Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidi

    aktív tag

    válasz LuckyL #1 üzenetére

    szerintem particionald ujra, majd format, majd másold tele vmi lényegtelen dologgal, hogy felülírd a régi adatokat garantáltan.

  • ActionMan

    tag

    válasz LuckyL #1 üzenetére

    Üdv!

    Ismerek egy freeware open source progit, ami nekem nagyon bejött.
    Alapvetően titkosító szoftver, de van benne biztonságos törlés funkció is.

    [link] - Blowfish Advanced CS

    Ha egy fájlt akarsz vele véglegesen törölni, a következő 3 módszer közül választhatsz benne.
    Simple (1x)
    DoD method (3x)
    SFS Method (35x)

    A 35-szörös felülírás már nagyon brutális, és nyílvánvalóan a leglassabb is.

    Van még benne egy funkció, ami a ''hagyományosan'' már törölt fájlok a vinyón maradt és visszamenthető adatainak eltüntetésére használható.
    Ez, a sok puccos színes programcsomagban (pl. norton ghost, system mechanic) használatos módszerekhez képest meglehetősen egyszerű. A progi annyit csinál, hogy a merevlemez üres helyét feltölti (ezzel elvileg felülírva a törölt fájlok maradékait).
    Te választhatod meg, hogy csupa 0-val, sztatikus random byte-all vagy folyamatosan változó random byte-okkal írja-e tele a vinyót (szvsz a legutóbbi mószer használható a profi cégek és kormányzati szervek ellen a leghatásosabban).

    Dos-ból ugyan ez sem fut, de minden windows-t támogat a 95-től és nem kell telepíteni.

    Mégegy apró megjegyzés. Ha annyira fontos számodra a biztonságos törlés, hogy a letörölt fájlok neveit se lehessen utólag kideríteni, nemhogy a tartalmukat, akkor használd ezt a programot kombinálva egy fentebb említett, összetettebb programcsomag valamelyik tagjával, amelyik képes a törölt fájlok neveit eltüntetni.

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

Új hozzászólás Aktív témák