Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sixday

    csendes tag

    Tisztelt Urak,

    Bár ritkán fordul elő de segítségre lenne szükségem.
    Rendszerfelújítás címszó alatt többek között beruháztam egy Asus P5QLD PRO alaplapra.
    Mélységes megdöbbenéssel észleltem hogy bár felraktam az Asus utility-ket illetve próbálkoztam SpeedFan-nal is, de egyszerűen nem lehet vezérelni a hátsó házhűtő ventillátor fordulatszámát, konstans max-on tolja.
    Ráadásul ezt találtam a kérdésben:
    [link]

    Ilyen lehetséges 2011-ben hogy egy 18e forintos Asus alaplap ami Windows 7 compatible meg minden egyéb egész egyszerűen nem vezérli a hátsó házhűtő ventillátor fordulatszámát???
    A következő projektem a gyermekeim gépének felújítása lesz, abba is Asus alaplapot terveztem de ezután ezt lehet felülvizsgálom...

  • Sixday

    csendes tag

    válasz Heffi #36493 üzenetére

    Köszönöm, tartottam tőle hogy ez lesz a válasz.
    Használt alaplap nem játszik, a lelkemnek nem érte volna meg azt a párezret valamint így visszajött az áfa, plusz alapvetően ennek a lapnak is maximálisan meg vagyok elégedve a tudásával, csak ez a garasos kis hülyeség rendkívül kiábrándított.
    Mondjuk így lépéskényszerbe kerültem, veszek egy 12 centis pwm-es ventit, becsavarozom a ház végébe és rádugom a procihűtés csatijára.
    Cooler Master Hyper TX3-am van Antec VSK2000 házban, ránézésre a házhűtő meg az Enermax táp 12 centise el kell tudjon szívni annyi levegőt hogy ne kelljen rá direktbe venti.

Aktív témák