Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sensor060

    aktív tag

    válasz gabika1969 #536 üzenetére

    Hello !

    Még mindig csak azt tudom mondani, igy a válaszaidból, és a külföldi fórumokat olvasgatva, hogy addig nem oldódik meg a problémád, amig nem a megfelelő, 3D-s filmeket is supportáló programot használod.
    Egyébként magát a lemezt simán át tudod másolni, az íróprogramnak tökmindegy, hogy mi van rajta, csak ne file-osan másolj, hanem iso-ba. Tehát leszeded a lemez tartalmát egy iso-ba, majd azt az iso-t másolod rá vissza (nem file-osan értelem szerüen ugye). Ez a jó egyébként az iso formátumban, hogy sokmindent tartalmaz, a struktúrát, a filerendszert, a lemez nevét, mindent.

    Amikor lemásolod a lemezről a 3D-s cuccokat, akkor az amiatt lesz mondjuk a duplája, mert a másolás az egészen más dolog, mint egy 3D-s lemez lejátszása. A 3D film az tulajdonképpen 2 film lejátszása egyszerre. Teljesen felesleges azonban mind a két oldalt külön-külön tárolgatni, tehát egyszer megvan a normális film, a másik oldal meg ennek csak az eltéréseit tartalmazó bináris adathalmaz, amit a lejátszó tud kezelni az MVC codec-kel. De ezt nem file-osan kell érteni, azt csak az oprendszer, meg a filesystem, meg a másolóprogram (stb. stb...) teszi nekünk lehetővé, hogy így lássuk.
    Nem tudom érthetően mondom-e, de itt egy példa : windows xp alatt az udf2.5 filerendszer elvileg nincsen, tehát egy udf2.5-tel megírt blu-ray lemezbe nem lehet "belenézni", olyan, mintha nem lenne rajta semmi, mert a winxp nem ismeri ezt a filerendszert. Viszont ettől még egy ImgBurn-nel ugyanugy át tudod másolni, és a kapott iso file-t ugyanugy tovább tudod majd írni egy másik lemezre. Egy másoláshoz a lemezt be sem kell mount-olni, az csak ahhoz kell, hogy "lássuk", mi van rajta. (win alatt a lemez automatikusan mount-olódik, Linux alatt azért ez máshogy van, ott eldönthető, hogy mi legyen a drive-ba rakott lemezzel).
    Ugyanez van a 3D-s filmeknél is, tehát amikor egy másolóprogrammal lemásolod a lemezt, akkor "ő" máshogy "látja" a lemezt, és szépen egyesével kimásolja a lemezről az adatokat file-okba, csak a hardlink miatt a duplája lesz a végtermék.

    Kicsit offtopic, de azért valamennyire idevág : sokan még a mai napig úgy másolnak le például egy dvd video lemezt, hogy beteszik a drive-ban, és file-osan másolják ki az AUDIO_TS és VIDEO_TS mappákat, majd be egy üres lemez, és kiírják ezeket a mappákat rá. Mondanom sem kell, hogy egy másolt lemeznél még oké, de egy védelemmel ellátott, netán kicsit furmányosan, multisession-nel megírt lemeznél (pl. koncertlemeznél) ez teljesen epic fail....
    Másik példa, még az audiocd-s időkből : amikor egy lemezt nem lehetett másolni (védelem), akkor vettünk elő egy olyan programot, amivel úgy láttad az audiocd-t, mintha a track-ek külön .AIFF file-ok lennének, és egyszerűen le kellett csak másolni őket.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák