Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    Sziasztok, vettem kb két hete egy új gépet.
    A hozzá tartozó alaplap egy MSI Z87-G55-ös lappal (sok más meleltt ezt is ajánlottátok itt többen, és számomra is ez tudta azt ebben a kategóriában amire szükségem van)
    Na de a probléma a következő.
    4 memóriafoglalat található rajta ez eddig k, egy 8 gigás kit memóriát vettem hozzá, ez szintén eddig k.
    ellenőriztem az alaplap leírásában támogatja ezt a memóriatípust, ez is k. (egyébként a pontos típus az adataim között van ha érdekes lehet)
    De miért nem tudom őket KIT-ként az alaplapba helyezni?
    Értem ez alatt, ha beteszem 1-3-as foglalatba vagy 2-4-be (azonos színűekben) akkor win alatt bizonyos időnként kifagy a rendszer (ez olyan 2-4 óra közötti intervallum).
    Bios frissítés megvolt.
    Egyébként érdekes módon ha a KIT-et 1-2be teszem bele vagyis csak a memória mérete adódik össze (ha jól tudom ilyenkor nem adja le a 128 bitet) akkor meg tökéletesen működik.
    Ezt más típusú memóriával is kipróbáltam, ugyanez a helyzet.
    Esetleg valakinek valami tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

  • siege5

    aktív tag

    válasz siege5 #28024 üzenetére

    Ha esetleg még segíti a folyamatot, ma kipróbáltam 4 modullal (nem azonosakkal, de azonos értékeken) így is kaptam egy fagyást.
    Utána visszatettem a még működőképes 1-2-es foglalatba az alap KIT kiszerelést, de utána olyat produkált hogy magam is meglepődtem. (hozzáteszem egyedül ezzel a megoldással nem produkált eddig hibát)
    A fagyás úgy következett be, hogy magát a monitort is lekapcsolta, majd az éppen aktuálisan futó program zenéje bizonyos fázisonként hol mentek hol csak zaj jött át majd ismét mentek.
    (sajnos winyómunkát nem tudok nézni, nekem nincs led visszajelzés, de hangja volt így pörgöt, sőt a gép egyik alkatrésze sem mutatott eltérő viselkedést, vagy túlmelegedést.
    Most kirpóbáltam win8 alatt is és mind a két op rendszer alatt produkálja a hibát.
    Jó lenne biztosra menni az ügyben, mert én alaplapra gyanakszom, és nem akarok addig sem újat venni, sem gariztatásra esetleg rossz alkatrészt visszaküldeni, ha nem biztos a hiba oka, ezért minden segítségnek örülni tudok.

  • siege5

    aktív tag

    válasz Constant #28078 üzenetére

    Egy Seasonic belsős minősített vadiúj XFX 550 Pro, elviekben nem kellene probléma legyen vele, vagy gondolod, hogy okozhat ilyen jellegű dolgokat?

Új hozzászólás Aktív témák