Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hgghyxo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eloszor is bocsanat h ekezetek nelkul irok, sajnos en igy tanultam meg gepelni remelem nem lesz problema belole.

    Szeretnek egy uj asztali gepbe beruhazni csak van egy ket problemam amire eddig nem talaltam valaszt, remelem valaki majd tud egy kis utbaigazitast adni.
    Eloszor is egy low-power pc-t szeretnek osszeallitani, mivel ez egy amolyan home storage szerverkent is uzemelne tehat, ejjel-nappal menne, uh nem mindegy a fogyasztasa (: lattam itt ph-n h az AMD kiadta az uj lp APU procikat (max 18W) fogyasztassal igy elerheto h a teljes rendszer ne egyen tobbet 40W-nal ami tokeletes lenne nekem (gondoljatok bele 2 energiatakarekos izzo fogyaszasa :Y ), es meg a full HD videokat is siman visszi, de a jatekokkal bajban van.... nem vagyok egy nagy gammer de azert neha szoktam/szeretek jatszani, ill. 3D modellezessel is foglalkozom tehat jol jonne egy kis ero, ha szukseg van ra.
    Ezert gondolkodtam azon, h meg lehet e oldani h egy dedikalt vid.karit beszerelni melle, amit csak akkor kapcsolnek be (akar hardveresen, akar szoftveresen) amikor szukseg van ra.

    Viszont tobb problemaba is belutkoztem:
    - alapjaraton h tilthato e teljesen egy vid.kari ugy h a fogyasztasa 0 legyen, vagy csak ha kiveszem
    - ha a prociba integralt vidkarit szeretnem hasznalni es a dedikalt GPU tiltva van akkor az alaplapi portot kene hasznali (valoszinuleg), ha a GPU megy kkor meg az ovet... szoval mindig at kene majd dugdosni a kabelt, vagy esetleg megoldhato h atkuldeni a jelet az alaplapi kartyara ha a dedikalt kartya uzemel.
    - ha egy olyantapegyseget teszek alapbol a gepbe ami elbirja a vidkarit is, kkor nem lesz nagy az alapfogyasztas tole?
    - szerintetek megeri egy ilyen osszeallitas penzugyileg? mert hiaba sporolok havonta parszaz forintot ha a kezdoosszeg a haromszorosa egy norm "gepnek"

    Koszi elore is a valaszokat, remelem tudtok segiteni nekem (:
    Zsolt

  • hgghyxo

    csendes tag

    Sziasztok, szeretném a segítségeteket kérni egy olyan hibával kapcsolatban amiről még sosem hallottam, és ötletem sincs hogy hogy tudnám megoldani.
    A problémám röviden hogy a vga-m megutálta a monitoromat. De miez és hogy is történt?
    Config:
    Asus F1A75-i deluxe alap
    A8-3850 AMD APU
    8Gb Ram
    Gigabyte R7 260x
    420w-os táp
    Aoc 24" monitor
    Samsung 40" tv mint másodlagos kijelző

    Szóval filmet akartam nézni és gondoltam az ágyból tök jó lesz majd így bekapcsoltam a tv-t és át akartam rakni a hangot a hdmi-n kötött tvre. Már akkor gyanús volt hogy maga a windowsba beépített hang kezelő kb 3 perc alatt nyílt meg, pedig a gép nem volt terhelve, de mind1 kivártam, megnyílt, átnyomtam a hangot oda és ott kezdődött a gond, ugyanis a monitorom elsötétedett, és többet nem adott képet. Ekkor még dvi-al volt a vga-ra kötve.
    Nagyából értek a géphez így sok mindent meg próbáltam:
    - újra indítás
    - kábel csere
    - másik csatlakozó
    - driver újra húzása
    - teljes Windows reinstall
    De ott kezdett ijesztő lenni a dolog hogy még a BIOS képet sem hozta be monitoron. Persze tv-n működött így tudtam vele szórakozni csak kényelmetlen volt. Tovább mentem és próbáltam még több mindent:
    - a monitor alaplapi hdmi-n és dvi-on működött
    - a tv vga-rol és alaplapirol is
    - elvittem haverhoz ahol a monitort rá dugva az ő 270x-jere működött, de mikor az én vga-m került az ő gépébe, ugyanúgy nem ment mint nálam otthon.
    Jelenlegi helyzet:
    - vga működik, tesztelve 2 samsung tv-vel
    - monitor működik, kábelek rendben, csak az én vga-mal nem, tesztelve 2 geppel, 2 vga-val.

    Barkinek van barmi otlete plz ossza meg velem... mert igy sajnos hasznalhatattlan a szamomra ez a majdnem 35k-s vga.

    [ Szerkesztve ]

  • hgghyxo

    csendes tag

    válasz hgghyxo #42697 üzenetére

    Valaki rá tudna nézni a hibámra, sajnos eddig semmi választ nem kaptam, gondolom többen is olvastátok csak senkinek nincs semmi ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák