Hirdetés

Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Reaper04 #29006 üzenetére

    A VGA memória mérete nem egyenesen arányos a kártya teljesítményével. Még a mai játékok esetében is elmondható egyébként, hogy az 512MB-os VGA memória elég. Magas felbontásokon, FullHD és afelett szokott számottevően meglátszani a teljesítményen ha 512-nél több memória van egy VGA-n, alacsonyabb felbontásokon nincs jelentősége a puszta méretbeli különbségnek és egy 1280x960-as felbontáson ahol még mindegy a VGA memória, mert nincs érzékelhető előnye a több VGA RAM-nak, monitoron már szép a grafika. Nekem az számít, hogy 1920x1080-s felbontáson mennyi az FPS, mert én 40"-t nézek másfél méterről és ott már nagyon nem mindegy a felbontás, de még nekem sem volt gondom a GX2-vel, abban még van egy kis tartalék neki a jövőre.
    Egyébként az inkább valószínű, hogy alaplapi RAM limites lesz a gépe ha a játékokat vesszük, mert a 2GB már egyre inkább kevésnek mondható, ahogy az ajánlott gépigényeit olvasgatja az ember a játékoknak, ha Vista-t használ akkor főleg és azért a friss játékok már sokkal inkább Vista-ra vannak optimalizálva, már csak a directx miatt is. Ha pedig most nem bővít memóriát és marad az xp-nél és játszik dx9-ben, akkor meg pláne a GX2 a nyerő, legtöbbször közel dupla akkora teljesítményt fog jelenteni, mint a felsorolt VGA-k, de legalább másfélszerest és ahhoz képest szinte ugyanannyiba kerül, ha pedig később vesz még RAM-ot is és Vista-ra vált dx10-ben sem fog diavetítést nézni ami 4870-el megeshet, mivel az már a most megjelenő játékok esetében is közel kerül a 30FPS-hez ami alatt már elkezd akadozni a játék.

    Hardverlesen

Aktív témák