Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz SzKG #710 üzenetére

    Természetesen az e-book file-ok is tudják tárolni a metaadatokat (hiszen az olvasó eszköz így kapja meg - bár sajnos csak a normál szerző és cím mezőket: még a fülszöveget sem, nemhogy mondjuk a címkéket...), de a Calibre adatbázisban is tárolja ezeket, hiszen nem csak e-book formátumban beimportált anyagokat kezel. Konvertálásnál beleírja a kimeneti file-ba, ha e-bookról van szó.

    Formátumként célszerű a natív AZW3-nál maradnod: az is tud minden szükségeset (formázások, feltételes elválasztás), és ha egyszer EPUB-os készüléket kötsz a gépedre, a Calibre automatikusan, felhasználói beavatkozás igénye nélkül annak formátumára fog konvertálni (teljesen jól: ezek pont az egyező képességeik miatt átjárható formátumok)

    Margókhoz szerintem a Voyage esetén is szükség lesz margó-hackre, anélkül nem fog engedni kisebbet beállítani (mint ahogy pl. a sorközt sem engedi egy minimumérték alá tenni)

  • hampidampi

    őstag

    válasz SzKG #710 üzenetére

    1. "Mondanom se kell, NINCS duplikálás a könyvtárakban. Mi a megoldás?"
    Még úgy sem, hogy bizonyos könyv több formátumban szerepel? Egyébként semmit. Hagyd jóvá, és ha tényleg van duplikáció, töröld az egyiket.

    2. Ebben nem tudok segíteni, a regexphez annyira nem értek, de vannak itt egypáran akik igen.

    3. Igen, a Megjegyzésbe teszi.

    4. A legtöbb metaadatot file szinten tényleg az epub tartalmazza, de nem igazán lényeges. Mentéskor és küldéskor ugyanis a Calibre automatikusan a könyv mellé menti az metaadatokat tartalmazó opf és borítókép-file-t is. A Beállítások/könyvek lemezre mentése/Save metadata in separate opf file és a borító mentése legyen bekapcsolva.

    5. Ld. előző pont.

    6. Nem, a Kindle ezt nem veszi figyelembe. Ez sajnos egy súlyos hátránya az új szoftveres Kindle-öknek. Bár trükközni így is lehet. AZW3-nál a könyvszerkesztőben negatív margót adsz meg (nekem kb. -40px jött be).

Új hozzászólás Aktív témák