Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • szucsi

    őstag

    sziasztok, a téma részben asztali játékost, részben írható médiumot, részben pedig pörkölőt érint, ezért bátorkodtam új totyikot nyitni.

    A probléma mérhetetlenül irritáló: a 2 éves (még garos) pioneer asztali játékosom egyszer csak elkezdett 0,5-1 mp-eseket ugrani, illetve mintha ott más, zagyvarék jellegű zenét játszana le. Visszatekerve, másodszor ugyanott soha nem produkálta a hibát, ez számomra azt jelentette, hogy nem a lemezzel van baj.

    Rögtön gondoltam, hogy elrontotta az író a lemezt (Verbatim Taiyo Yuden hordozóréteggel), beraktam egy nero cd-dvd speed minőségi ellenőrzésre. 98% c2 és jitter 0 db. tehát ez rendben van.

    Másik írt lemezt is beraktam a játékosba, egy 60 perces audio sessionban 3-4x ront kb 1mp-eket. Ami mondanom sem kell, teljességgel tönkreteszi a zenehallgatást: az ember folyton azt lesi, hogy hibázik-e, nem tud a zenére figyelni. Ezt a másik lemezt is megnéztem a lemez minőség teszttel, 97%.

    Az író egyébként egy nec 4571a, 8x-os sebességgel, Nero 7-essel írok.

    Következett a fentiekből, hogy tehát a játékossal van a probléma. El is vittem rendesen a szervizbe, megnézték, meghallgatták. Beszéltem valakivel telefonon, aki nagyon kedves volt és érthetően elmondta, hogy a lejátszónak az ő méréseik alapján semmi baja nincs, minden értéket a normál határokon belül mértek.

    Azt mondta, hogy a probléma jellegéből azt gondolja, hogy a lejátszó hibajavítási pufferja csordul túl, ilyenkor jön az 1mp zagyvarék. Hogy miért, arra azt mondta, feltehetőleg az írt lemezeken van olyan hiba, amit a nero cd-speed minőségtesztje nem jelez, de a lejátszó hibajavítója már nem tud túlcsordulás nélkül javítani. Azt mondja a cd-speeden 50%-ot kapó korongokat is hiba nélkül le kellene játszania bármilyen lejátszónak, tehát az a teszt nem mérvadó.

    Namost a kérdésem, audio cd égető guruk figyelem, lehet-e olyan hiba egy mindőségellenőrzött, az általam ismert legjobb alapanyagra írt cd-n, amit a nero minőségellenőrzője egyáltalán nem észlel, de egy pio játékos kiakad rajta?

    előre is köszönöm a válaszokat.

  • szucsi

    őstag

    válasz szucsi #1 üzenetére

    hoppá, a mérvadó szó vége valahogy hozzáíródótt a totyikcímhez :W , remélem ki lehet javítani

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz szucsi #1 üzenetére

    Miért nem volt jó a régi gyűjtőtopic? :F
    Ezt zárom.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák