Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Müszi

    senior tag

    válasz Sanyi2007 #45064 üzenetére

    Hali!
    A diszkrét VGA-val és dedikált V-rammal szerelt notik elvileg annak számítanak. Én mondjuk az egyes sorozatok alap példányait még nem sorolnám ide a teljesítményük miatt. A linkelt tipus chipszetbe integrált VGA-ja semmiképp nem nevezhető annak, hiába ATI vagy bármely más gyártó terméke.
    Tehát a chipsetbe vagy prociba integrált egyéb VGA-val nem rendelkező notik nem gamerek hiába egyre nagyobb a grafikai teljesítményük.

    [ Szerkesztve ]

  • Dell XPS

    veterán

    válasz Sanyi2007 #45064 üzenetére

    Hali,

    Ez egy nagyon "kényes" téma, mondhatnám vitát kiváltó aknamező.

    Szinte minden típusból megjelentettek egy "gamer" -nek nevezett összeállítást, amit értékelt a szakma, ill. a felhasználók. Már itt, azonnal megjelenik a véleményekben, hogy "mihez képest" gamer laptop. Van aki ránéz a típusra, és nem fogadja el, van aki megnézi a hardver elemeket, és wow...teljesen jó. A szakma megnézi, hogy az erős hardver kiépítésen kívül, megfelelő -e a hűtés (jól tervezett), a laptopház milyen anyagminőségű, stb....és még hozzátartozóan elemzi, hogy miképpen futnak rajta (az aktuálisan legújabb, erős igényű) játékok. Akadnak olyanok, akik régebbi játékait szeretnék futtatni, egy másik gépen (mert tönkrement), és ahhoz keresnek megfelelő használtat. Nekik lehet, hogy ez már játékra termett, mer teljesül a kívánalom, és pár éve ilyen célzattal adták ki. Egyes embereknél ez a definíció, kizárólag az " Alienware" -nél kezdődik, és akadnak akik kompromisszumot kötnek, egy másik kategóriával (direkt nem említem), mert ez "pénztárcafüggő", sajnos.

    Szóval, azt gondolom, nagyon sok összetevője van, így bízzuk ezt a felhasználókra, akik remélhetőleg körbejárva, utána érdeklődve igényeiknek, tudnak majd dönteni.

    Biztos ki lehetne még térni fontos dolgokra, de nem akartam életregényt írni...

    Üdv, Dell XPS

  • Dell XPS

    veterán

    válasz Sanyi2007 #45071 üzenetére

    Én nem szeretnék ebben véleményezni, mert leírtam, amit gondoltam a témával kapcsolatban. Nem azért mert nem merek (hidd el, mernék), inkább a szubjektivitás miatt nem tartom helyesnek. BF3? Vagy más igény, vagy eleve a típus? Szóval értelmetlen! Nézd meg hová vezetnek az (állítólagos) íratlan szabályok és elfogultságok...[link]

    Annyi a véleményem: hogy a notebook nem igazán játékra való, úgy hogy a 1730 megfelelne, de én is játszottam régebben, így megértem az igényeket. Az apróhirdetésekben való vitatkozást nem tartom etikusnak.

    Üdv, Dell XPS

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sanyi2007 #45071 üzenetére

    A Radeon 4250-es északi hídba integrált videonak kb akkora a teljesítménye mint a 6600GT/AGP- nek, tehát ha 2007-8- ig bezárólag kiadott játékokkal akarsz játszani akkor gamer, efelett már kicsi lesz a teljesítménye.

    A 6600GT viszont elvérzik a flash-lejátszásban, míg a 4250 HD- ben is viszi a YT videokat, mivel hardveresen gyorsítja.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák