Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    Hali!

    Tegnap nyomattam egy video-bios flash-t az 5770-es ref nyákos kártyámra, de most ott tartok, hogy se kép se hang. Na jó, a techpowerup video bios collection-jából szoktam szemezgetni és onnan kinézve egy szimpatikus biost ráflesselem a kártyámra. Ez eddig működött is, egy kivételtől eltekintve. Volt egy olyan asus bios, amivel nem adott képet a kártya, de "vakon" visszaírtam rá az előzőt és minden rendben volt. A tegnapi eset után viszont nem jutott el a gép BOOT szakasza addig, hogy a pendrive-ról visszatehessem a régit. (Nem villan még a billentyűzet lámpája sem és nem tölt a windows a háttérben)
    Most az a tervem, hogy szerzek egy sima PCI kártyát valahonnan a kukából és azzal próbálom a flash-t megoldani.
    Az még az érdekes, hogy ha nincs bedugva a tápja a kártyának, akkor hallani ahogy betölt a win, ha viszont rajta van, akkor elakad a BIOS(?). Kipróbáltam már azt is, hogy kimentem az atiflash.exe kimenetét így: atiflash -i > ize.txt, de csak ennyi volt olvasható a fájlból: device not found (tesóm wingyóza alól). Ez kihúzott kábellel volt. Bedugva ugye esélyem sincs bármiféle interakcióra a géppel, mert már a BOOT eleje felé lerohad. :O

    Járt már valaki hasonló cipőben?

  • proximus

    senior tag

    válasz proximus #1553 üzenetére

    Na srácok, föltámadt a csipkerózsika 5770 -esem. :C :C :C
    Szervált tesóm régi sima PCI kártyát, viszont ha az 5770 tápja be volt dugva, akkor még mindig BOOT elején elakadó gépet kaptam az arcomba. Megoldás: át kell állítani a BIOS-ban az "init display first"-et PEG-ről sima PCI-ra. Így már nem próbálja meg inicializálni a vergődő 5770-est, viszont később azért láthatóvá válik a windows alatt. Okos... :R Az atiflash is szépen látta a kártyát(csak az 5770-est, a régi PCI-ost nem) és már rakhattam is rá az előző jól működőt... :P :))

Új hozzászólás Aktív témák