Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz csemberlen #637 üzenetére

    Beszéltem, van könyvelőm, utána is járt, végigzongoráztuk ami van: egyéni vállalkozó fordítóként nem megy, mert papírt kérnek, más jogcímen igen, de ott normál teher van, mintha munkabért fizetnék; aztán EKHO, de valójában nem műfordítok; adószámos magánszemély meg csak havi 20k-ig kedvező, afelett ugyanúgy minden járulékot be kell fizetni, mintha az lenne a főállásom. Céget alapítani meg nem nagyon akarózik egy rendszertelen és nem is túl nagy jövedelemre. Ezzel a kör bezárult, nem tudom megúszni jobban, adók, járulékok elviszik a felét... És igen, az eváig ki kell húzni valahogy, ha még meglesz egyáltalán addigra.

    Egyedül a felhasználási szerződéses megoldás lenne kedvezőbb, mert nem járulékalap az ebből eredő díj, de ez is elég határeset, mert ha fordítást nem számlázhatok, akkor a lektorálás az ugyan szerintem szerzői jog alá tartozik, de ezzel vitatkozhat az apeh. És netszerte senkit nem találtam, akinek tapasztalata lenne ezzel. :( Főleg azért gondoltam, hátha akad valaki, mert a szoftverfejlesztésnél például kifejezetten érdemes ebben a formában működni, adószámos magánszemélyként vagy egyéni vállalkozóként felhasználási szerződéssel.itt írnak róla, ez meg egy kalkulátor.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák