Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    Sziasztok!

    Tegnap sikerült felraknom a legutóbbi Chakrát ('Euler' 2014.11) egy 2008-as MSI laptopra.
    A partíciókkal megjártam. Nem tetszik a Chakrának, ha egybe formázom alatta az SSD-t, ezért csináltam neki több partíciót (boot, swap - hátha kell neki 4 GB RAM van benne, rendszer, home). Lehet elég lett volna kevesebb is, de most legalább megy. :))

    Első projekt a friss gépen:

    Nemrég vettem egy Cubox-i-t és dedikált zenelejátszónak akarom használni. A rendszere microSD kártyáról megy. A zenelejátszáshoz a választott rendszer a Voyage MuBox, aminek az oldalán le van írva, hogy hogyan lehet megcsinálni Linux alatt a az SD kártyát a Cubox-hoz, hogy futhasson róla.

    Az első lehetőség egy script, amit konzolban kell indítani, root-ként és az megcsinálná a későbbiekben leírt folyamatot.

    A scriptet letöltöttem, SD kártyát beraktam a lapos kártyaolvasójába és el akartam indítani a scriptet, de root-ként is azt írta rá, hogy "Engedély megtagadva".
    Átállítottam a script "tulajdonosát" is root-ra, de így sem engedte futtatni.

    Mit hagytam ki, mit nem vettem figyelembe, ami miatt nem megy szerintetek?

    Előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák