Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #715 üzenetére

    (gondolom valamit más sorrendbe csináltam, vagy mondjuk álcáznom kellett volna magam //merthogy a boszorkányukkal összeveszve a goblin csapat attack módba lépett Sazza-t kivéve, és nem sejtettem hogy a boss-ok/quest célpontok is - pl a kazmaták mélyét őrző ogre meg nem akart bántani)

    (a quest amúgy be is ragadt azzal, hogy beszélnem kellene vele, csak hát ugye a halott beszéltetése ennek már nem felelt meg :D )

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • nubreed

    veterán

    válasz Kergeboci #715 üzenetére

    Ez azért is van szerintem mert a készítők ezzel is abba az irányba akarnak terelni, hogy újra és újra játszd végig a játékot, más-más opciót/utat választva a választási lehetőségeknél.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • kicsako

    őstag

    válasz Kergeboci #715 üzenetére

    Ne aggódj amiatt hogy bármi is kimarad, ez tipikusan egy olyan játék amiből 2-3 végigjátszás után sem feltétlen fogsz mindent látni.

  • PhilBrick

    őstag

    válasz Kergeboci #719 üzenetére

    Gombbal vagy menüben bele lehet kapcsolni a karakterek kiemelését. Ilyenkor színekkel körberajzol mindenkit.
    A zöld barát, a piros ellenség, a sárga még nem döntötte el.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Kergeboci #715 üzenetére

    Ne törődj vele! Mint mások is írják, annyi felé ágaznak a megoldások/történések, hogy szerintem menj csak szépen végig egy úton, vissza csak akkor tölts, ha valami nagyon-nagyon zavaróan nem úgy alakul, mint szeretted volna, és hagyd sodródni magad a karaktereddel, élvezd/figyeld, hogy milyen cselekedeted végül hová fog eljuttatni/milyen irányba mennek a dolgok.

    Az említett karakter nekem kimaradt az EA-s végigjátszásom alatt (githyanki harcosommal - aki remek párost alkotott Lae'zellel - pusztítóként mentem be a táborba, és mindenkit ledaráltam, aki az utamba került), míg a mostani végigjátszásban úgy döntöttem, hogy kihasználom "drowságomat", és körbeszaglászom, "csalafinta úton-módon" oldom meg az ottani ügyeket. Ebben benne volt, hogy beszélek azokkal a "kulcsszereplőkkel", akikkel az EA-ban a fenti játékstílusom miatt nem volt erre lehetőség. (Innentől spoilerben)

    Szóval, bementem a goblin táborba a drow karakterem vezette csapattal. A legtöbb goblin hajbókolt, főleg amikor kicsit rájuk pirítottam itt-ott a rend kedvéért. Minden remek volt, de Priestess Gut, a goblin "főnyanya" valószínűleg átlátott a szitán, mert a szobájába becsalva orvul megpróbált leölni. Altatót akart itatni velem, hogy könnyebb dolga legyen, de a karakterem sikeres képzettségpróbával rájött, hogy altató, amit itatni akar vele, ezért egy titkos jeladásomra a társaim beosontak csendesen a szobába, ahol elvileg kettesben lettem volna a goblin javasasszonnyal. Mivel elf vagyok (még ha drow is), rám nem hat az altató bűbáj, így mosolyogva ittam meg a löttyöt. Amikor a nyanya látta, hogy nem hat, ki akart nyírni, riadóztatva a többieket, de - köszönhetően kis csapatunk összehangolt munkájának - még azelőtt elhullott, hogy lett volna erre lehetősége. Egy főnök kipipálva, ráadásul úgy, hogy senki nem vette észre, nem ugrott rám a tábor. Uzsgyi tovább a hobgoblin főnökhöz. Drow elf fajomra itt is kaptam megjegyzést, amiből kiderült, hogy a nem túl eszes, de cserébe igen agresszív hobgoblin főnök, valamint a harmadik vezető, aki egy sötét elf (ugye ő Minthara) nincsenek túl jóban egymással. Itt először besegítettem az illithid hulla szóra bírásában, ahol az egyik kérdésem (ami az Absolute-ra vonatkozott) kiakasztotta a hobgoblin főnököt, de egy viszonylag könnyed meggyőzés próbával még elsimítottam a problémát. Viszont utána csicskáztatni akart, és a megszerzett információval futárként akart Mintharához küldeni. Mivel igyekszem "szerepjátszani", drow karakterem úgy döntött, hogy egy büdös hobgoblin ne parancsolgasson neki. Ezért visszaszóltam, hogy vigye maga az üzeneteket, én nem vagyok a csicskása. Hobgoblin "barátunk" erre haragra gerjedt, és rákérdezett, hogy jól hallotta-e a válaszomat? Úgyhogy újra közöltem vele, hogy igen, jól hallotta, menjen csak ő maga, ha akar valamit, engem ugyan ne küldözgessen jobbra-balra. Hát, eddig tartott a békesség, rám uszította az egész termet, így kénytelen voltam legyakni őket. Mindez, mint hamar kiderült, azt jelentette, hogy a nem messze lévő helységben Minthara is ellenségessé vált, így amikor odamentem, nem tudtam vele beszélni. Sajnos utána a hullájával sem, mert nem volt Disguise self varázslatom, és a deluxe editionhöz járó "alakváltoztató" sisakot (ami egy apróbb poén a DOS2 ismerőinek) pedig elvből nem akartam használni.

    De elfogadtam a fenti helyzetet, és noha furdalta az oldalamat a kíváncsiság, nem töltöttem újra az állást, mert azt gondoltam, hogy úgy cselekedtem, amilyennek elképzeltem a karakteremet, és egyszerűen ez lett belőle. (Na meg, ha lesz majd egy gonoszkodós Dark Urge végigjátszásom, akkor valószínűleg másképpen alakulnak a dolgok. Legalább lesz újdonság egy későbbi végigjátszásra is.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák