Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Reggie0 #67 üzenetére

    "Attol meg, hogy ok hoztak letre a versenykorlatozashoz nincs joguk. Ket lehetoseg van: vagy csinaljanak olyan rendszert, ahol nincs verseny(azaz programozzanak le mindent maguk, vagy rendeljek meg kulso beszallitotol) vagy tartsak be a versenyzessel kapcsolatos szabalyokat, ami rajuk is ervenyes."

    Nem értek egyet veled ebben a "versenykorlátozásban", mert eleve értelmetlen egyenlő versenyről beszélni akkor, amikor a saját maga által gyártott ökoszisztémához készít további kiegészítőt, ami szintén a saját ökoszisztémájának a része (akárcsak a fülhallgató meg még ezer más). Nyilvánvaló, hogy akármilyen törvényeket csinálunk rá akkor is behozhatatlan lépéselőnyben lesz minden más gyártóval szemben, hiszen a saját zárt rendszerét csak ő ismeri, tehát ő mindig is jobban működő eszközt fog tudni gyártani, mint bárki más ergo sosem lesz egyenlő ez a "verseny".

    Lehet jogászkodni meg az Apple is utána eljátszathatja különböző látszatlépésekkel, hogy megfelel ezeknek a törvényeknek, de ez semmit nem fog változtatni érdemben az alaphelyzeten. A jog ebben az esetben semmi más csak álságos látszatmegoldás, mert ez nem egy valódi piac és logikailag is lehetetlen egyenlő versenyt teremteni rajta. Leírhatod törvényekben, attól még nem válik valósággá (kb. mintha azt írnád elő törvényben, hogy holnaptól legyen zöld a Hold). Ez az egész szerintem csak megint a másik lehúzásáról szól, amikor a jogot arra használják, hogy megfejjenek valakit, akinek sok van a zsebében.

    "Amugy leuralast es kiszoritast is csinald, lasd okosora."

    Én úgy tudom - de lehet tévedek -, hogy az Apple csak a saját rendszeréhez gyártja az okosóráját, tehát azt mással nem is igen tudod használni. Tehát az ő okosórájuk igazából baromira nem egy általános okosóra piacon versenyez, mint a többiek hanem csak egy kiegészítője a saját terméküknek.

    Az okosóra piac-ban - úgy általánosan - pedig az összes gyártó összes telefonja versenyez, ebben a ligában eleve nem is indul az Apple így értelemszerűen ki sem tudja szorítani őket onnan.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák