Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Egy olyan problémám lenne, hogy egy LGA 775-a Gigabyte G33m-sl2 alaplap újraindul valamikor egy 2-3 másodperc múlva rögtön bekapcsolás után (még ki sem ír semmit), valamikor meg a windows betöltésekor és valamikor már használat közben, minimális terhelés alatt. Ez egy Pentium 4-s (3ghz) procival és 4x1 gb rammal épített gép, 400 W-s táppal.Vidi kártya nélkül, IGP-vel működtetve. Olyan öreg minden benne mint az ország út. Mostanában jelentkezett ez a hiba.

    Kicseréltem az tápot, majd vissza, a ramokat teszteltem, cserélgettem, stotjaikat is csekkoltam. Semmi változás. A proci szerintem hibátlan. Intel diagnostic tool a 0. másodperben alaplapi thermal érték túllépés miatt leáll rögtön. Fagyás nincs. Hardware monitor 39-46 C-t ír a procira. Alaplapi hőmérsékelt ! -54 ! , ! - 5 ! és 46 C (fentről lefele). Amúgy a proci hőmérséklete hiteles lehet alap intel hűtőventit használ, kézrátétellel csekkolva. Az alaplap TŰZFORRÓ (a tápcsatitól fentebb, az éle, amihez üzem közben biztonságban hozzá tudtam érni). A kondenzátorok, és a memória melletti VRM áramkörök tűzforróak.

    A ház ki van takarítva. Leszedett oldallapok, szellőzés oké. Paszta egy napos a cpu-n. Venti bordák tiszták. Window 7, beregisztrált, vírusírtva teljes verziós Kasperszkyvel, töredezettségmentesítve. Bár az OP rendszer nincs újrarakva, de szinte friss és alig van rajta valami alkalmazás. Driverek a legfrissebbek, BIOS frissítve a "legújabbra" (2009-s F3K)

    Valakinek esetleg lenne egy ötlete, akkor szívesen fogadom. Én személy szerint alaplapi meghibásodásra gondolnék. Talán kapott egy túlfeszt, talán valamiért meghibásodhatott rajta egy egység (nem egy Ultra Durable technológia.. még).

    Köszönöm a segítséget előre is.

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    válasz quailstorm #52407 üzenetére

    Na ez korrekt válasz volt. Köszi!

    Ám ilyen mélyen még nem mentem bele alaplap szervizbe. Megnézem az északi hidat, de kondenzátorokat még nem cseréltem :DDD

  • Adzo82

    tag

    Sziasztok!

    Egy olyan problémám lenne, hogy az Asus Maximus Extreme VIII alaplapom BIOS-át lefrissítettem 3002 -re, viszont azóta nem működik rendesen egy-két dolog. Elöször is a processzort, ami benne van (i7-6700) nem a gyári frekvencián, 3.4 ghz-n, hanem 3.7-4.0 ghz-n tekeri, default üzemmódban. A másik, hogy az X61 Kraken dupla ventilátorát irtózatos sebességre állítja, ha mondjuk elindítom a Hardvermonitort. A 3. ami nagyon zavaró, hogy a Logitech G510S billenytűzetem beállításait, makróit elvesztette, azóta nem tudok belépni vele indítás után a BIOS-ba, mivel nem reagál addig amíg be nem tölti a windowsban a profilt. Szóval a windows-ig nem lehet használni a billentyűzetet. A Logitech G600-s egér kifogástalan és szintén Logitech K270-s is működik, már bekapcsolás után. Logitech driver frissítve.

    Köszi a segítséget előre is!

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    Laccoss és MrDerekas! Köszönöm a segítséget. Be tudtam lépni a biosba a K270-s billentyűzettel és visszaállítottam mindent default értékre. Most már nincsen Kraken túlpörgés, és normálisak a frekvencia értékek is, viszont a G510S-sel még mindig nem tudok biost indítani az elején. Wibdowsban amúgy kifogástalan.

    Köszönöm még1x!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák