Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliver1982

    csendes tag

    Sziasztok

    Alaplap: Asus p8p67 pro rev 3.1
    OS: Win 8.1 Pro

    2 napja nem kapcsolnak ki a ventik a gepben. Miutan leall a windows a tap ventije megall, de a cpu, 3x haz, VGA ventik tovabb mennek, a vinyo meg minden mas lekapcsol, hallani a hangot is, hogy kikapcsol. az alaplapon is csak az a led vilagit ami kell, a VGA-n is kikapcsol a leg, csak a power ledek vilagitanak. Persze ha a tap fokapcsolojat kikapcsolom akkor leallnak, de ahogy visszakapcsolom, azonnal elindul minden ventillator. Valaki tudna segiteni mert idegesito a dolog, es sehol nem talaltam ra ertelmes valaszt.

    Amiket mar probaltam:

    Bios update megvolt, CMOS reset megvolt, (elemkivetel, jumper modszer) kabelcsere tapon,
    semmi nem segitett, lehet biosban kellene turkalni, de nem igazan vagom mit is kene keresnem...

    Valaki segitsen ha tud!
    Koszi elore is.

  • Oliver1982

    csendes tag

    Config:

    MB: Asus P8P67 Pro Rev 3.1
    Cpu: i5 2500K
    GPU: GTX580 Matrix
    Mem: 16GB Ram
    OS: Win 8.1 Pro

    Kb 2 napja miutan lekapcsolom a gepet minden kikapcsol kiveve a ventillatorok (GPU,CASE,CPU) egyedul a tap ventije all meg. Reseteltem a BIOS-t de semmi, update is megvolt, semmi... Ezutan teljesen szetszedtem a gepet, mikor a tapra csak a ventiket rakom alaplapot nem akkor ha aramot adok a tapnak, nem mennek a ventik, de ahogy radugom az alaplapot is, egybol elindul minden. VGA venti, CPU huto, haz ventik, minden, kiveve a tapban levo. A gep mukodik rendesen, nincs teljesitmeny ingadozas vagy akarmi, egyszeruen csak nem kapcsol le. En a tapot kizarnam, mert akkor a ventik is mennenek alaplap nelkul is. Sok forumon irtak, hogy Asus "glitch" sok alaplapnal, es a CMOS reset segit, de en esetemben nem. Masik amit talatam amit az asus oldal is ir:

    http://www.asus.com/support/FAQ/1005498/

    Az a IEEE 1394 controller power managmentbe be kellene allitani, hogy a computer kikapcsolhatja. Ezzel csak az a baj, hogy win8.1-ben nincs power managment ful, ennel a controllernel.
    Legyszi segitsetek, ha valaki tudna valamiben,mert mar nagyon idegesit a dolog. :W :W :W

Új hozzászólás Aktív témák