Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Peterhappy #15420 üzenetére

    Nem túl jó ötlet működő gépben mozgatni az alkatrészeket - így könnyen tönkrevághatsz korábban hibátlanul működő hardvereket is... :U Gondolj csak arra, hogy pl. egy RAM-nak elég, ha nincs rendesen a helyére pattintva, és csak az egyik fele érintkezik normálisan, akkor búcsúzhatsz is tőle... (én már jártam meg úgy, hogy sajnos véletlenül nem nyomtam rendesen a helyére...azóta megtanultam, hogy erre NAGYON oda kell figyelni.)
    Nem mozdult ki a videokártya a helyéről? Ezt a gép kikapcsolt állapotában ellenőrizd, és nyomd vissza a helyére...

    Ugye tudod, hogy a Codegen tápot érdemes lenne minél előbb lecserélned??? Ha egyszer egy ilyen táp meghal, akkor könnyen viheti magával a többi alkatrészt is. Tápegységgel nem érdemes kockáztatni, nem érdemes spórolni.

    Érdemes lenne lefuttatnod egy Memtest-et, mert újraindulgatásokat RAM-hiba is okozhat.

    Ezenkívül lehet még alaplapi kondenzátor felpúposodása, kiszáradása, tápprobléma, driver-összeakadási hiba, stb.

    Sk8erPeter

  • virkir

    veterán

    válasz Peterhappy #15439 üzenetére

    A lényeg, hogy a memóriáidból 1 biztos rossz. Modulonként teszteld ismét akkor ki tudod deríteni melyik a hibás és igen a Memtest amint befejezte a teljes tesztet kezdi elölről amíg meg nem szakítod.
    A monitor vibrálás inkább monitorhibára utalhat ha CRT-d van főleg ha valami idősebb.
    Az alaplapodra egyébként nem jellemző, hogy már most púposodnának a kondik.
    Csak, hogy lásd milyen ha púpos

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Peterhappy #15439 üzenetére

    Hát ez nem jó hír, mint virkir írja, valamelyik RAM-modul hibás. :O Tehát az csere. A DDR2-es memóriák manapság elég olcsók.
    A tápból nem kell túl nagy, egy 350W-os FSP-táp tökéletesen megfelelne, pl. FSP 350PNF. Ez egy elég megbízható és stabil tápegység, hátránya, hogy csak egy SATA-tápcsatlakozója van, igaz, ezt is lehet pótolni párszáz forintos átalakítóval. Nekem is ilyen tápom van, teljesen elégedett vagyok vele, a hangja is egész kellemes.
    A púposodás még tényleg nem valószínű, a RAM-hiba már annál inkább, egy hibás modul könnyen okozhat értelmetlen újraindulgatásokat, tehát egyáltalán nem meglepő, hogy nálad is ez a helyzet.
    Ha a Windows-ban ki tudnád kapcsolni az "Automatikus újraindulás"-t hibánál, akkor kapnál egy kékhalál-üzenetet, amiből több információ is kiderülhetne.
    A tápcserét egyébként azért ajánlottam, mert hosszabb távon egy Codegen-táppal való kockáztatás sokkal több pénzbe kerülhet, mint ez az 5 ezer Ft-os (!!), és igen jó tápegység.

    Sk8erPeter

Aktív témák