Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _zozo

    csendes tag

    válasz filo-p #4731 üzenetére

    Engedd meg, hogy összefoglaljam, amit eddigi hozzászólásaidból le tudtam szűrni.

    Korábban ezt írtad:
    "Top Finance, a közép európai befektetési és tanácsadó intézet munkatársa vagyok, mint pénzügyi tanácsadó. ... befektetésem van a Top Finance-nél, konkrétan: Signal Gold termék, ami Top Finance opciókkal érvényes, ez szintén UL termék!!! "

    Tehát a BrókerNet egyik konkurensének vagy a munkatársa és a Signal biztosító termékét értékesítitek. Valószínűnek tartom, hogy ehhez kapcsoltok hozzá egy portfólió menedzsment szolgáltatást - ez lehet a Top Finance opció - amiben vállaljátok, hogy kezelitek az ügyfeleitek befektetéseit. Valószínűnek tartom, hogy ez szerződés tartalmazza, hogy átvállaljátok az átváltások költségeit.
    Sok ügyfél esetében a portfólió-menedzsment már manuálisan nem, vagy nagyon nehezen oldható meg, ezért azt tartom valószínűnek, hogy a vezetőtök kidolgozott (esetleg megvásárolt) valamilyen portfólió-menedzsment rendszert, és azt használjátok.
    Ez mindenképpen pénzbe került és az üzemeltetése sincs ingyen, akár manuálisan, akár szoftveresen végzitek.

    Eddig következetesen kikerülted azt a kérdést, hogy mindez mibe kerül az ügyfélnek.
    Lehet tőle kérni rendszeres díjat és lehet sikerdíjat. A korábbi válaszaid alapján arra gondolok, hogy valószínűleg sikerdíjat kértek, pl. ez elért nettó(?)/bruttó(?) hozam x %-át.

    Széltoló tavaly ilyentájt kérte tőled először, hogy írd már le, hogy ez az általad oly nagyon dícsért rendszer valójában hogyan is teljesített a te befektetésedben. Ezt azóta se tetted meg. A hozzátok betévedő ügyfeleket mivel tudod meggyőzni, ha a saját befektetésedet nem mered megmutatni? Az lenne a legjobb referencia!

    Én minden ügyfelemnek elmondom, hogy ez a fajta befektetés hoszzútávra, legalább 10, de inkább 15 évre szól. Hamarabb is ki lehet szállni, de átlagos hozam mellett kb. a 6-7. évben lesz a pénzénél. Azaz reálértéken akkor tud úgy kiszállni, hogy ne veszítsen rajta.
    Mindez természetesen a rendszeres díjra vonatkozik, az esetire nem.

    Egyelőre nincs túl sok tapasztalat az egyes termékeknél bevezetett árfolyamfigyelő vagy őrszem szolgáltatásról, de azok elég kedvezőek. Szerintem a ti rendszeretek is hasonló elven működhet.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz filo-p #4731 üzenetére

    Időközben viszaolvastam a tavaly éveleji hsz-eidet.

    Akkor azt írtad, hogy azért kötöttél 20 éves szerződést, mert akkor évente "csak" 6%-ot vonnak el a kezdeti egységekből, míg 10 éves szerződés esetén 10%-ot.
    Végig számoltad akkor, számodra melyik a kedvezőbb?

    Vegyünk egy évi 220 000 Ft-os szerződést, amelynél a teljes összeget olyan alapba tesszük, amelynek az eladási árfolya induláskor 1,0000, majd az első évben 10%-ot emelkedik.

    Ekkor az 1. évben 220000 db, majd a 2. évben 20000 db kezdeti egység "keletkezik".

    20 éves szerződésnél a 20. évi levonást követően 125 548 db kezdeti egységed marad, míg a 10 éves szerződésnél a 10. év után 154 193 db, amiből már nem történik további levonás!

    Szerinted melyik éri meg jobban? És melyiket ajánlod az ügyfeleidnek?

Aktív témák