Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lipa

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Kisebb nagyobb segítséget, tanácsot vagy ötletet kérnék! A problémám következő: Tegnap előtt minden előzetes jel nélkül a monitoron "szétesett" a kép. Csupa raszteres lett - igazából nehéz leírni de talán így is érthető. A gép működött tovább az egér kurzorját is lehetett látni igaz vmi foltként a nagy rasztertömegben, de startmenü, majd újraindítottam a gépet. Ezután a kép teljesen jó lett, no problem. Másnap 1-2 órás működés után a gép egyszerűen kikapcsolt. A képpel akkor nem volt semmi, csak egyszerűen leállt a gép. Az a led pedig ami bekapcsoláskor és működéskor folyamatosan világít (bekapcsolás-működés-jelző led vagy mi fene :) ) pedig villogott. Bekapcsolni a gépet ekkor csak a táp ki- , majd bekapcsolása után lehetett. Azóta hol szétesik a kép, hol pedig kikapcsol a gép. Van mikor egy-két órán keresztül is működik minden baj nélkül, van mikor már a windows betöltése előtt kikapcsol.

    Ha van vmi ötletetek pls help!

    A videokártya Powercolor 9600xt 256 Mb a táp Chieftec 410W.

  • Lipa

    csendes tag

    válasz greatchaos #11569 üzenetére

    Igen, gyári hűtő a kondenzátorokon nem látok púposodást. Beraktam egy másik videókártyát, amivel eddig nem állt le a gép, de olykor-olykor a kép elmegy (elfeketedik) néha pedig a monitor kiírja "no video input". Ez egyszer-kéteszer előfordult a régi kártyával is. Alaplappal lehet a probléma? Nem tudom, próbálom tesztelgetni még... Az ötleteket várom. thx

  • Lipa

    csendes tag

    Hi all! Na meg lett a hibám oka amit a 11568-ban felvázoltam... A tápegység alaplapi csatlakozója "kicsit" meg volt pörkölödve már ami a 3.3V-os vezetékek csatijait illeti. Ez okozta a hibákat...:( Sztem nem lehet vele semmit sem kezdeni... -> új táp, új alaplap. Talán át lehetne forrasztani a 3 vezetéket, de nem sok esélyt látok rá :(

Aktív témák