Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Grave_444 #6487 üzenetére

    Segítségkérés céljából fordulok hozzátok.

    A számítógépem, tökéletesen működik, azonban ha windows alatt vagyok mintha elhúzás (Mint amikor a régi antennás tv-t állítod be és meggörbül a kép) lenne néha a monitor felső 1cm-es vízszintes csíkján, meg néha bevillanna egy -egy vékonyka csík, ezeket a villanásokat, netzés közben, vagy ablakváltásoknál pl két mozilla közötti váltásnál, oldal firssítésnél , új oldal betöltésénél tapasztalom. De ugyanez megvan Googel Chrome alatt is.
    Játékok alatt semmi nem érzékelhető, minden tökéletesen megy.
    Furmark3D tesztben 2 óra elég erős nagyfelbontású tesztelésben sem érzékeltem hibát és ki sem fagyott a gép.
    Újratettem a gépet, de semmi, mintha most is látnám a csíkokat.
    Mi lehet ez? A hálózati áramban lenne valami? Vagy az új tápom szórakozik? vagy VGA Hiba (de azt kétlem mert játékoknál semmi, de semmi probléma nincs) A monitorom lenne rossz? Vagy az egyik régi vinyóm halt be és az okoz ilyen (ingadozásokat).
    Szerintem nem a monitor a hibás.
    Ötletem sincs, fórumon sem tudtak mit mondani.

    Ez a sztori volt eddig, az elmúlt napokban szórakoztam a géppel. Volt aki azt mondta Driver hiba, Feltettem a gyári telepítő CD-n lévő Drivert, hátha az, de nem, Feltettem mindenből le frisebbet, próbáltam más variációt. Kicseréltem a Tápomat hogy teszteljem mert van elfekvőben egy FSP tápom, de azzal is ugyanezt a hibát csinálta. A alaplapom akkor nézettem meg szervízben amikor cserélték nekem ezt a VGA-t az alap úgy jött vissza hogy "TEST OK". Kicseréltem a túlfeszültség védős elosztót hátha az a hiba oka, próbáltam a lakásban másik 230V-os dugóba bedugni az egész gépet. Nincs változás.
    Néha néha látszik csak a bevillanás, de engem zavar. Főpleg akkor látszik ha fullHD filmet nézek TV-n és kikapcsolom a filmet, egyből bevillan a kép.
    Volt aki azt mondta a TV-m lehet a rossz, de a képet tökéletesen megjeleníti és Laptoppal összekötve nem csinál ilyen hibát a laptop kijelzőjén.. Nekem egy Samsung 2232BW (1680x1050) monitorom van DVI csatin kötve a VGA-ra és egy 10m-es 1.3-as HDMI-n egy LG 32LG3000 TV (1360x768)..

    .
    Nem elviselhetetlen, de zavar hogy van. Mintha néha zajos lennen a kép..
    Tapasztalt már valaki hasonló jelenséget?

    Tudtok mondani programot amivel video féjlban tudom rögzíteni ezt a jelenséget, ami felveszi azt amit én a kijelzőmön látok? Pl ez a program kiszűrheti azt hogy ott nem látszik a jelenség ha ez a monitorom hibája?

    köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák