Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Gyuri27 #138193 üzenetére

    Engem nem érdekel a maszlag. :N Azt nézem, ki mit ad a pénzemért.

    A 7700-ast nem ettem meg, de 6700K-t se véletlen nem vettem asztalin. Már legkésőbb a 4000-es szériánál illett volna legalább 6 magra felmenni azon az áron. Nem véletlen vettem X58 hatmagost, kevesebbért a komplett félkonfigot, mint csak egy 6700K akkori ára.

    A K-s procikat azért emlegetem tuning nélkül is, mert magasabb a gyári TDP keretük és az órajeleik is, így nem tuningos lapban is jobban fognak menni, mint a K nélküli kiadások. Azért a 9700K és 9900K elég brutális erőmű, én nem becsülném le így őket. :N Főleg, hogy látom, hogy az IPC-s gyengeségein kívül kb. mindent milyen szépen visz már a mostani ős-hatmagosom is, ahhoz képest egy kicsit megpiszkált 9600K gyakorlatban 50-70%-al is gyorsabb, valószínűleg untig elég lenne nekem az is, jó sokáig, és még +30-70%-ot lehet ezen még hozni egy 9700K vagy 9900K fejlesztéssel. Nem rossz ez, nagyon nem.
    Engem a kékeknél egyedül a frissen felfedezett sebezhetőségek zavarnak kissé.

    Nem értek egyet, a népek NEM az összképet nézik. Leginkább a price/perf illetve az ÁTLAGOS benchmark eredményekből indulnak ki. Az átlagos népek azt se tudják, mi az a CCX, és miért lehet ez nekik rossz. Egyszerűen nem tudják, mert mondjuk nem ez a foglalkozásuk, így nem is kell tudniuk. A CCX esetleges problémái pedig nem a mainstream grafikonokból fognak kijönni. Főleg, mivel erősen szoftverfüggő, mennyire probléma egyáltalán ez, mennyire kell(ene) a 4-4 magnak vagy ha úgy nézed, 8-8 szálnak egymással kommunikálni. Mert ha sokat, akkor elég durva negatív hatása lehet ennek a sebességre, hiszen a kék procikkal ellentétben nincs közös L3, ami a töredékére csökkenthetné a kommunikáció időigényét, így a Ryzen kb olyan, mintha lenne két darab négymagos CPU-d egy memóriabuszra kötve. (Kb. mint annak idején a Core 2 Quad procik, csak több maggal.)

    A 3000-es Rizsákkal kapcsolatban pedig igen szkeptikus vagyok. A külön lapkára költöztetett memóriavezérlő nem valószínű, hogy jó hatással lesz a késleltetésekre, a CCX-es felépítés is elvileg marad. Tehát még több nyers erő lesz benne, de más téren még nagyobb kompromisszumokra számítok, amik a garantált késleltetésekre érzékeny alkalmazásoknál erősen ronthatják a végeredményt. Én pedig a falra mászok pl. a lagoktól, vagy ha nem teljesen egyenletesen fut valami, nem hiányzik még egy rakás HA a képletből, így is éppen elég a szoftveres buktató.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák