Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubicica

    csendes tag

    Talán a világ leghülyébb kérdését teszem fel de:

    - Miért van az, hogy itthon (Magyarországon) a videókártyák jóval drágábbak, mint külföldön?

    Ellenben mondjuk a processzorok és egyebek nagyjából egy árban vannak a külföldi árakkal. Vagy csak képzelődöm?

  • Bubicica

    csendes tag

    válasz szab.tam #40999 üzenetére

    Igen, én is a dolláros árat nézem (általában newegg), és arra szoktam rászámolni egy jó 20%-ot és így általában megkapom a magyar árat. Kivéve videókártyánál.

    Kiváló példa a Radeon HD 7870 - newegg szerint 140$ ami cirka 29 000 Ft. Ennek ellenére a legolcsóbb ajánlat amit találok 50 000 ft-nál kezdődik (bazárokat leszámítva, ahol 45 körül van). Egyszerűen nem értem.

  • Bubicica

    csendes tag

    Na kérem...

    Azt hiszem meghalt a videókártyám, de nem adom fel a reményt, hátha itt valaki tud segíteni, és nem is olyan nagy a gond. Sajnos nincs nagy tapasztalatom hardvereben (meg úgy semmiben sem), ezért megerősítésre és javaslatokra lenne szükségem.

    VGA: ATI Radeon HD 6870

    Tünetek: Röviddel bekapcsolás után egy cikk olvasgatása közben (semmi megterhelő) egyszer csak a képernyő szürkére váltott, majd színes, "pixeles", függőleges csíkok jelentek meg a képernyőn. Újraindítottam (reset), majd rendes bootolás után 2-3 perccel ugyanezt csinálta.

    Újra szerettem volna indítani csökkentett módban (hogy drivert frissítsek), de ekkor már egy fekete képernyő várt (monitor nem észlelte, hogy megy a gép), ventilátorok pörögnek, semmi extra sípolás, mintha minden rendben menne, csak épp kép nincs.

    Amit én tervezek tenni:

    1. Kiporszívozom a gépet, RAM-ot, VGA-t kiszedem, visszateszem, kitisztítom a helyüket.
    2. Ha nem működi, elviszem a videókártyát egy ismerőshöz, hátha ott működik.
    3. Elkérek egy videókártyát valahonnan, és megnézem azzal megy-e.
    4. Ha megy, akkor felteszek egy régi (vagy új) drivert a videókártyához és megnézem úgy megy-e
    5. Ha sehogy nem megy a régivel, veszek egy újat

    Kérdéseim:

    1. Biztos VGA probléma-e?
    2. Fordult-e elő másnál is ez, mit lehet tenni?
    3. Helyes-e az eljárásom, mit tehetek még?

    Minden egyéb javaslatot, tanácsot is szívesen látok :)

Új hozzászólás Aktív témák