mit tanácsoltok, mit tegyek? Hivatalosan mit lehet lépni? Van erre rendszabály?

    (mellesleg az ellenszer egy szimulátorban használatos, kb 20 cm átméröjü membrán korong. ezt az ülés alá szokták szerelni, és amikor falnak ütközöl, vagy valami erös hatás éri a kasztnit, akkor ez beindul, az 5 kilós mágnes dolgozni kezd, és szétrázza az ülést alattad. Iszonyat brutál, ha kézben tartod, kiesik a kezedböl, úgy rezeg. Zárt vaskorong, benne a mágnessel. Öcsémmel átépittettem, hogy egy kis mikrofonnal érzékelje a hangokat, és ennek függvényében rezegjen. Ugyanakkor 4 lyukat is fúrattam rá, a széleire, hogy a falra tudjam fúrni. próbaképpen odatettük a falhoz, és a szobában beinditottunk egy kis zenét, közepes hangon. Hát majdnem lebontotta a falat, a mennyezetröl lehullot egy kis száraz festék. Tehát ezt tuti érezték, még kinában is. Azt terveztem, felszerelem a menyezethez a falra, aztán ha rákezd, megvárom mig befejezi (21 óra), aztán bekapcsolom én egy órára a cuccost, és elmegyek sétálni. 22 elött kikapcs. Ezt minden alkalommal megismétlem, mikor örjöng. Kiváncsi vagyok, ki birja tovább. - De aztán pont abbamaradt, mikorra elszántam magam - és kész lett a cucc)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Aktív témák