Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salmiakki

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplapot. Még az első indítás óta csinál furcsaságokat, megkérdeztem a boltban is mi a teendő, viszont mielőtt beadnám garanciával, előbb gondoltam megkérdem tőletek is, biztos hibás-e a lap?!

    1. Amikor éjszakára leáramtalanítom a gépet, majd másnap bekapcsolom, úgy indul, hogy nem ad képet. Van amikor a CPU_LED gyullad ki, van amikor Boot hibát ír, de a lényeg, hogy nincs kép. Amennyiben ilyenkor egyszerűen újraindítom, akkor a probléma továbbra is fennáll, ezért le kell áramtalanítani megint pár másodpercre, és ilyenkor már kép van, viszont az összes BIOS beállítás törlődik, nem tud bootolni, manuálisan kell kiválasztani melyik merevlemezen van a rendszer.

    2. Nem vagyok benne biztos, hogy ez a probléma is az első pillanattól fogva fennáll-e, de pár hete biztosan. Kb. 10 percenként a minijack kimenet egyszerűen megszakad pár másodpercre. A Driver írja is, hogy Egy Jack csatlakozót kihúztak, de ezt 5-10 percenként mindig megismételi.

    Ha visszaviszem a lapot a boltba, akkor pár napig nem tudom használni a gépet, ezért szeretnék biztosra menni, csak végső esetben élek azzal a lehetőséggel.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • salmiakki

    tag

    Sziasztok!

    Van egy ASUS M5A97 EVO R2 alaplapom. Legutóbbi összerakás óta nem igazán volt terhelve, így sajnos csak most vettem észre, hogy a memóriák (2x4GB Corsair 1600MHz) valószínűleg rosszul voltak beállítva alapból, ebben szeretném segítségeteket kérni:

    BIOS Beállítások: [link]
    AIDA SPD Oldal: [link]

    1. A BIOS-ban annak ellenére sincs 1600MHz beállítás, hogy mind két memóriának ez lenne a gyári sebessége, ami azért érdekes, mert BIOS frissítés előtt úgy emlékszem volt, sőt még a régebbi alaplapjaimon is!

    2. Az AIDA SPD oldalán 800MHz látható, bár nem először fordulna elő, hogy rossz értéket mutat, de az sem, hogy egyszerűen rossz helyen nézem.

    A kérdésem egészen pontosan az lenne, hogy ennél az alaplapnál hogyan is lenne a legcélszerűbb beállítani a memóriákat? Lehetne-e valamilyen szinten tuningolni őket?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • salmiakki

    tag

    válasz Balathruin #39862 üzenetére

    Az AIDA képén látszik, de mindjárt lefotózom a BIOS-ban is.

    UPDATE:
    BIOS-ban minden RAM időzítés 'Auto'-n van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák