Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.bone

    senior tag

    Szevasztok.

    Több problémám van ezzel a lappal. REmélem tud nekem valaki segíteni.
    Előre leszögezem hogy mindig a legfirssebb drivereket prbáltam most pl 3.13-ast.

    Kezdeném a BIOS-al. Ha valamit állítok benne és utána ki szeretnék belőle lépni Save-elve akkor néha előfordul egy olyan jelenség hogy fekete kép jelenik meg. a jobb alsó sarokban meg néhány piktogram. (ilyen kártyák,pik meg ász meg mosolygós meg stb) és a bios nem jegyzi meg az állításaimat. van hogy 5-6 szor kell próbálkoznom mire ''beveszi''. Amugy a legfrisebb bios van rajta. A kérdésem: rossza a biosom? vigyem vissza a lapot?

    A másik problémám. Most vettem egy USB-s racket (vipower 1028lsf).
    majdnem müködik. beteszek egy vinyót akkor felismeri. másolni tudok róla. tehát lehuzni. de irni rá nem. mindig disc not ready, disc full (mikor valójában üres) meg hasonló üzeneteket kapok. se a wincommander se az xp se semmi más nem képes rá írni. a racket rádugtam két másik gépre ,ott müködik. Xp alá driver nem kell hozzá ,leírás szerint se. Próbáltam frissebb USb drivert keríteni de nem tudtam. Viszont van USB-s zip driveom is. Az müködik. Sőt a pendriveom is. Tehát ezekszerint az USB nem rossz, ugyebár a rack sem mert másik gépben müködik. Akkor ezek egyszerüen inkopatibilisek? ha igen akkor van-e olyan PCI-os USB vezérlő ami inteles? és az müködne nekem nforce mellett? vagy vegyek VIA-sat?

    A harmadik. Nem hiába mondtam hogy sok problémám van vele. Pl letiltom az alaplapi hangkártyát. Megjegyzi.(ujabb bizonyíték a hibás bios mellett) de ha bemegyek a vindózba akkor megint szól hogy uj hardver. holott a biosban világosan DISABLED felirat áll mellette. A win meg 100% hogy a hangkártyát találja. Van egy adaptec 1200A-m. Az se hajlandó müködni ebben a lapban. Mindehol máshol müködik, ebben nem.

    Így hirtelen nem jut eszembe több ,de voltak még vele bajok. Mindenesetre az már észre vettem hogy nem minden kompatibilis vele ,de ez már kicsit sok. kérdésem a cahintech maga a xar, az nforce a xar vagy mindkettő. Tehát most tényleg ennyire xar ez az nforce vagy hibás a lapom?

    és még hozzá fűzném hogy ugyan nem vagyok computer zseni. Biztos vannak nálam sokkal jobban hozzá értő emberek ,de azért nem vagyok huje és tudom mit csinálok. Ezzel azt akarom mondani hogy pl az adaptec kártya nem azért nem megy mert nem egyáltalán nem értek hozzá hanem mert tényleg rossz valami. csak kérdés mi.

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

Új hozzászólás Aktív témák