Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz --HARDCORE-- #64973 üzenetére

    Az s775-ös cuccok nekem is már csak FUN kategória, néha tesztelgetek velük, már nincsenek napi használatban saját példányok. Többségük DDR3-as ramos, nem véletlenül, ez alól csak a P45-ös P5Q és az nForce 590i-s P5N32-SLI a kivétel. ;]

    Csak hogy témába vágó is legyen:

    Adott egy Asus Sabertooth X79 lap, ami a következőket produkálja:

    Jelenleg csak 2 XEON CPU (E5-1603 és E5-1620v2 - ezekhez a legutolsó BIOS kellene) áll rendelkezésemre, így nehéz kiszűrnöm a dolgokat, merthogy:

    Bármelyik CPU-val ua. az a hiba, nevezetesen:

    Gép indít, végigfutnak a check LED fények (ventik felpörögnek), és CPU_LED_ERROR hibával leáll az egész.

    A lap nem hibátlan, van rajta pár apróbb sérülés, többek közt hiányzik a BIOS_FLASHBACK kapcsoló gombsapkája, így ezt nem tudtam alkalmazni.

    Ha jól néztem, a BIOS chip kivehető.

    Sérült lenne a BIOS chip tartlama/régi verzió van benne, azért dobja el hibával a XEON CPU-at ?

    Vajon egy külső flash eszközzel felvive a legutolsó gyári BIOS-t, megoldodna ez a gond ?

    :U :U :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák