Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pörp

    senior tag

    Sziasztok!

    Egyik hawerom brokernetes ügynök, vagy hogy mondjam. Kérte, hogy menjek el vele egy találkozóra (akkoriban kezdte), ott lesz egy úriember, aki régebben benne van, ő egyengette a barátom útját a kezdetekben, és ők ketten kidolgozan nekem egy befektetési lehetőséget. Elmondták, hogy olyan hitel és befektetés opciókat tudnak nyújtani nekem (is), amiket én mint kisember közvetlenül bankoktól/biztosítóktól nem fogok megkapni. Én már ezt se értettem, hogy ha van jó kínálata egy pénzügyi intézménynek, akkor azt miért jó neki, hogy nem adja csak úgy oda nekem. Szóval az én opcióm az lett, hogy fizessek be minden évben 500.000HUF-ot egy számlára, 20 éven keresztül folyamatosan. Tegyek le róla, hogy a 20 év során hozzá fogok férni, vagy csak bukóval, és majd 20 év múlva a kínai piacon többszörösét fogja érni a pénzem amit beraktam. Sajnos 20 évre a barátom nem tudta garantálni, hogy foglalkozik a befektetésemmel, de biztosítottak arról, hogy nem marad felügyeletlenül a pénzem. Egy kiragadott ábár mutattak nekem, hogy a görbe hogy megy felfelé, x - y évek között. Egyszóval ez a múlt. Dehát az a görbe nem csak felelé mehet... Szóval mit kell még tudni ezekről a 20 éves befektetésekről? Igazából nem vágtam bele, mert nincs rá anyagi lehetőségem, csupán érdekel ez a téma, hogy tényleg akkora jó vagy sem, mert eme barátom ódákat tudna zengeni, hogy milyen jó dolog ez. Miket nem mondtak el?

  • Pörp

    senior tag

    válasz azigazforest #3469 üzenetére

    Nincs szerződésem szerencsére. Ez igazából egy éve volt, egyetlen egy találkozó volt. Nekem mivel nagyon ködös volt, és iszonyat kevés gazdasági tudásom van, így nem vágtam bele. Azt hiszem nekem alap dolgok se világosak. Azt mondták, hogy be fogják fektetni a pénzemet olyan országok olyan cégeihez, amelyek termelőképesek és fejlődőképesek. Kína volt mint cél meghatározva. Kérdés: Konkrétan itt arról lenne szó, hogy a pénzem egy kínai pénzintézethez kerül, ahonnan hitel formájában egy kínai gyártócég felveszi a befektetők pénzét, hogy termelhessen?

  • Pörp

    senior tag

    válasz azigazforest #3472 üzenetére

    Köszönöm a választ! Kezd világosodni. Ok, ez amit leírtál gondolom egy ideális folyamat. Én azonban azt látom, hogy cégek és az állam esetében is szinte minden nap felröppen egy hír mutyizásról, EU-s pénzek zsebrevágásáról. Tehát mennyire van biztonságban a pénzem a magyar alapkezelőnél? Mi van ha van köztük egy dörzsölt és korrupt ember, aki a befektetők pénzével megpróbál lelépni? Ha állami szinten és EU-s pénzekkel meg tudják csinálni, egy alapkezelőnél is lehet jogos a félelmem? Illetve ahogy írtad pl. egy kínai építőipari cég vesz a belépumpált pénzekből egy betonkeverőt. Mi van, ha ott egy korrupt cégvezető van, aki ezekből a pénzekből betonkeverő helyett nyaralót vesz magának? Tehát az érdekel, hogy az általad felvázolt ideális folyamatba mennyire férkőzhet be a korrupció, ezáltal elveszíthetem-e a befektetett pénzemet?

  • Pörp

    senior tag

    válasz azigazforest #3476 üzenetére

    Szia Forest!

    Bocsánat, hogy késve reagálok. Mostmár tisztábban látom a befektetések kockázati részét. Köszönöm! Én azt szeretném megfejteni, hogy a brokernet által kínált befektetések valóban humbuk, lehúzós dolgok, vagy ténylegesen van-e bennük korrekt lehetőség. Az tiszta sor, hogy a legkorrektebb társaság se fog biztosítékot adni arra, hogy ebből nekem 20év múlva tuti profit lesz. A bajom az, hogy pl. a tanácsadóm a múltal példálózik. Kiragadtak x-y évek között görbéket, amelyek mennek felfelé, van bennük válságrész is, ahol kicsit lefelé, de utána megint felfelé, és ez milyen jó. Mennek felelé a betétések értékei. Ez nekem nem bizonyítja, hogy a jövőben is ilyen tendencia lesz. 20 év nagyon hosszú idő. Ezidő alatt létrejött az EU, csatlakozások, ki tudja mi lesz a következő 20 évben, és ugye nem törvényszerű hogy a jónak gondolt változások jótékonyan fognak hatni is a befektetésekre. Kína fejlődik, és fog is mondták, érdemes befektetni. Én csak azt látom mindenféle rasszizmus nélkül, hogy Kína ontja magából a - kevés kivételtől eltekintve - silány minőségű, gyakran nyíltan másolt termékeket. Ebben van a jövő? Fejlettebb EU-s országokban még van igény a minőségre, ott hogy szeretne a kínai, másolt termék nagy teret nyerni a következő évtizedekben? Ha pl. a fejletlenebb EU-s országok elkezdenek fejlődni (ami jó lenne), az embereknek nőket az igénye a jobb minőség iránt, amit Kína egyenlőre nem tud biztosítani szerintem... Persze lehet arra is alapozni (talán joggal), hogy a különbségek csak nőni fognak európában az országok között, ezesetben biztosan lesz nagyobb tere az olcsó kínai cuccoknak. Vagy itt most teljesen rossz módon értelmezem a Kínai piac fejlődését? Javíts ki, ha ez így van! :R

    Lehet-e kérni a befektetésekről hosszútávú és hiteles leírást, amelyben részletezve van, hogy mikor, kinek és pontosan mennyit kell befizetni egyéb költségek címén?

    Ha ez nekem is jó, mert nincs kétségem afelől, hogy a befektetésem ha nyereséggel zárul, abból más is profitál, akkor miért csak ilyen baromira hosszú távon lehet befektetni? Úgymond próbaképp pár éves befektetés, ha fejlődik a kelet, akkor pár év múlva is többlettel szálhatnék ki, csak gondolom sokkal szerényebb lenne a profitom, de legalább az ember belekóstolhat. Továbbá az eseti számla miért kizárólag hosszútávú befektetéssel együtt köthető csak, magában miért nem? Pedig egy magában levő esetivel is úgymond kicsiben, rövidtávon kipróbálhatná az ember, és valakinek lehet elég lenne azzal operálgatni, mert nem akarja 20 évre elkötelezni magát.

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz filo-p #3487 üzenetére

    Igen, fontos dolgokat írsz te is. Valakinek a pénzét 20 éven át kezelni, befektetésekkel foglalkozni, ezek nem piti dolgok, szerintem komoly szakértelem és gyakorlat szükséges hozzá, és hatalmas felelősségvállalás. Ez is fura a brokernetnél, haverom műszaki ember, mérnök, erre elkezdett ezzel foglalkozni, dehát a képzés az a nullával egyenlő, a brokernetet nem zavarja hogy van egy halom hozzá nem értő ügynöke? Hogy akar hiteles lenni? A brokernet milyen biztosítékot ad arra, hogy a pénzemmel aktívan fognak mind a 20 éven át foglalkozni? Ha nem egy elfejeltett befektetésről lehet olvasni, akkor joggal gyanakodhat az ebmber. Ezt nem lehet brokernet oldalról egy egyszerű "mostmár nem maradhat kezeletlen befektetés" nevű szabályzattal elintézni. Ezt leírni könnyű, komoly összegekről van szó kérem, erre garancia és biztosíték kell, hogy amint kezeletkenül marad a pénzem, élhessek a kártérítési jogommal. Bár nekem az se világos hogy egy brókernetes ügynök, ha neki jól megy és van sok ügyfele, hogy a fenébe tud akár tucatnyi különböző befektetést és hitelt mindenkinek külön igénye szerint egyszerre aktívan kezelni? Biztos hogy ez csupán egyetlen embert igényel?

  • Pörp

    senior tag

    válasz Széltoló #3498 üzenetére

    Ez az 1.73%-os alapkezelői díj, azt jelenti, hogy pl. 500.000-es befektetésnél, az első éven az 500.000HUF 1.73%-a elvész befektetési kezelésí díjként? A második évben pedig már ugye 1.000.000Ft a befektetett összeg, így a második éven az egymisinek az 1.73% szintén elvész díjtételként, és így tovább 20 évig? Ha ez így van, 20 év alatt 1.7millió Ft csak az alapkezelés díjtétele. A havi számlavezetésből is befizetek 125.000Ft-ot. Ha ezt jól írtam, akkor 20 év múlva 2%-os befektetési hozam még csak a költségeket fedezte.

    Én ezen a vonalon el sem indulnék- a tőzsde nem így működik,főleg nem rövid távon...
    Ezt hogy érted? Én nem értek ezekhez...

  • Pörp

    senior tag

    válasz DrM #3500 üzenetére

    Lehet, hogy félreértettem, de akkor a tanácsadómat is... Mert ezesetben, nekem igen komolyan ki kell képezni magamat, és managelem a magam pénzét, ez nyilván a legtisztább módszer, de akkor ezt kell mondania a tanácsadónak, nem pedig azt, hogy "neked nem kell vele foglalkozni, majd én figyelem, szólok ha változtatni vagy belenyúlni kell, és megbeszéljük mi a legjobb lépés". Ez független attól, hogy az alapkezelő elvégzi azt amiért évente 1,73%-ot kap. Ha az én felelősségem (ami ok), akkor NE ajánlgassa Ő, hogy majd foglalkozik vele, hanem mondja azt, hogy megkeresni nekem a legjobb ajánlatot, én döntöm el, hogy beleugrok-e vagy sem, de ha belelépek képezzem ki magam... Illetve miért nyilatkozott úgy a bnet, hogy mostmár nem maradhat egy befektetés se kezeletlenül bnet oldalról, ha az én felelősségem a befektetett pénz, akkor mit izgul a bnet? NE befektetési tanácsadóknak hívják akkor magukat, hanem üzletkötőnek, mert akkor ez annyi nem több.

    Teljesen mindegy hogy mi a végzettsége, ha nem ért hozzá...
    Viszont ha üzletet akar kötni, értsen ahoz amit kitalál nekem, tudjon a kérdésekre válaszolni, és NE tanácsadónak hírdesse magát, és világosítson fel, hogy az üzeltkötés után ő akár a közepébe is sz**hat, semmi felelősség nem fogja terhelni, az hogy felajánlkozik és segít, csak egy baráti gesztus. Ergó ne azt nyomassa, hogy ő megold mindent ha baj van, mert ezek szerint nem kötelessége.

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz Széltoló #3502 üzenetére

    Az alapkezelői díjak, ha úgy vannak ahogy gondolom, az utolsó években már a 200.000Ft-ot fogják súrolni alulról. A 10.év után 100.000Ft csak az alapkezelői díjtétel. Ergó a végén nem csak arra kell számolni, hogy az éven meglegyen az 500.000, hanem a vége felé inkább az évi 700.000. Mindez abban az esetben, ha ezt az alapkezelői díjat egyösszegben kell befizetni minden évben. Persze ha jó a hozam 20 év után, akkor eltörpül ez a többletköltség, tiszta sor, csak számolgattam.

    Egyébként ha 20 év múlva jóval kevesebbet fog érni az a 10 misi, csak egy kiló kenyérre lesz elég, akkor mi történik?

    20év csak rövidtávnak számít?

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz Széltoló #3506 üzenetére

    Mert,ha a te embered abbahagyná az ipart,akkor a szerződésed kezelését megkapja egy csapat,amely éppen arra teremtődött,hogy az otthagyott szerződésekkel foglalkozzon vagy más esetben megkaphatja az embered fölöttese is.

    Mit jelent a szerződés kezelése? Ha ez a befektetésem kezelését jelenti, akkor ez is csak a duma,duma,duma, mert épp írtad, hogy nekem kell kezelni, nem a bnetnek.

    Ha ez nem a befektetés kezelését jelenti, akkor mit?

  • Pörp

    senior tag

    A "tanácsadók" (mint kiderült inkább üzletkötők) kapnak jutalékot minden szerződés után. Ez a jutalékpénz honnan van előteremtve? Ha az alapkezelői díjtételből csorog vissza, akkor erősen üzletkötőhaszon orientált sok kötés. Ha nem az alapkezelőtől csorog vissza a pénz a bnet-hez, akkor honnan jut az üzletkötőnek az a kevéske pénz, amiért éjt nappalá téve dolgoznak?

  • Pörp

    senior tag

    válasz DrM #3505 üzenetére

    Most vettem észre a hsz-ed. :B

    Az alapkezelő az 1,75-öt arra szedi hogy próbálja kiválasztani neked hogy ha van 5 kínai cég melyik lesz az a 3 amelyik ügyvezetője betonkeverő helyett nem házat sikkaszt magának, ezáltal a piaci átlagnál jobb hozamot ér el.

    Világos, ok, dolgozik azért remélhetőleg az én érdekeimet is figyelembe véve, hogy jól járjak. Azonban ha úgymond a megfelelő cég keresése a feladat, akkor mi indokolja, hogy 10misinél díjként majdnem 200.000Ft-ot kér, 500.000Ft-nál meg 9000Ft-ot csak? Ugyanannyit kattint az egérrel... :D

    évi 8-10% NETTÓ hozam...

    Jól hangzik, kár hogy csak 20éves opcióval, vagy igen hosszú évek elkötelezésével lehet belevágni, ezt írtam korábban, hogy miért nem lehet "kipróbálni" 2-3éves lefutással, 2-3 év után jól csinálva is megvan a 8-10% hozam, van akinek elég lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz alucardo #3666 üzenetére

    Miért nem TE nézed meg a saját portfóliódat? Más mondja meg hogy mennyi? A saját pénzedről van szó, és ennyire nem vagy képben? Eseti számlának hívják, nekem ugyan nincs befektetésem, de még ennyit én is tudok, úgy meg hogy évtizedekre lekötöd a saját pénzed, és azt se tudod magadtól hogy mi van vele, nagyon nagy fokú felelőtlenség... A konkrét számokat láttad, vagy csak %-at mondtak be neked telefonba?

  • Pörp

    senior tag

    Hi!

    Korábban már infomálódtam itt. Újabb kérdések.
    A brókernetes szerződésről kérdeznék először. Benne van-e, hogy az ügyfégé minden felelősség? Illetve a brokernet és üzeltkötője neve, szerepe feltűnik-e a szerződésben bármilyen formában? Ha a bnetes tanácsadó/üzletkötő független, akkor elvileg nincs felelőssége, sőt joga se ahoz, hogy az általam befektetett pénzt managelje?

    Más: 2009-es adatok ezek itt. Igazak-e és mit jelentenek, ha valaki ezekbe fektetett be, de 2009-ben lejártak?

    (most=2009)

    Kína, HANG SENG index
    most 13.000 9 éve: 17.400, vagyis az akkori 100e most kb. 75e-t ér, azaz minusz 25% 9 év alatt!!!

    Japán, Nikkei
    most 7.900 9 éve 20.300, vagyis az akkori 100e most kb. 39e-t ér, azaz minusz 60% 9 év alatt!!!

    Argentína, MERVAL
    most 1.050, 9 éve 650, vagyis az akkori 100e most 160e-t ér, azaz 60%-s emelkedés 9 év alatt, ami tök jó, bár a bankbetét még ennél is jobb

    Nagy Britannia, FTSE 100
    most 3.800 9 éve 6.500, vagyis az akkori 100e most 58e-t ér, azaz minusz 40% 9 év alatt!!!

    USA, DOW JONES
    most 7.350, 9 éve 10.500, vagyis az akkori 100e most 70e azaz minusz 30% 9 év alatt!!!

  • Pörp

    senior tag

    válasz amanda562 #3834 üzenetére

    Kedves Amanda!

    Először érteni kell a befektetésekhez, pénzvilághoz, jókora tapasztalat se árt szerintem, ezután lehet másnak tanácsot adni. A jogi lehetőségekkel és korlátokkal is tisztában kell lenned. Könnyen kényszerkötővé válhatsz, amikor már az ügyfél nem érdekel, se hogy mit köt, az se hogy mi lesz vele, és a befektetésével, csak egy dolog lebeg a szemed előtt: jutalék. Ne ess ebbe a hibába. Lehetsz lehúzós, kényszerkötő, aki azt se tudja miket ajánl, meg lehetsz normális, aki tudja mit csinál, felhívja a figyelmet a kockázatokra, tisztában van a jogaival, ja és elmondja az ügyfélnek, hogy minden felelősség az övé, ha aláírja. Ezen kívül nem árt szerintem az erkölcsi felelősségvállalás, főleg mivel szinte biztos, hogy a baráti kört célzod meg először. Minden esetre nem lesz könnyű dolgod, így hogy még nem is konyítassz az egészhez, arról nem is beszélve, hogy a sok kedves bnetes kényszerkötő már kellőképp lerombolta az illúziókat, ami miatt ne csodálkozz majd, hogy egyesek fejvesztve fognak menekülni a bnet hallatán. Egyszóval tanulj, és informálódj, ha érdekel, mert a bnetes képzés túl rövid lenne ahhoz, hogy mindent elsajátíts, illetve az agymosáson kívül másról nagyon nem is szól. Tehát többnyire magadtól kell elindulni, hosszú idő, és energia befektetése árán, és lehetsz egy korrekt ember. Vagy tegyél az egészre, ne érts hozzá, sózz rá mindenkire mindent, amit csak tudsz és majd lesz valami alapon bízz abban, hogy mindenki jól jár. Ez utóbbiból van jó sok, nem ajánlom.

  • Pörp

    senior tag

    válasz AkosL #3843 üzenetére

    Nem ennyire sötét a kép, ha az üzeltkötő kellő tudással, hozzáértéssel, és tapasztalattal rendelkezik. Így értette, így más a brokerneten belül is a tanácsadó, üzeltkötő helyzete. Széltolónak nincs (és másnak se lenne feltétlen) szüksége a bnetre, hogy befektetésen.

  • Pörp

    senior tag

    Itt most arról van szó, hogy a már kilépett bnetes ügynököknek fizetniük kell 1 milliót? Az aktív ügynökökkel mi lesz?

  • Pörp

    senior tag

    válasz ÖregSam #3880 üzenetére

    Szóval ez régen nem volt benne a szerződésben, és utólag tették bele, visszamenőleg is érvényesen? Ez amolyan büntetés szagú így, hogy a jelenlegieknek nem kell fizetni (még), csak aki kilépett. Meg ugye arra hivatkozik a bnet, hogy pénzbe került kiképezni az ügynököket. Azért a bírónak furcsa lehet majd, hogy mindez 10 évvel az indulás után jut eszébe a bnetnek, hogy tényleg, még nem fizették ki az oktatás költségét. Illetve ha korábban is benne volt a szerződésben mindez, akkor nem szóltam...

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz tesrobi #3918 üzenetére

    Az első pár befizetésed elmegy különböző költségek gyanánt, abból lesz kifizetve a bnetes tanácsadód is mert olyan jó munkát végzett, hogy az ügyfele a kötés után tanácstalan... Nem tünnek el a pénzeddel, ez másról szól. Arról, hogy befektetsz, kockázatos, kurva nagyot szakíthatsz, és még nagyobbat bukhatsz. Rajtad áll hogy manageled a befektetésedet, amikre az is hat ha egy szúnyog elfingja magát. A tanácsadódnak se joga se költezettsége intézkedni, ide-oda rakosgatni. Ha jó barát/rokon akkor max erkölcsi felelőssége van, hogy mégis segít. Egyszóval ugye tudod, hogy az aláírásoddal minden felelősséget magadra vállalltál a befektetésed kapcsán?

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz tesrobi #3927 üzenetére

    Az első három éves befizetésed valószínűleg el fog menni különböző költségek fedezésére. Mert az alapkezelőt is ki kell fizetni, a bnetet is ki kell fizetni, aki utána dob egy kis csontot az üzletkötő bábjának belőle. Hogy mi van akkor, ha eme három éven belül akarod abbahagyni, azt sajnos nem tudom. Utána van egy olyan, hogy visszavásárlás. Ami azt jelenti, hogy bukóval abbahagyhatod. Persze lehet olyan, hogy nagyon remekül alakul a befektetésed az elkövetkezendő években, és még visszavásárlással is plusszban lennél.

    kigyo.doki jól mondja. Korábban olyanok tévedtek ilyen pénzügyi területekre, akiknek volt pénzük a játékra, értettek hozzá, vállallták a kockázatot, és igyekeztek a lehető legnagyobb profitot kihozni. A bnet futószalagon viszi be a hétköznapi hozzánemértő embereket, akiket (szerintem) sokkal mélyebben érint egy esetleges bukás.

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz tesrobi #3934 üzenetére

    Be tudod írni ide a visszavásárlási %-okat? Akkor konkrétabb értékeket lehet számolni egy esetleges kiszállás esetén. A kezdeti egységek éveiben úgy tűnik abszolút bukta kiszállni.
    A kezdeti egységek után lehet, hogy 100%-os a visszavásárlás, de csak aktuális árfolyamon, ergó itt már erősen függ minden attól, hogy az azóta eltel években hogy alakult az amibe befektetted a pénzed.

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz tesrobi #3938 üzenetére

    Na akkor ezek a kezdeti egységek visszavásárási értékei. A *-hoz és **-hoz mi van írva? Ezek szerint, ha a 3. évben megvolt 3x400.000Ft befizetésed, de ugyanebben az évben abba akarod hagyni, akkor az első két évben berakott 800.000Ft-odnak az 56%-át kapod vissza. A 3. évben berakott 400.000Ft-ot aktuális árfolyamon 100%-ban visszakapod. No ez szigorúan az én véleményem. :D A másik számla az eseti, ott mindíg 100% a visszavásárlás úgy tudom.

    Ha hülyeséget beszélek, akkor javítsatok ki, addig is ne hagyd itt a topikot, jönnek nemsokára a nálam sokkal okosabbak, és tisztább képet adnak neked!

  • Pörp

    senior tag

    válasz azigazforest #3945 üzenetére

    Hú, ez érdekes! Melyik ez, mit lehet róla tudni?

  • Pörp

    senior tag

    válasz Széltoló #3954 üzenetére

    Hát én értem, meg igazad van! :R Itt csak próbáltam neki megmutatni (ha jól csináltam), hogy milyen áron tudná abbahagyni. A főgond nála is, hogy a kötés után tudja csak meg, hogy mit írt alá. Kb velem is ez történt volna, ha odakanyarítom a nevemet a kész szerződésem alá... Lehet, hogy nem is akart volna ő ilyen befektetést. Elég nagy szemétség volt az tanácsadójától az hogy a "15év csak formaság". Az üzletkötőjének legalább azt tudnia kellett volna amit most írtál, és akkkor nem mond neki olyat, hogy 3 év után kiszállhat, pontosabban hozzá kellett volna tennie, hogy milyen áron szállhat ki. Na meg ha tudja a tanácsadó hogy hosszútávú, és nem szokás (ezek szerint jobb helyeken) kikapkodni az elő években, akkor miért emeli ki ennek lehetőségét, sugallva hogy bármit lehet veszteség nélkül?

  • Pörp

    senior tag

    válasz Széltoló #3953 üzenetére

    Tehát eddig betettél 2.100.000Ft-ot, ami jelenleg érne 3.502.636Ft-ot, ha most akarnád kivenni, kapnál 2.923.470Ft-ot. 6év alatt 823.470Ft-al gyarapodtál. :) :R Az olyan, mintha évente 137.245Ft-al emelkedett volna a netto béred. :D Mikor lesz 100% a visszavásárlásod?
    Szép, tetszik!

  • Pörp

    senior tag

    válasz Széltoló #3960 üzenetére

    Hát ez az, hogy derága game. Azt írtad, hogy itthon az a jellemző, hogy kikapkodják pár év után. Ilyen bnetes tanácsadók mellett nem csoda. Meg gondolom rájönnek sokan, hogy ezt nem is tudják finanszírozni, csak azt mondták jó. :) Olyat lehet, hogy csak eseti számla magában, játszani? :D

  • Pörp

    senior tag

    válasz S80_f_index #3968 üzenetére

    Ez az aljasság netovábbja. Azért ez durva. Ok, hogy az egyszeri kis jutalékért sokmindenre képesek, de azért ilyen csavarokat... Bíróság előtt kellene állnia az összesnek. Ha jól tudom van olyan, hogy jóhiszeműséggel való visszaélés. Csak bizonyítani hogy lehet, hogy x ezt mondta, y azt mondta... Nekem is csak meg kellett említenem, hogy majd jó lenne egy saját kecó, jött is a hitellel kombinált befektetés. Persze 20 milliós hitelre gondoltak, hiába mondtam, hogy nem 20millióért akarok lakást. Mondtam mennyi a jövedelmem, teljsen nyilvánvaló volt, hogy nem tudtam volna finanszírozni egy 20millás hitlet meg egy befektetést egyszerre. Ja a befektetés az éves 500.000Ft-os 20 évre. Hitegettek, hogy majd kitermeli a hitelem törlesztőit a befektetés, azzal nem foglalkoztak, hogy addig tönkremegyek. Amúgyis sok volt (pláne akkoriban) a homály számomra, így nem vágtam bele természetesen, de egyre jobb döntésnek tűnik. Meg megmondom őszintén hogy számomra rossz érzés volt, hogy a haverom az én pénzemből akar gyarapodni.

  • Pörp

    senior tag

    válasz Norbi21 #4003 üzenetére

    Pontosan mid van? Ha tudjuk hogy mi a visszavásárlási értéked, akkor be lehet lőni, hogy mennyit kapsz vissza, de valószínűleg nagyon nem fog tetszeni. Többször le volt írva itt, hogy nem erre találták ki a hosszútávú befektetéseket. Nem tudtad befizetni, vagy nem akartad befizetni? Ki vett erre rá, mit ígért, mondott? Ha 3 éve vetted, akkor a válság elején/előtt, az előző években a válság miatt nem alakult jól, de attól nem feltétlen halálra ítélt, ezt is vedd számításba.

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz bill.getc #4135 üzenetére

    Ez már nem egy mai HSZ volt, de a topik elején valóban sok 1,2,3 HSZ-es lelkes Bnetes kezdő írt ide. :) Érdekes hogy mára lekoptak. Nekem ez tetszik.

    Egy korábbi hsz-ében:
    [I"'Sziasztok,én már lassan 1 hónapja a brokernetnél dolgozom..."

    Abban a HSZ-ében, amit itt linkeltem én is:
    "nekem eddig bevált..."

    Neki bevált a Bnet 1 hónap után. :R

    Egyébként fel kellene venni az ilyen kis lelkes tanácsadókkal a kapcsolatot, hogy az elmúlt években hogy is alakult a helyzetük. Azóta Jaguárral járnak, meg Rolex óráik vannak? Csak mert ugye annó sokan írtak ilyen fényűző gazdagodási lehetőségről. Kíváncsi vagyok, hogy ment a soruk az azóta eltelt időben. Bár gyanús, hogy tulajdonképp egy sincs itt azóta se...

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz bill.getc #4159 üzenetére

    Ez durva. Torokvágás, kromofág? :( Ezt az 1misit nem csak azoknak kell kiperkálni, akik a bnet után újra pénzügyi területen dolgoznak?

  • Pörp

    senior tag

    válasz KiraBaba #4179 üzenetére

    "a a náluk szerzett tudást..."

    A hogyan tukmáljunk rá tudásra gondolsz? Nagyon sokat ne várj az oktatástól, van épp elég bnet huszár a környezetemben, de sajnos nem sok közük van megannyi oktatás után sem a szakmai részekhez. Itt a hozzáértők által elhangzó dolgokra elég csak rákérdeznem, és megy a szájtáti, hogy miről is beszélek én? A legtöbb tanácsadó még azzal sincs tisztában, a féltve őrzött oktatások után, hogy egyáltalán mit ad el...

    "indítsak el egy 20éves 400.000Ft-os éves díjas U.L.-t magamnak, ami engem egyből arra sarkalt, hogy menjek tovább"

    Azért a másik oldalról nézve (legalábbis az én szememben) nem feltétlen lenne hiteles egy olyan tanácsadó, aki nem csinálja magának is azt amire engem akar rávenni. Valahogy én úgy értem, hogy valaki bnetes ügynök, és azt mondja ez kurva jó, akkor minimum, hogy fusson neki is egy ilyen kurva jó befektetés.

    "folyamatos díjú szerződést köt valaki és azt felmondja"

    Azt is tedd hozzá, hogy a legtöbb ügyfél a felmondás környékén nincs tisztában azzal, hogy mit is csinál, és mivel jár, illetve akkor tudatosul benne, hogy mit nem olvasott el, vagy épp mit nem mondott el neki a sok tréningen résztvett hozzáértő, becsületes ügynöke. Bár a legtöbb olyankor már sehol sincs...

Aktív témák