Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manya777

    tag

    Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni egy olyan problémában hogy win7 64 et szeretnék telepíteni usbről bootolva. De mikor elindítom a telepítést és eljut a program a telepítés legelején oda hogy a "tovább" gombra kellene klikkelni ott már sem az egeret, sem a billentyűzetet nem látja az alaplapom. Win 8.1 et simán felrakja és látja egeret is bill t is, de 7 es windowsnál (már kettővel is próbáltam) mindig a fent említett jelenség jön elő.
    Köszönöm!

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Sziasztok.
    Látom nem vagyok itt egyedül komplex pc problémák terén... :( Szóval nálam is lenne most már nem is egy gond. Kb 3 hónapja raktam össze a gépet, többnyire használt, de azért újszerű cuccokból. A problémám úgy kb 1,5 hónapja kelt életre először... (erről már az azonnali vga-s kérdések órája topicban írtam, mert elsőre vga-ra gyanakodtam). Ott bios frissítést javasoltak az alaplapon, megtörtént de sajnos nem lett jobb a helyzet, sőt azóta (bár lehet nem emiatt) még több a baj. Lényegében ami miatt vga ra gyanakodtam az az hogy elkezdett működésközben kikapcsolni a monitorom, nem csinált semmit előtte, sem csíkozás, sem lefagyás, simán csak elsötétült, kiírta hogy no signal, majd átállt alvó üzemmódba , közben a pc dolgozott tovább. Csak restrart gomb vagy power gombra reagált ezután a gép. ilyenkor újraindítottam, és ment tovább minden. Ez a jelenség néhányszor megismétlődött, pár nap alatt de rendszertelenül. Volt hogy sok sok óra játék után, volt hogy bekapcsolástól számítva 5 perc után böngészés közben. Kiszedtem a gtx 680 at, megmozgattam a kábeleket, stb, semmi extrát nem csináltam, de valahogy elmúlt a baj, ment vagy újabb 1,5 hónapot rendeltetésszerűen a gép, majd múlt hétvégén újrajelentkezett a baj. (A monitort természetesen kicseréltem még az elején, de a másikkal is ugyan azt csinálta, szóval az kizárható, ahogy a hdmi kábel is mert abból is van kb 3, és azokat is cserélgettem). Próbáltam egy két tesztet is futtatni , heaven benchmark, furmark, de semmilyen stress test alatt soha nem fagyott le a gép, nem jelzett hibát a vga. Elsőre win 8 alatt csinálta, majd felraktam win 7 et is, mindkettőnél előfordult már. Amiért most ideírok az nem más minthogy tegnap gondoltam kiveszem a gtx 680 at a gépből, és használom az i7 4790k ban lévő gpu-t hogy azzal is kikapcsol e majd a monitor. Eltelt pár óra, neteztem közben, stb , de nem jött elő a hiba, gondoltam visszarakom a 680 at. Visszatettem, ahogy máskor is beraktam már nem egyszer, nem nyomtam, nem erőszakoltam, nem ejtettem le semmit sehova, szóval simán beraktam a VGA t, elindítottam a gépet és nézem nincs internetem. Gondoltam az internet kábel vagy a router az, megmozgattam, megnéztem, de bármit csinálok a gépen nincs net. Ha bedugom a lan kábelt az alaplapba ott most már nem világít a led, megnéztem a biost is, ott ahol lan-ról van szó ott enabledre van állítva. Felraktam a gépre egy win 8.1 64 bit et, de semmi továbbra sincs net, mikor felakarom rakni a drivert elindul a telepítő majd jön egy üzenet hogy " no intel adapters are present in this computer" Szóval olyan mintha nem is lenne az asus maximus vi heron integrált hálókártya, pedig előtte soha semmi baja nem volt legalább ennek a részének. Mielőtt kivettem a 680 at a gépből még volt net, mialatt a proci vga ját használtam volt net. Kikapcsoltam a gépet, eltelt kb 5 perc míg visszaraktam a vga-t, és azóta mintha nem is lenne hálókártya az alaplapon. Ez mitől lehet? csak úgy magától? Még ha a kb 2-3 évvel ezelőtti lc power tápom lenne a gépben amire sokan írták hogy sz.r azt gondolnám az csinálja, de egy majd 40ezer ft-os corsair rm 650 es táp van benne, annyira nem értek hozzá de ez a táp minőség valamilyen szinten nem? Vagy az nem számít? Tegnap óta mióta ismét a win 8.1 van a gépen még nem kapcsolt ki a monitorom, de közben meg oda a hálókártya... Vagy valami a biossal lehet? Ott defaultra állítottam. Esetleg döglődik az alaplapom? Egyéb problémát mondjuk még a monitor kikapcsolásán, és ezen a lanos problémán kívül még nem tapasztaltam, most egy tp linkes wifi stickel netezek, azzal legalább van net. Közben futtattam ezt a progit az előbb http://www.geeks3d.com/dl/show/390 , kiválasztottam a furmarkot, igaz kb 10 percet ment csak, de semmi különöset nem tapasztaltam. Nem tudom elárul e ez a kép bármit is, vagy minden normális rajta? Valaki aki sejti mi lehet a baj légyszi segítsetek. Ha nem is azt kideríteni mitől dobhatja el a monitor a jelet csak úgy, (bár azt is jó lenne tudni), legalább azt hogy mi lehet az integrált hálókártyámmal egyik pillanatról a másikra ? :U köszi!

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz SoulReaver #45664 üzenetére

    A képernyő alvó üzemódba váltása 30 percre volt állítva, de mondjuk azzal sosem volt gond. Volt hogy naponta többször is magára hagytam a gépet és átváltott alvó üzemmódba a monitor is, sokszor az egész gép is, de egér mozgatásra simán visszaállt mindig. A hálókártyát sehol nem látom kikapcsolva, de az eszközkezelőben ott a sárga felkiáltójel , meg valami 10 es hibakód. + fentebb ott a másik felkiáltójeles sor, az egyéb eszközök között amit bekarikáztam, az mi lehet? Első perctől így van, hiába raktam fel az alaplapi drivert ez mindig felkiáltójeles, de nemtudom mi az a PCI egyszerű kommunikációs vezérlő. :U

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz jacint78 #45665 üzenetére

    Arra Én is gondoltam hogy valami megszakadt volna esetleg De hát mitől? Eleve van valamilyen szintű rugalmassága a lapoknak általában, ráadásul mint írtam semmit nem erőltettem rajta simán belement a helyére a VGA. Lehet mégis megszakadt valami. Javítható ez az alaplapon szervizben vagy mindörökre vége? Esetleg egy pci e hálókártyát ha veszek azzal még elmehet?

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz manya777 #45666 üzenetére

    Szóval ami lemaradt az előző hsz emből: ezt látom az eszközkezelőben

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz Smktrooper #45672 üzenetére

    Igen, mikor elsötétül a kép olyankor a power gombot nyomom le 1-2 mp re és leáll a gép. Utána indítom újra, de nem tölt be azonnal a windows, hanem kiírja hogy nem megfelelően lett leállítva, csökkettent vagy normál módban akarom e indítani? Indítom normál módban és elindul, betölt, működik. Amíg egyszer csak újra ki nem kapcsol... vagy 2 percre, vagy 2 napra rá... mikor hogy van kedve.

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz Smktrooper #45680 üzenetére

    Őszintén most nemtudnám megmondani pontosan, de nekem úgy rémlik ha baj van általában úgy kapcsolom ki a gépet hogy nyomva tartom a gombot kicsit. De ha ennek van jelentősége ha megtörténik még egyszer, (bár ne történne) akkor megpróbálom egy rövid gombnyomásal is. :U

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz jacint78 #45688 üzenetére

    Jól értem hogy fentebb az Én problémámon társalogtok? :) Nekem magas kicsit még ez a szint, sok mindent nem értek belőle, de mindenesetre ma vettem egy hálókártyát és azzal működik, van net. Egyébként van olyan cucc a gépben ami kizárható mint a bajforrás okozója? Lap, proci, Ram, ssd, táp- közül valamelyik? Mert közben eszembe jutott valami, amit eddig el is felejtettem mondani, és nem tudom számít e. Szóval egyszer a proci körül is történt egy amolyan "baleset" féleség. Lényegében ekkor már megvolt az a monitor kikapcsolós dolog, szóval nem ezután keletkezett. Mikor összeraktam a gépet vettem egy deepcool gammax 200 collert a procihoz, felraktam, de mondjuk már akkor sem tetszett ez a műanyag gagyi felfogató rögzítő csavar vagy mi az. Mindegy, felraktam és mikor néztem néha néha hw monitorral a proci nagyjából a legkomolyabb terhelésnél is olyan 68-71 fokig melegedett fel. Egyszer viszont leültem a gép elé, (közben be volt kapcsolva csak otthagytam egy kis időre) szóval mikor visszaültem elé valami erősen zúgó hangra lettem figyelmes egy idő után. Füleltem kicsit, és rájöttem a házból ered a hang, mintha valami cooler max fordulaton járna. Kikapcsoltam a gépet, újraindítottam de ahogy betöltött a windows azonnal elkezdett zúgni megint az a venti. Csak a Windows volt betöltve, progi nem futott semmi, de a hwmonitort elindítottam hogy megnézzem melyik venti mit mutat, és akkor látom a deepcool pörög kb maximumon, onnan jön a zaj, a proci meg 100 fokos volt a progi szerint. Gyorsan kikapcsoltam a gépet, hát a deepcool egyik rögzítő eleme kiengedett, és ettől a borda alatti lap egyik oldala elvált a procitól. Visszaraktam, utána elindult a gép és sokáig nem is volt semmi baj, sem monitor kikapcsolás, sem semmi más. Igaz nem elsőre indult el, mert indítás után bekapcsolt a gép majd kb 2 mp múlva vissza ki, majd ezt megcsinálta még vagy 2 szer. Majd harmadszor kiírt egy szöveget amit nem nagyon értettem de vga val kapcsolatos volt. Aztán végül elindult, és utána is sokáig működött zavartalanul minden, hetekig. De az hogy egy kis időre olyan meleg volt a proci az tehetett benne kárt vagy az alaplapban? Szerintem max néhány percet volt olyan meleg csak, de ha attól baja lenne pl procinak az miben nyilvánulna meg? Azóta is ha terhelés alatt nézem, már amennyire letudom terhelni az i7 et max 71 fokig melegedett még. Ilyenkor meg mikor csak netezek 40 celsius alatt van, pl most is.

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz jacint78 #45705 üzenetére

    Nem jól fogalmaztam :) de lényegében miután a csavar kiengedett a hűtő meglazult így az alján a pasztázott rész nem ért oda teljesen azon az oldalon. Vagy nemtudom hogy írjam. :) Akkor lehet hogy egyszerre van baja procinak meg lapnak egymástól függetlenül? Hát az rohadt jó lenne.. Az elmúlt 10 év alatt ez vagy a 6 vagy 7ik configom, de ilyen drága cuccokból még egy sem volt összerakva, viszont nem is voltmég ennyi baj egyikkel sem...

    Amúgy köszi a segítséget srácok ! A lant már elengedtem, most kártyáról megy a net. A kép meg nem ment el az elmúlt 2 napban, kíváncsi vagyok meddig bírja. Akkor átkell vándorolnom egy procis topicba is hogy itt ne offoljak :)

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

Új hozzászólás Aktív témák