Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz 04ahgy #29700 üzenetére

    Olvastam a cikket, igen. Az intel gondolom beszólt az Asrocknak, hogy ugyan már mit képzelnek magukról és levették az oldalról. Szerinted az alaplap dobozáról is levehették ezt a logót? Egyébként számít az, hogy fel van-e tüntetve, ha egyszer működik a dolog? Persze terméktámogatás stb halandzsa az egész. Az Asrock amúgy sem az ügyfélszolgálatáról híres support ticketekre rendszeresen szarnak...

    Egyébként azt intel nem kicsit jobban járna azzal, ha a felhasználó a lapon spórol 10k-t és azt a 10k pluszt inkább a procira költi nagyságrendekkel nagyobb a nyeresége ezért egyfelől logikátlan az intel lépése másfelől az egész chipset politikája butaság de megtehet bármit mert kb monopol helyzetben van... (felhasználói szemmel látni a világot egy dolog... vállalkozásoknál rendszerint intel cpu-kat használnak, legyen szó programozásról, videó vágásról stb.)

    Annak idején úgy indult a K procik története, hogy nem a tuningpotenciálért kell majd felárat fizetni, hanem a szorzózárashoz kevesebbért lehet hozzájutni. Hasonlítsd össze AMD-vel (nem vagyok amd fan, inkább intel párti még ennek ellenére is) a nem tuningolható intel procikat...

    Ezt írtad:
    "H87 lapban nem lehet tuningolni (az alap turbo kihasználásán felül), a válasz tehát az, hogy semekkora. Emiatt H87-be a 4770K is felesleges, 4770 vagy 4771 bőven elég." -> nem igaz

    "Nem hivatalosan. És a legfrissebb BIOS-szal szintén nem." -> szintén nem igaz

    Az, hogy közben belekötöttél abba is, hogy azt a szót használtam, hogy "hozzá teszem" az i7 4770k-t már tényleg ovodás szint.

    Most meg kapaszkodsz abba, hogy nincs kinn az Asrock oldalán, pontosabban kint volt, de levették. Persze másba nem is tudsz, de ez kb olyan, mint vakon dartsozni: egyszer csak betalálsz.

    Az egész vitát el lehetett volna kerülni, ha nem azzal nyitsz hogy a hülye user non tuningos lapba akar venni K procit. Nem ezekkel a szavakkal mondtad de akkor sem megfelelően nyitottál és nem is a kérdésemre válaszoltál.

    (#29698) chester91: egy 14 napos felhasználó ne akarjon már nekem !PH etikettet oktatni. Évek óta olvasom a !PH-t. Csökkent a színvonal ezért változtattam én is a stílusom, hogy az itteni hozzászólókhoz alkalmazkodjam és a vita még mindig szakmai ha picit át is tértünk a rossz oldalra.

    (#29703) 04ahgy: Nyilván csak olyan oldalt linkelek be amit előtte végig olvasok... Az adaptívat valóban bukhatja az ember de az override még mindig megmarad. De az sem biztos, hogy ez mindenkire vonatkozik vagy csak ennél a usernél jön elő. 1.50 biosba még igy is lehetne kapaszkodni. Egyébként a vége az lesz, hogy rádobok inkább +10-et és ASROCK Z87 Extreme4-t választok.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák