Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ottkar #3173 üzenetére

    Rá lehetne vasalni, de konkrétan az infra szűrőről tudom, hogy nem vasalják rá, és azt hiszem, nincs is más szűrő a szenzor előtt. Az IR filter nem ér hozzá a szenzorhoz, előtte van. Valójában azt pucoljuk, amikor szenzorpucolásról beszélünk. Valamelyik gépváznál volt ilyen, hogy az infraszűrőre rakódott porszemek láthatóságát azzal csökkentették, hogy egy picivel még távolabb helyezték a szűrőt a szenzortól, ezzel távolabb esett az obi gyújtópontjától és homályosabb lett a porszemek képe. Sajnos nem emlékszem már, hogy melyik típus volt.

    A fénytörésnek nem sok hatása van egy olyan részen, ahol már közel párhuzamosak a sugarak. Azt tudom, hogy a digitális szenzoroknál különös hangsúlyt fektetnek a sugarak párhuzamosítására, ezért jöttek be az aszférikus lencsetagot tartalmazó objektívek. Mégpedig éppen azért, mert a digitális szenzor leginkább merőlegesen szereti kapni a fényt. Lehetséges, hogy éppen az infra szűrő miatt. De maga a szenzor anyaga is töri a fényt szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák