Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • peace&love

    aktív tag

    válasz Hátén #11 üzenetére

    Ha grafikai munkára kell, akkor mindenképpen fektess be egy kétcsatornás memóriakezelésű alaplapra, és vegyél nagyon sok ramot. (amennyire futja)
    Majd meglátod, hogy a Photoshop, egyszerűen megtáltosodik tőle!
    Az intel vonalon ilyenek a Granite Bay chipszetes (E7205) lapok, ha AMD-fan vagy, az nforce2 azt hiszem ilyen, de ezt itt mások jobban tudják.
    Szimplába ne fektess be, mert nem fogja hozni azt a sebesség növekedést amire számítasz mert nem minden az órajel!
    Ha a lemezműveleteket gyorsítani tudod, még sokkal többet nyersz, már kaphatóak 8MB cache-es 7200 rpm-es vinyók!
    Ha gondot okoz ezeknek ára, faragd le a VGA árából, egy 9000pro, vagy egy matrox g450/550 tökéletes, 2D-ben. Ha játszani is akarsz, akkor inkább az ATI, a legjobb most a te esetedben egy 9500pro, az már a játékokban is hasít, persze jóval drágább. (unreal2 játszható médiumon a 9000pro-val is! szóval az se szar)
    Itt egy kicsit el kell gondolkozni, hogy a játék, vagy a meló a fontosabb.
    Az intel vonalon ilyen lapok:
    Asus P4G8X, (leggyorsabb, de nincs ''sima'' RAID, csak Serial ATA-s)
    Gigabyte 8INXP, (király, van IDE RAID is, de nehéz beszerezni+drága)
    MSI GNB Max, szintén márkás, és jó, de az előbbiek sztem jobbak.
    (a raid jó lehet arra, hogy csinálj vele egy striping-es meghajtót a Photoshop scratch disk-nek, +virtuál memória ilyesmik... Lemezműveletek!!!)

    (A hab a tortán: a fent emlitett lapok támogatják a Hyper Threading-et, ami egy későbbi fejesztés esetén annyit tesz, hogy csak veszel egy HT-s intel procit /esetleg plusz ramot/, és a Photoshop, Corel megint hálás lesz!)

    Szerintem. Ez csk egy iránymutatás, járj utána magadnak, olvasgass itt is, meg ahol tudsz a neten, hogy meggyőződj ezekről, én ezt javaslom, ilyesmikben gondolkozz.
    Have Luck, peace!

    Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

Aktív témák